Oldřich (33): Když přijdu z práce, manželka si chce hodinu povídat. Vůbec nechápe, jak moc mě to otravuje

Oldřich (33): Když přijdu z práce, manželka si chce hodinu povídat. Vůbec nechápe, jak moc mě to otravuje
Zdroj: Unsplash

Oldřich má svoji manželku Radku rád. Vadí mu jen jedna věc. Když si Radka přečte něco chytrého, následně se to snaží uplatňovat doma. Nedávno to byla rada, že by se svým manželem měla mluvit alespoň hodinu denně. Prý to utužuje vztah...

Jana Jánská
Jana Jánská28. 08. 2023 07:00

Radku (28) jsem si vzal před dvěma lety, takže naše manželství je vlastně ještě docela čerstvé. A stále o sobě nevíme úplně všechno. Nedávno přišla s tím, že bychom si měli každý den vyhradit hodinu času a mluvit spolu. Jenže mně takový nucený dialog moc nevyhovuje.

Manželka přišla s překvapivou zprávou

Radka byla vždy taková éterická a trochu ezo, nebo jak bych to mohl nazvat. Pořád četla něco od Coelha a zvýrazňovala si věty, které jí mluvily z duše. Já měl raději Bukowského, ale do vztahu jsem ho pro jistotu moc netahal. Ať si každý čte, co se mu líbí.

To, že Radka v rámci svého životního stylu chodí na jógu, mi také nevadilo. Díky tomu má opravdu pružnou figuru a celkově je hodně klidná. Právě proto jsem se do ní zamiloval. Líbí se mi, jak vypadá. A navíc to má v životě srovnané.

Líbilo se mi to ale jenom do doby, než to zkusila aplikovat i na mě. V neděli jsme spolu večeřeli a najednou prohlásila, že nás čeká novinka. Málem mi vypadla vidlička z ruky, protože mě napadlo, že je těhotná. Ale pak řekla onu osudnou větu: "Od zítřka spolu budeme každý den mluvit celou hodinu..."

Manželka doma zavedla novinku

Když se vrátím z práce, většinou se těším, že se můžu na chvilku složit do křesla a odpočinout si. Jasně, těším se také na Radku, ale od té doby, co zavedla naše povinné dialogy z obýváku, mám té radosti o něco méně.

Nechápejte mě špatně. Rád si s ní povídám, naše manželství nikdy nebylo o tom, že bychom seděli a každý čuměl do mobilu. Ale nelíbí se mi, když je to takhle naplánované. Kdo to kdy slyšel, že mají dva lidé sedět a přesně hodinu na sebe mluvit... To jsme někde v televizi?

První den jsme si jako obvykle povídali o tom, co jsme od rána zažili. Ale to je věc na deset minut. Pak to začalo trochu drhnout. Bylo vidět, že i Radka je trochu nesvá, ale rozhodla se to překonat. A tak mi vykládala něco o kamarádce, její kočce a veterináři. Po chvilce jsem se v tom ztratil a netušil, co se vlastně stalo. Když hodina uběhla a já si vydechnul, Radka se na mě usmála a řekla, že to tak špatné nebylo...

Přemluvila mě

Po týdnu jsem se přistihl, že se mi nechce moc jít domů. Z představy nuceného rozhovoru jsem měl kopřivku. Samozřejmě jsem jí řekl, proč se mi to nelíbí. Trvala totiž na tom, abych jí sdělil své pocity. Byla z toho zklamaná, ale nepolevila. A prosila mě, abych to vydržel, prý jde o nás dva. Když to podala takhle a upřela na mě svoje kukadla, nemohl jsem odolat.

Škoda, že si nepřečetla něco o tom, že vztah utužuje třeba každodenní sex. Ale to bych asi od těch rádoby chytrých motivačních plátků chtěl moc. Přemýšlím nad tím, že bych to Radce trochu sabotoval a vytáhl na ni třeba něco o tom, proč mám rád Bukowského. Jen se trochu bojím, jestli by taková hodina nebyla na její jemnou duši moc...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články