Marta (42): Exmanžel mě neustále týral kvůli vzhledu. Po rozvodu mě proto šokovalo, jakou nulu si nabrnkl

Příběhy nešťastné lásky: Exmanžel mě neustále týral kvůli vzhledu. Po rozvodu mě proto šokovalo, jakou nulu si nabrnkl
Zdroj: Freepik

Marta je atraktivní, celý život o sebe dbá a udržuje se štíhlá. Když se konečně oklepala z bouřlivého rozvodu, potkala bývalého manžela s novou partnerkou. Martu srazilo na kolena, že je to normální, tuctová žena.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 18. 06. 2024 10:00

Bývalý manžel Miloš si celý život zakládal na image muže s dokonalou rodinou a já byla jeho luxusním doplňkem. Hned jak jsem porodila naše první dítě, už jsem cítila z Milošovy strany tlak, abych se co nejdříve vrátila na předporodní váhu.

Manžel mi neustále diktoval, jak mám vypadat

Jak jsem se dala po porodu trochu fyzicky dohromady, začala jsem na sobě makat. Dvakrát denně jsem poctivě cvičila, pečlivě si hlídala stravu a denně nachodila s kočárkem patnáct kilometrů. Do toho jsem se moc nevyspala a sama se starala o celou domácnost. Samozřejmě při tomto zápřahu šla kila dolů velmi rychle. Proto když bylo synovi půl roku a my jeli s partou lidí na dovolenou do Turecka, nebylo na mně znát, že jsem se před pár měsíci stala matkou. Manžel byl spokojený. V bikinách jsem stále byla kočka a on se vedle mě nesl jako páv.

Dělalo mu dobře vnímat obdivné pohledy mužů. O to více si mě k sobě vždy přitáhl, aby všem bylo jasné, že on je můj manžel. Na dovolené jsme se docela nepříjemně pohádali. Manžel mě nutil, abych se opalovala nahoře bez. Jenže já kojila syna a byla jsem s ním převážně pod slunečníkem. Rozhodně jsem nechtěla sundat podprsenku a smažit na slunci prsa nalitá mlékem. To manžel špatně nesl. Moje prsa o dvě čísla větší než obvykle se mu nesmírně líbila. A já začala tušit, že se budu časem muset zatraceně obhajovat, že nechci na plastickou operaci.

Po druhém porodu moje tělo kapitulovalo

Během krátké doby se nám narodila dcera. A protože mezi dětmi byl věkový rozdíl menší než dva roky, měla jsem se co ohánět. Byla jsem unavená z těhotenství, na břiše se mi udělaly nehezké strie a ani se mi nedařilo rychle zhubnout, ač jsem na sobě dřela, jak nejvíce jsem dokázala. Nejedla jsem, nespala a byla nepříjemná i sama sobě. Vnímala jsem, jak nehezky se k manželovi chovám. Jenže ten mi to také neulehčoval. Neustále zval domů návštěvy a já musela nejen vypadat k světu, ale ještě zajistit pohoštění. A mít uklizeno. Také jsem často poslouchala kritiku na svůj vzhled. Třeba zamlaskal a pronesl: "Ale, ale, tady někdo nehezky stárne a hodně papá. Brzdíme, cvičíme."

Zkrátka jsme se odcizili a začali se hádat. Po pár měsících se manžel odstěhoval a komunikoval se mnou jen skrze právníka. Nebyli jsme schopni se na ničem domluvit. Přiznám se, že ač jsem to ze začátku brala jako životní prohru, časem se mi ulevilo. Zjistila jsem, že být sama sebou je příjemná změna. Když jsem si dva dny neumyla vlasy, nic se nestalo. Když jsem měla celý den tepláky, nic se nestalo. Zkrátka odchodem manžela odešel i stres z mého života.

Načapala jsem exmanžela s docela obyčejnou holkou

Stále jsem atraktivní, štíhlá žena, která má cit pro módu a pečuje o sebe. Když mi rodiče na dvě hodiny pohlídají děti, dojdu si na manikúru. Když si děti vezme tatínek na odpoledne, stihnu i kadeřníka. Včera jsem byla u lékaře, a než jsem vyzvedla děti ze školky, na chvíli jsem si sedla na předzahrádce kavárny a vychutnávala si pohodu. Upíjela jsem kávu a dívala se na kolemjdoucí. A najednou kráčel po ulici bývalý manžel a vedl se za ruku s novou ženou. Měla jsem hodně času si je prohlédnout. Žena byla o něco mladší než já. Ale k mému údivu měla postavu krev a mléko.

Podle oblečení bylo vidět, že nemá žádný styl. Měla na sobě džínovou sukni, pod ní elastické kalhoty a k tomu sportovní bundu. Vlasy stažené do culíku. Doslova mě šokovalo, že si bývalý manžel vybral naprosto tuctovou obyčejnou ženu, a mě přitom doslova týral kvůli vzhledu. Ta žena nebyla ošklivá, byla přirozeně hezká, ale nevýrazná. Líčila si pravděpodobně jen oči, vlasy měla zničené od melíru. Mrzí mě, že kdyby manžel neměl nesplnitelné požadavky na mou osobu, možná jsme spolu byli a děti by měly tatínka i maminku v jedné domácnosti. Cítím pachuť z toho, že nová partnerka bývalého manžela je obyčejná, a najednou mu to stačí. Možná, že prozřel. Ale mě zničil.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články