Míla (28): Můj partner je o třicet let starší. Nejsem si jistá, jestli s ním nechodila moje máma

Milostné příběhy ze života: Můj partner je o třicet let starší. Nejsem si jistá, jestli s ním nechodila moje máma
Zdroj: Freepik

Není nezvyklé, že si žena najde staršího partnera, ale rozdíl 30 let už je dost patrný. Přesto se najdou páry, kterým to vyhovuje. Jinde to ale skřípe, a to nejen kvůli věkovému rozdílu, ale na vině může být i reakce okolí či rodičů. Dokonce se může stát, že dceřin partner je jejich starý známý. Tak jako v případě Míly.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 06. 05. 2024 11:30

S Pepinem, jak Josefovi říkám, jsem se seznámila na oslavě máminých narozenin. Proto je mamka proti našemu vztahu. Nejsem si jistá, co mezi nimi je – nedokážu to rozklíčovat. Je to její bývalá láska?

Pro mě je náš vztah dokonalý

Pepino, který je stavař, má vrchol kariéry za sebou, už nepotřebuje v tomto smyslu nic budovat, firma stojí a běží i bez něj. Jezdíme na výlety, na dovolenou, hodně se věnuje našemu malému synovi.

Když byl Pepino mladší, svým dětem z prvního manželství zdaleka tolik času dát nemohl. A je to logické, musel budovat kariéru a zabezpečit rodinu. Teď už je to jiné. Vidím v něm jistotu a myslím si, že by se mu už nic měnit nechtělo. Když o tom tak přemýšlím, možná i proto hledá mladá žena staršího muže.

Moje máma je striktně proti našemu sňatku

Když jsem chtěla Pepina před dvěma lety doma představit jako svého přítele, teprve tehdy jsem zjistila, že ačkoli na narozeninách mojí mámy bylo snad padesát hostů, Pepina má máma pod kůží a dobře ho zná. Nejsem si jistá, jestli s ním něco neměla, jestli ho nemilovala, nebo za její averzi vůči němu může jen to, že je o tolik starší než já?

Každopádně když se dozvěděla, že s Pepinem čekám dítě, to byl teprve oheň na střeše! „Ujíždí ti, vlak, co?“ prohlásila, místo aby se radovala se mnou. O vnuka zájem neprojevuje a brání nám v tom, abychom se s Pepinem vzali. A to my rozhodně chceme udělat.

Nikdo z nás neví, jak dlouho tady bude

Když jsem se snažila s mámou rozumně domluvit, narazila jsem na hradbu mlčení. Později se oháněla naším věkem. „Až ti bude padesát, budeš ještě plná elánu, ale jemu bude osmdesát a budeš ho vozit na kolečkovém křesle. To chceš?!“ říkává.

Marně jí oponuji slovy, že kdoví, co bude za třicet let… I když se bojím, že o něj přijdu ještě poměrně mladá. To je asi noční můra všech mladších ženských. Ale moc o tom nepřemýšlím, protože i na mladého může spadnout z baráku cihla, ale ta vyšší pravděpodobnost tam je. Někdy si tak říkám: „Dožije se u našeho kluka vysoké školy nebo vnoučat?“

Mít vedle sebe muže, který je výrazně starší, je jisté riziko. Ale když člověk vstupuje do jakéhokoli vztahu, nikdy neví, co mu přinese. Mě jenom mrzí, že mám sice skvělého chlapa, ale ztrácím při tom důvěru a lásku rodiny. Přesto věřím, že se vše nakonec vyjasní a máma se na mě bude zase usmívat.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články