Míša (27): S tím klukem z internetu jsem nejprve nechtěla nic mít. Vyklubala se z toho ale láska jako trám

Příběhy o lásce: S tím klukem z internetu jsem nejprve nechtěla nic mít. Vyklubala se z toho ale láska jako trám
Zdroj: Freepik

Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě Míši a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný, od rozčarování a neporozumění se nakonec dostali až k lásce. Která stále trvá.

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 03. 04. 2024 07:00

Když jsem se před lety přihlásila na seznamku, byla v tom víc zvědavost než cokoli jiného. Určitě jsem nehledala lásku ani partnera, nevěřila jsem, že by se to online vůbec mohlo povést. Ale potkat přítele, tomu jsem se nebránila.

Lásku jsme nehledali ani jeden

Přestože jsme se seznámili online, po lásce jsme ani jeden netoužili. A tak jsme si jen psali. Bylo v tom i to, že byl Tonda zadaný. Věděla jsem, že nemá zájem o milenku a já nechtěla dělat dusno v jeho vztahu. Takže naše komunikace po nějakém čase ustala.

Jaké bylo moje překvapení, když se mi po pár měsících ozval s tím, že je volný a jestli mám ještě zájem! Měla jsem, jak by ne, byl vtipný, chytrý, bavil mě. Koketovali jsme na síti asi čtrnáct dní a pak se rozhodli, že se sejdeme. Oba rádi sportujeme, máme rádi dobré knížky, filmy. To, že máme stejné zájmy, nás zaujalo. Takže od dopisování ke schůzce už byl jen krůček.

Na prvním rande přišlo zklamání, druhé se nepovedlo

První rande byla katastrofa. Jednak jsem přišla pozdě a za druhá mě ani Tonda nijak zvlášť nenadchl. Znala jsem ho z fotek, ale realita je vždycky jiná, viděla jsem před sebou týpka se širokými rameny, v kšiltovce a v obrovské bundě, opřeného ležérně o roh.

Říkám si v duchu: „Co to je?!“ Nejraději bych se otočila a odešla, jenže už si mě všiml. „To kafe s ním přežiju a už nikdy víc,“ řekla jsem si a šla za ním. Kuriózní bylo, že časem z Tondy vypadlo, že ani on nebyl nijak nadšený. Pospíchal, aby byl na místě včas, a pak na mě dvacet minut čekal – na mně viděl, že jsem z něj rozčarovaná. Další schůzka byla ještě horší, Tonda byl trochu přiopilý po srazu s kamarády a čekal na mě u baru, kde se živě bavil s nějakou holkou!

Dnes už vím, že vytrvalým štěstí přeje

Povedlo se až napotřetí, kdy jsme spolu šli do kina. Film se nám líbil, hezky jsme si o něm popovídali a pak mě Tonda doprovodil domů a nic si ke mně nedovolil, což jsem ocenila. Ani do bytu se mi nesnažil vnutit. Jenomže pak se skoro dva týdny neozval. Říkala jsem si: „Co jsem udělala špatně?“ Už to vypadalo, že z nás bude pár, tolik jsme si rozuměli! A já s ním měla svatou trpělivost, když jsem přežila první nepovedené rande i druhou schůzku, kdy jsem ho musela odtáhnout od jakési slečny.

Smiřovala jsem se s tím, že z toho nic nebude. A tehdy mi přišla SMS se stručným: „Chtěl bych s tebou chodit!“ Řekla jsem si, že tomu dám šanci, a opravdu jsme spolu začali chodit. Každá další schůzka už byla jen lepší a lepší. Dnes jsme spolu už pět let a plánujeme založit rodinu. A možná i svatbu!

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články