Miloš (56): Láska mého života dala přednost bohatému chlapovi. Po třiceti letech mi přišla říct, že to byla chyba

Příběhy nešťastné lásky: Láska mého života dala přednost bohatému chlapovi. Po třiceti letech mi přišla říct, že to byla chyba
Zdroj: Freepik

Pan Miloš prožil jedno velké zklamání. Žena, kterou kdysi miloval celým svým srdcem, si nakonec vzala jiného muže. Dlouho se s tím smiřoval a měl problém navazovat nové vztahy. Po třiceti letech se dozvěděl něco, co ho šokovalo.

Jana Jánská
Jana Jánská 25. 01. 2024 15:00

Měl jsem už něco odžito, Lenka (57) rozhodně nebyla moje první žena. Ale věděl jsem, že je to jediná, s kterou bych chtěl zůstat už navždy. Bohužel to dopadlo jinak.

Byl jsem do ní zamilovaný

Nebyla to ta první láska, kdy na svém protějšku nevidíte žádnou chybku. Bylo mi sedmadvacet a měl jsem už trošku rozumu. Věděl jsem, že Marie je moc hodná holka, chytrá a schopná v posteli. Měli jsme si pořád o čem povídat. Byla to zkrátka žena, jakou bych přál snad každému muži.

Pohrával jsem si s myšlenkou, že ji požádám o ruku. Bohužel jsem se k tomu už nikdy nedostal. Nastalo takové zvláštní období, kdy Lenka měla nějaké řeči o tom, že žijeme jenom v podnájmu a na dovolenou jezdíme na chalupu.

Nikdy předtím jí to nevadilo. Věděla, kolik vydělávám. Myslel jsem, že jsme oba spokojení s tím, jak žijeme a co si můžeme dovolit. Ona to tak neměla...

Opustila mě kvůli bohatému muži

"Někoho jsem potkala..." řekla mi jednoho dne. Tehdy jsme si vyrazili na túru do hor. Nesl jsem batoh s řízky a čajem a zrovna jsem rozkládal svačinu na pařezu. Ztuhl jsem uprostřed pohybu. "Co tím chceš říct?" nadhodil jsem.

Do očí se jí začaly drát slzy. "Já prostě chci lepší život. A to mi ty nemůžeš dát..." pronesla slova, na která nikdy nezapomenu. Položil jsem jí asi milion otázek a dozvěděl jsem se, že problémem jsou peníze. Chtěla by dům, dovolené v exotice a já nevím, co ještě. "Můžu si najít jinou práci, pokud ti jde jenom o tohle," bránil jsem se. Smutně se na mě usmála. "Miloši, to bys ale nebyl ty. Vím, že ty jsi se svým životem spokojený. Nechci, aby ses měnil," řekla a pohladila mě po tváři. To mi vzalo vítr z plachet. Láska mého života mě opouští kvůli penězům...

Vrátila se domů nejbližším autobusem, já se procházel lesem a přemýšlel nad tím, co jsem se právě dozvěděl. Nedokázal jsem pochopit, jak může moje láska odejít za jiným chlapem. Pár let jsem se nějak protloukal životem. Střídavě jsem měl ženy rád a nenáviděl je. Na několik vztahů z té doby nejsem moc hrdý. Choval jsem se jako hovado. Pak se to nějak utřáslo a našel jsem fajn ženu, která si mě chtěla vzít. Máme spolu tři děti a jsem hodně spokojený.

Ozvala se mi po třiceti letech

Na Lenku už jsem si vzpomněl jenom občas, nemůžu totiž říct, že bych na ni dokázal zapomenout. Nedávno se mi ale připomenula ona sama. Šel jsem z práce a Lenka stála na chodníku hned za plotem. "Lenko?" vyjekl jsem překvapeně. "Co ty tady?" zajímalo mě. "Můžeme si promluvit někde v soukromí?" špitla.

Zašli jsme do nedalekého bistra. Neuniklo mi, že se na ní sice věk podepsal, ale pořád je to hezká žena. Míchal jsem si kafe, koukal na ni a čekal, až spustí. "Omlouvám se, byla to chyba..." pronesla tiše. Nemusela říkat víc, hned jsem všechno pochopil. "Já jsem tě opravdu..." nedořekl jsem, protože se mi v hrdle vytvořil knedlík.

Nemůžu do toho spadnout znovu. Tato kapitola mého života je definitivně za mnou. Nebylo to lehké a hodně jsem se trápil. Už se k tomu nechci vrátit. Beze slova jsem se zvedl a odešel. Nezajímalo mě, jak zareaguje Lenka. To je její problém.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články