Klára (25): V patnácti jsem se zamilovala do staršího herce. Teď se máme brát, ale já nevím, jestli vlastně chci

Příběhy o životě: V patnácti jsem se zamilovala do staršího herce. Teď se máme brát, ale já nevím, jestli vlastně chci
Zdroj: Pixabay

Klára se v patnácti seznámila s Viktorem, ženatým muzikálovým hercem malých rolí. Poprvé se potkali v divadle, kde byla s rodiči, od té doby se setkávali a měli spolu poměr. Pochopitelně bez vědomí jejích rodičů. Jak šel čas, Viktor se rozvedl a nyní si chce vzít Kláru. Ona však začíná přemýšlet, jestli vůbec ještě chce...

Žaneta Alexová
Žaneta Alexová 17. 05. 2024 20:00

Moji rodiče vždycky milovali divadlo a měli mnoho přátel mezi umělci, a tak jsem s nimi od dětství často navštěvovala nejrůznější inscenace. Když mi bylo patnáct, byli jsme na jedné derniéře, po níž, jak už to tak bývá, následoval večírek pro uzavřenější společnost, kam jsme byli s rodiči pozváni.

Seznámila jsem se s úžasným mužem

Tam jsem poznala Viktora (38). Zatímco moji rodiče o něčem zaujatě debatovali s nějakým svým známým u baru, já stála se sklenkou sektu v koutě a obdivovala dění kolem sebe. Viktor za mnou přišel a zeptal se, jak se mi líbilo představení.

A tak jsme se začali bavit. Viktor mi nevěřil a smál se, že jsem si jej mezi ostatními tanečníky všimla a že si ho vybavuji i z jiných představení. Byl překvapený, jak velký divadelní znalec jsem. Postupně jsme se dostávali k jiným tématům a povídali jsme si o všem možném.

Než jsme se rozloučili, vyměnili jsme si telefonní čísla a od té doby jsme si psali. Uběhly asi dva týdny, než padla nabídka na setkání.

První dvě schůzky se nesly poměrně v kamarádském duchu, ačkoli to mezi námi lehce jiskřilo. Na třetí jsme se konečně políbili.

Scházeli jsme se čím dál více

Náš věkový rozdíl jsme za tu dobu také probrali. Zákony jsou v tomto ohledu jiného názoru, ale já to jako problém neviděla. Větší problém jsem měla s tím, že Viktor byl ženatý, měl dvě děti a třetí na cestě. Přesto jsme se stýkali dál a postupem času začalo konečně docházet i na sex, který mě s ním neskutečně bavil.

Četnost našich schůzek se postupně zvyšovala. Když jsem dokončila střední školu a nastoupila na vysokou, už jsem měla větší volnost a možnost nebýt doma, aniž by to rodičům přišlo divné. Tehdy jsme se vídali i pětkrát týdně. Na jídlo, drink či sex...

S tím, že s Viktorem nikdy oficiálně nebudu, jsem byla smířená, ačkoli mě to vnitřně ničilo. Kvůli rodičům jsem během té doby občas předstírala, že s někým chodím a představila jim kluka svého věku, aby si nemysleli, že je něco špatně. O Viktorovi věděly jen tři moje nejlepší kamarádky z vysoké.

Jeho manželka se chtěla rozvést

Šok nastal před dvěma lety, když jsem zrovna nastupovala na magisterské studium. Viktor přišel s tím, že se rozvádí. Důvod mě však úplně nepotěšil. "Ta svině má milence a chce se kvůli němu rozvést," oznámil mi vztekle. A tak se i skutečně stalo.

Rozvod byl celkem bouřlivý. Především z Viktorovy strany, jakožto umělec je dost vášnivý a vznětlivý. Řešily se děti a prodej a rozdělení peněz ze společného bytu. Ale tuto část a podrobnosti můžeme přeskočit.

S Viktorem jsme se konečně mohli stát skutečnými partnery. Jeho bývalá manželka to vzala až překvapivě v pohodě. Moje kamarádky poznamenaly, že je zřejmě hlavně ráda, že se ho zbavila. Musím přiznat, že z Viktora neměly a nemají nejlepší pocity.

Rok od oznámení rozvodu jsme už bydleli společně v malém pronajatém bytě a hledali si něco ke koupi. Viktor měl svou polovinu peněz z prodeje jejich bytu a mně přistálo do klína dědictví po babičce, jež se mi tatínek rozhodl darovat.

Požádal mě o ruku a pořídili jsme si byt

A také se stalo to, o čem jsem snila od svých patnácti. Viktor mě požádal o ruku! Byla jsem nadšená a nemohla jsem uvěřit svému štěstí. Pak to ale mezi námi začalo lehce skřípat…

Když jsme spolu začali bydlet, navštěvovaly nás jeho děti, kterým už bylo 14, 11 a 9. Aby byl Viktor lepším rodičem, než jeho bývalá žena, rozhodl se je nevychovávat a všechno jim dovolit. Takže když chci, aby si třeba vyčistily zuby, jsem za tu zlou, co je sekýruje.

Velkou zkouškou pro náš vztah bylo také pořizování bytu. Viktor zásadně chodil na prohlídky pozdě, nebo na ně zapomněl úplně. Když jsme po úmorném půl roce konečně našli skvělý byt, podepsali smlouvu a zaplatili, myslela jsem, že nejhorší máme za sebou, ale ne... Viktor týden před stěhováním rozbil naše společné rodinné auto a přišel o řidičák. Naštěstí jsme měli ještě jedno. Smarta pro dva lidi, kterým jsem asi padesátkrát přejížděla mezi byty tam a zpět, abychom odvozili naše věci v kufru o velikosti krabice od bot.

Mám pochyby o svatbě

Když jsme se nastěhovali, situace se krátce vrátila do starých kolejí, kdy jsme spolu byli šťastní a neřešili rozvod, byty a stěhování. Pořád tu však byly jeho děti, které mám opravdu ráda, ale nesnáším jeho nevýchovu a dělání schválností bývalé ženě.

S tou musím komunikovat zásadně já, jelikož on s ní nechce nic mít a stejně tak ona s ním. Výjimkou je, když se opije a posílá jí nenávistné zprávy. Když to vidím, říkám si stále více: "Je tohle člověk, kterého si chci vzít?"

Na termínu svatby jsme již mimochodem domluveni. Bude za dva měsíce…

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články