Verča (29): Když jsem byla dlouho single, máma mi darovala psa. Pokousal prvního chlapa, který mě pozval na rande

Příběhy o životě: Když jsem byla dlouho single, máma mi darovala psa. Pokousal prvního chlapa, který mě pozval na rande
Zdroj: Freepik

Verča dostala od své mámy neobvyklý dárek - malého pejska. Důvodem bylo to, že žila rok bez partnera. Jenže ani pes na tom nic nezměnil, stále je single.

Jana Jánská
Jana Jánská 04. 03. 2024 13:00

Moje máma je občas hodně rázná. Když jsem asi rok s nikým nechodila, řekla, že bych neměla žít sama. A přinesla mi pejska.

Mámě se nelíbilo, že nikoho nemám

Nepatřím mezi lidi, kteří musí být stále ve vztahu. Když jsem se rozešla se svým přítelem, trochu se mi i ulevilo. Poslední dobou jsme si moc nerozuměli a rozchod byl asi jediným možným řešením.

Nově nabytou svobodu jsem si užívala. Nemusela jsem si holit intimní místa, v posteli bylo víc prostoru a mohla jsem vařit jídla bez masa. Nehledě na to, že jsem si konečně mohla dát další maraton Přátel. To předtím nebylo možné, protože můj přítel ten seriál neměl rád. Kdykoliv viděl, že se na to koukám, jen remcal a vyrušoval.

Zatímco já byla spokojená, moje máma ne. Žádný z našich telefonátů se neobešel bez otázky, jestli už někoho mám. Měla starost, abych nezůstala na ocet. Přesně tato slova použila. Mluví se vůbec dnes ještě tímto způsobem?

Dostala jsem psa

Ani nevím, jak uběhl rok, co jsem sama. Nežila jsem jako poustevnice. Mám spoustu kamarádů a chodila jsem do společnosti. Jen se nevyskytl žádný kluk, se kterým bych si chtěla začít.

Jak už jsem řekla, moje máma je někdy hodně rázná. Před časem se dostavila na neohlášenou návštěvu. Táhla s sebou obří tašku a malého pejska. "Mami, ty máš psa?" zeptala jsem se překvapeně. "Ne, zlato, to ty máš psa. Nemůžeš žít sama, to není zdravé," pronesla máma a podala mi vodítko.

Zaraženě jsem stála mezi dveřmi. Ani jsem se nezmohla na odpor. Držela jsem vodítko a pejsek mě zvědavě očichával. "Ale já..." nedokázala jsem dopovědět. Máma se zatím nahrnula do mého bytu a začala rozkládat věci pro psa. Přinesla pelíšek, misky na jídlo a vodu, granule, hračky a spoustu další věcí. Když tu hromadu vybalila, usmála se na mě.

Můj pes pokousal chlapa, který se mi líbil

Debata, kterou jsem pak vedla s mámou, byla dlouhá a občas vyostřená. Pes klidně čekal ve svém pelíšku, smířený s tím, že se mezi nás raději nebude plést. Výsledkem diskuse bylo, že pes zůstane u mě. Máma ho vzala z útulku a já neměla to srdce vrátit ho zpátky.

A tak jsem se začala sžívat s Buddym. Naštěstí byl docela slušně vycvičený, takže doma nedělal svinčík. Pokud potřeboval jít ven, jednoduše mi to naznačil. V prvních dnech mě pořádně povodil po okolí, aby si všechno očichal a očural. Nevím, kde se to v něm bralo, označkoval si každý roh.

Buddy je fajn parťák, máma možná neměla tak špatný nápad, když mi ho dala. Jen si ještě musíme vyjasnit několik věcí. Před pár dny mě v parku oslovil hezký chlap, kterého jsem tam už viděla běhat. Buddy na něj zavrčel, ale on se jen usmál. Pak jsme si povídali a když mě pozval na rande, můj pes se mu vrhnul na kotník. Ani jsem nestihla odpovědět. Ten chlap odskočil z dosahu psích zubů a zaraženě koukal. Pak se bez pozdravu rozeběhl pryč. Nebylo od Buddyho hezké, že pokousal prvního chlapa, který mě za poslední rok pozval na rande...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články