Marcela (44): Vydělávám víc peněz než můj manžel. Bývalí partneři to nezvládali, on nemá problém

Příběhy ze života: Vydělávám víc peněz než můj manžel. Bývalí partneři to nezvládali, on nemá problém
Zdroj: freepik.com

@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } p { line-height: 115%; margin-bottom: 0.25cm; background: transparent } a:link { color: #000080; text-decoration: underline } Marcela byla vždy velmi úspěšná a brzy začala vydělávat hodně peněz. Její partneři se s tím špatně potýkali. Teprve když potkala obyčejného majitele antikvariátu, který ji dokázal docenit, osudově se zamilovala.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 11. 06. 2024 17:00

Najít Romana (49) pro mě byla zásadní výhra. Můj manžel totiž nedělá vědu z toho, že hodně vydělávám a jsem nezávislá. Nepotřebuje nade mnou mít moc, jako většina chlapů

Manžel má sotva čtvrtinu mého platu

Pracuji na vysokém postu a dokážu finančně zajistit celou rodinu. Nestydím se za to, jsem na sebe hrdá. Ale byly doby, kdy jsem se za svoje úspěchy styděla. Můj manžel ale není ješitný a já jsem mu za to vděčná. Někteří naši známí si ovšem stejně pořád za našimi zády vypráví, jak je to zvláštní. Koupila jsem byt a chalupu, platím dítěti soukromou školu. Roman se zapojuje v běžných věcech kolem domácnosti.

Kdyby to bylo obráceně, nikdo by se nad tím nepozastavoval. Já dokonce tvrdím, že my ženy jsme mnohem víc benevolentní. Když platím dovolenou, nechci Romanovi doplácet žádnou částku. Za to slýchám od kamarádek, že vždy něco platily svému partnerovi. Přestože mají mnohem nižší plat, nebo jsou dokonce na mateřské. Mně by bylo trapné něco od Romanova vzít, peníze máme přeci společné.

S Romanem jsem o tom mluvila mnohokrát, když jsme se dostali třeba do nějaké debaty s přáteli. Ujistil mě, že si nepřipadá „míň chlap“. Dřív jsem ale chodila s muži, kteří měli přesně tento problém. Jakmile zjistili, že jsem nezávislá, úplně je to vykolejilo. A když došlo na moje příjmy, vyděsila jsem je anebo přímo znechutila.

Bývala jsem zamilovaná do ješitných ubožáků

Moje první vážná známost probíhala v době, kdy se mi začalo hodně dařit v podnikání. Tehdy to ještě vypadalo, že mě dotyčný podporuje. Jenže pak jsem začala vydělávat a kupovat všechny ty věci, co jsme nutně a dlouho potřebovali. Šla jsem neohroženě do první hypotéky a pozvala svoji velkou lásku na prodloužený víkend.

Začal mě podvádět a řekl mi, že jsem se změnila a jde mi jen o prachy. Byla jsem zdrcená a o něco později si našla toho samého v „bledě modrém“. Vedlo se mi dobře, ale tentokrát jsem to skrývala. Vymýšlela jsem si, že mám nějaké dědictví, abych zakryla svoji kariéru a nevylekala ho. Netrvalo dlouho a zjistil, že jsem finančně nezávislá.

Chtěl po mně opravit byt a zaplatit nové zuby. Pak vymyslel byznys plán se kterým bych mu měla pomoci. Odmítla jsem ho dotovat a řekl, že jsem skrblík a hamoun. Když jsem dostala vysněnou práci, poznala jsem chlapa, který se mi zdál natolik úspěšný, že bych ho neměla ohrozit. Jenže se celý náš vztah snažil mě zlomit a donutit, abych s prací sekla a zůstala doma.

Romana jsem potkala v antikvariátu

Roman pracoval v antikvariátu, kam jsem si občas ráda zašla najít nějaký poklad. Bylo to pro mě kouzelné místo. Tehdy bývalý manžel byl majitelem, pozval mě na kafe a pak jsme se chodili pravidelně procházet městem po setmění. Obráželi jsme jazzové koncerty a bary, povídali si o životě.

Roman byl úplně jiný, než všichni ostatní, které jsem znala. Má zcela jiný pohled na peníze i spokojený život. Bláznivě jsem se do něj zamilovala a když zjistil, že jsem úspěšnou nezávislou ženou, blahopřál mi. „Ty jsi neuvěřitelná! Cílevědomá holka a ještě krásná a vtipná!“ radoval se se mnou a já se snad poprvé necítila hloupě. Nic se nezměnilo ani po deseti letech, stále nám to klape.


Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články