Marek Vašut otevřeně o nové roli v Ulici, plešatění i ženách s umělými ňadry

Marek Vašut o roli v seriálu Ulice: Postoupil jsem do seniorského týmu, na role grázlů to už po 60 není
Zdroj: Herminapress
Marek Vašut už si letos užívá vánoční atmosféry.Charismatický herec Marek Vašut bude novou posilou seriálu Ulice.Letos na podzim vedl Marek Vašut rozhovor s legendou akčních filmů, Jean-Claudem van Dammem.Jean-Claude van Damme našel v osobnosti Marka Vašuta zalíbení. + 7 fotek+ 8 fotek

Herec Marek Vašut (63) se stane od nového roku posilou seriálu Ulice a v rozhovoru pro Lifee.cz prozrazuje podrobnosti ke své tajuplné postavě. Odmítl by v seriálu erotickou scénu? Proč hovoří po šedesátce o poklesu testosteronu? Jak vzpomíná na dobu, kdy začal plešatět? Má nějakou kosmetickou rutinu? A jak hodnotí ženy s umělými ňadry?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 10. 12. 2023 08:00

Herec Marek Vašut (63) se proslavil rolemi akčních drsňáků, teď nastupuje do seriálu Ulice, který milují také dámy v pokročilém věku. Pro herce je to přirozená změna a vývoj. Za drsňáka už se totiž Marek Vašut nepovažuje. "Je to role, kterou jsem měl v mládí a v pokročilém mládí. Teď jsem vstoupil do seniorského týmu. Je mi 63 let a není to nic, za co by se člověk měl stydět, to je život. A všichni samozřejmě víme, že s poklesem testosteronu klesá i agresivita," říká velmi otevřeně herec, který v našem rozhovoru také zavzpomínal na dobu, kdy se ještě pyšnil hlavou plnou bujné hřívy.

Marek Vašut nově v seriálu Ulice

Marku, od nového roku vás budeme moci vídat v Ulici. Vaše postava prý nebude ani kladná, ani záporná. Jaký tedy bude ten váš tajemný muž?
Není tajemný, ale je to složitější osobnost. Je to emeritní soudce nejvyššího soudu, který dvacet let nekomunikoval se svým synem, Jiřím Hermanem, kterého hraje Honza Holý, a bude se ženit, bere si Gábinu, paní Anetu Krejčíkovou. A ta si předsevzala, že chce mít otce svého nastávajícího na své svatbě. Takže si vzala zprvu tajný úkol, že mě přesvědčí, abych se se svým synkem udobřil. Rozkol vznikl kvůli tomu, že já jako soudce jsem takový patriarcha a chtěl jsem, aby mě můj syn následoval, šel v mých stopách. A ranilo mě, že ačkoliv vystudoval práva, tak je pouhý kriminalista, což bylo v mých očích málo. Zanevřel jsem na něj, ale Gábina mě přemluví, abych se té svatby zúčastnil a abych se se svým synem udobřil. Na tom se teď, při mém vstupu do seriálu, intenzivně pracuje.

Máte povědomí o tom, které postavy teď v seriálu tahají za nitky?
To je výborná otázka, ale jsem pouhým dělníkem slova a nemám povědomí o tom, kam se to celé bude ubírat.

Jak dlouho a jak často vás budeme v Ulici vídat?
Jsem na volné noze, nemám stálé angažmá, takže k té frekvenci – protože to není hlavní postava, dohodli jsme se, že pár dnů za měsíc si ve svém programu najdu.

Odmítl byste v Ulici erotickou scénu?
Zatím tam nic takového není, ale byl jsem ubezpečen, že se o všem dá diskutovat. To mě příjemně překvapilo a oceňuji to, že se ptají herců na jejich názor. A já určitě nemám ambice to nějakým způsobem měnit. Už řadu let říkám, že jsem řemeslník a nejsem tady od toho, abych zadavateli radil – když budu malíř pokojů a zadavatel to zadá na bledě modrou, nebudu ho přesvědčovat, že se mi líbí zelená. Oceňuji, že je nabídka o mé roli diskutovat, ale zatím k tomu nebyl důvod.

S poklesem testosteronu klesá agresivita, říká Vašut

Máte image velkého drsňáka a hodně divaček seriálu Ulice jsou dámy v letech. Není pro vás vaše pověst nevýhoda?
V žádném případě to pro mě není špatná reklama. Je to role, kterou jsem měl v mládí a v pokročilém mládí. Teď jsem vstoupil do seniorského týmu. Je mi 63 let a není to nic, za co by se člověk měl stydět, to je život. A všichni samozřejmě víme, že s poklesem testosteronu klesá i agresivita. Takže drsňák možná ano, to bylo. Možná, že se tak pan soudce i projeví. Ale zatím má upřímnou snahu se se svým synem usmířit. Je to spíše klidné a moudré.

Máte pocit, že nám ve společnosti chybí gentlemani?
Jednoznačně. To je celosvětový trend. A bohužel západní civilizace jako celek od toho principu gentlemanství ustupuje. Částečně je to samozřejmě také zapříčiněno vzestupem toho militantního netolerantního feminismu.

Ženy jsou více samostatné.
Ano, ale některé militantní fanatičky uráží i obyčejné gesto gentlemanství – podržení dveří, dání přednosti při vstupu do místnosti. Já jsem feminista a říkám to už dobrých dvacet let, ale extremistky – i z řad poblázněných pošetilých mužů – toto kazí. Tyto dámy se také velkou měrou zasazují o mizení gentlemanství. A potom je to samozřejmě zase i na nás mužích, kteří na to často – někteří z nás – dobrovolně rezignují. Takže vina je na obou stranách.

Co se vám obecně nelíbí na ženách, pokud se budeme bavit o oblékání?
Ať si každý nosí, co chce. Nelíbí se mi fanatismus, nesmiřitelnost a všechny ty nesmysly.

Co třeba plastické operace? Umělá ňadra?
Tak to je jednoduché – to já už ve svém věku neřeším.

Z bývalé hřívy mám na hlavě kluziště

Jakou používáte kosmetiku?
Střídám to. Žádnou denní rutinu nemám, nejsem systematický. Ale kosmetiku samozřejmě používám – musíte. Když se vám na hlavě z bývalé hřívy stane kluziště, tak to musíte pravidelně promazávat.

To u vás mužů není na škodu, pleš je pro mnoho žen sexy.
V poslední době, ano. Já měl štěstí, že jsem oplešatěl s nástupem vycházející hvězdy Bruce Willise, takže já jsem přišel k hotovému dílu v době, kdy to začalo být oceňováno a spousta vlasatých pánů se dokonce začalo programově holit úplně na holo. Upřímně říkám – kdybych byl starší a přišlo to v 60. nebo 70. letech, byl bych nešťastný jak šafářův dvoreček, protože tehdy byl plešatý chlap společensky absolutně vyřízený. Ale co měl dělat, chudák?

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články