Jak uspat malé miminko tak, abyste si i vy na chvilku zdřímla? Poradíme vám, jak na to

30. května 2018
pixabay
pixabay

Buzení u novorozeňat je běžnou praktikou. Občas je to ale neuvěřitelně vysilující, protože se děti probouzejí skoro každé tři hodiny. Toto období je opravdu velice náročné. A ještě náročnější bývá, když má miminko přetočený režim, který si nastolilo v břiše. Ve dne chrápe jako dudek a v noci ožívá. Jak nejlépe zvládat tento vyčerpávající maraton a jak dítě uspat rychle a v poklidu?

Masáž

Podle výzkumu americké univerzity usnadňuje pravidelná a jemná masáž usínání u miminek. Masírovaná miminka po jednom měsíci usínala značně snáz, než ta nemasírovaná. Některá miminka také ráda usínají po pohlazení rukou od čela po koneček nosu. Prý kouzelně zabírá. Kromě hlavičky miminka nádherně reagují také na masírování nožiček.

Více kojení přes den

Ze začátku potřebuje novorozenec kojení velice často. Jak bude stárnout, budou se intervaly kojení stále více prodlužovat. Pokud děťátko mezi některým z denních kojení prospí překvapivě delší dobu, například 4 hodiny, můžete si tento interval nechat na večer. Jak? Nabídněte mu přes den mléčko častěji. A své 4 hodiny si tak může ponechat na noční spánek. Často je to pro ně i signál, že přes den se jí a v noci odpočívá.

Spěte společně

Miminko začne v noci plakat, aniž by se mnohdy samo probudilo. Tím, že ho z postýlky vyndáte na kojení, ho opravdu probudíte. Když budete spát na jedné posteli, nemusíte děťátko vyndávat z postýlky a nabídnete mu mlíčko okamžitě. Miminko se uklidní a po chvilce pití opět rychle usne.

Omezte, nebo rovnou vysaďte kofein

Pokud jste závislá na zeleném čaji nebo na kávě, pijte tyto nápoje pouze ráno. Kofein, který obsahují, je životabudič a vše, co sníte a vypijete se otiskne ve vašem mateřském mléce.

Bílý šum

Funguje opravdu spolehlivě. Především v úplných začátcích. Zvuk vysavače, větráku, nebo tekoucí sprchy totiž připomíná dětem zvuky, které slyšely v děloze a které je celých devět měsíců spolehlivě uspávaly. Na internetu existuje speciální stránka, která tyto zvuky obsahuje. V začátcích fungují opravdu spolehlivě.