Eva (25): Na první dovolenou s přítelem jsem se moc těšila. Když se ukázalo, jak si představuje odpočinek, hned jsme se začali hádat

Opravdové příběhy čtenářek: Na první dovolenou s přítelem jsem se moc těšila. Když se ukázalo, jak si představuje odpočinek, hned jsme se začali hádat
Zdroj: Unsplash

Eva chodila s Tadeášem půl roku, když se rozhodli, že spolu vyrazí na dovolenou k moři. Měl to být i test, jak jim bude fungovat společné bydlení a jestli jejich vztah přežije, když budou celé dny spolu...

Jana Jánská
Jana Jánská 13. 10. 2023 07:00

Tadeáš (27) je vzdálený bratranec mé nejlepší kamarádky Martiny (25). Poznali jsme se na oslavě jejích narozenin a od té doby jsme se začali vídat. Tadeáš je celkem fajn kluk, je sečtělý a hodně vnímavý. Bylo mi s ním dobře, ale náš vztah měla prověřit dovolená u moře.

Naplánovali jsme si dovolenou u moře

Tadeáš jednou přišel s tím, že objevil zajímavý last minute zájezd do Řecka. Týden u moře vyšel na opravdu směšné peníze, takže mě to zaujalo. Ale nesouhlasila jsem hned. Přemýšlela jsem nad tím, jestli to je dobrý nápad. Tehdy jsme se znali jenom půl roku. A jít na týden do ciziny jen tak sami...

Pak jsem si řekla, že to zkusím. Alespoň zjistím, jestli si budeme rozumět, když budeme spolu celé dny. Do té doby jsme tak maximálně vyrazili do kina nebo jsem přespala u Tadeáše a ráno šla domů.

Naštěstí jsem měla dostatek dovolené a v práci nikdo nic nenamítal. A tak jsme si s Tadeášem zabookovali dovču a koukali na fotky restaurací v okolí. On se nemohl dočkat, až je všechny zkusí. Já si brala masku na šnorcholování a turistického průvodce.

Pohádali jsme se hned první den

Letěli jsme brzy ráno, takže již v poledne jsme byli ubytováni a já koukala do průvodce, kam se půjdeme podívat. "Jak jako podívat?" zeptal se Tadeáš. "Kousek odsud jsou nějaká naleziště a pak bych chtěla vidět i údolí motýlů..." začala jsem mu vyjmenovávat místa, která bych ráda viděla.

"Neblázni. Motýle jsou i u nás," pronesl Tadeáš a řekl, že ho najdu u hotelového bazénu. Zůstala jsem stát v pokoji celá zkoprnělá. Kdyby se alespoň vybral na pláž, ale k bazénu? To jsme nemuseli nikam letět. Za chvíli se vrátil pro knížku a já se ho zeptala, jestli celou dovolenou stráví u bazénu.

"Ještě nevím, ale co jsem koukal, mají tam fajn bar," pronesl bezelstně. "To snad nemyslíš vážně. Kvůli tomuhle jsme sem neletěli," zvýšila jsem hlas. A pak jsme se hádali o tom, jak si představujeme dovolenou. Ukázalo se, že každý to máme trochu jinak. Já si ráda zaplavu, prozkoumám okolí a nevadil by mi výlet lodí. Tadeáš se chce válet, je mu jedno, jestli u hotelového bazénu nebo u moře. Chce prostě mít klid...

Po dovolené následoval rozchod

Stejné byly i další dny. Když se mi občas povedlo Tadeáše vytáhnout na pláž, abych si trochu zašnorcholovala, remcal, že si tam hrají nějaké děti a u bazénu by měl větší klid. Na výlet k vykopávkám jsem nakonec jela sama a delegátka se mě pro jistotu pětkrát ptala, jestli můj přítel nepojede. "Nepojede!" vyštěkla jsem na ni, když s tím nepřestávala.

Naštěstí jsme měli postel složenou ze dvou, takže se daly odsunout od sebe, protože jsem rozhodně neměla v úmyslu spát s tím lenochem. Ke konci jsem raději chodila i na večeře sama. Přes to všechno musím říct, že jsem si dovolenou docela užila. Viděla jsem spoustu věcí, ochutnala konečně chobotnici a vyčistila si hlavu.

Nevím, jak to měl Tadeáš. Pořádně jsem s ním mluvila až v letadle, kde nervózně poposedával, protože se spálil. Asi mu neměl kdo říct, ať se občas namaže opalovákem. Ale to je jeho problém. Já s ním už nikdy nechci nic mít. Myslím, že sám pochopil, že se k sobě nehodíme.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články