Nejhřejivější bundy a kabáty zimní sezony 2023/2024: In jsou krátké do pasu i dlouhé skoro na zem

72 nejhřejivějších bund zimy: Krátké do pasu milují mladí, dlouhé všichni
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Klasicky prošívaná bunda typu bomber, Urban Classics, 2 400 KčVertikálně prošívaná bunda, Calvin Klein, 6 290 KčProšívaná bunda s oblými lemy, Mango, 899 KčKrátká bunda se stojáčkem, Only, 1 499 Kč+ 68 fotek+ 69 fotek

Hledáte bundu, která vás v chladných měsících vždy spolehlivě zahřeje? Pak si vyberte některou z nadýchaných prošívaných pořádně zateplených bund a kabátů, které se žádného mrazu nezaleknou. A zimní sezona 2023/2024 jim přeje!

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 10. 12. 2023 09:00

Jistě máte k dispozici alespoň jednu takovou spolehlivou bundu i v aktuálním šatníku. Proč ale nezatoužit po další, když je v ní navíc tak krásně teploučko? Začtěte se do našeho výběru těch nejspolehlivějších zateplených bund a kabátků a zatoužíte jistě po minimálně jednom kousku z každé výhřevné kategorie.

Krátká bunda: Prošívaná klasika

Klasika v podobě prošívané bundy s délkou lehce přes boky či níže, s kapucí či stojáčkem a s různou škálou štepování jednotlivých hřejivých komůrek naplněných dutým umělým vláknem či v luxusnějším případě pravým peřím, to je jasná hvězda všech teplých svršků, po kterých v zimě s radostí sáhnete do skříně. A že je letos jejich nabídka vskutku pestrá! V naší galerii najdete hned celou řadu tipů, jakou vybrat z aktuálních kolekcí dostupných značek, a je dost pravděpodobné, že se vám zalíbí víc než jen jedna. Jsou totiž tak variabilní a umí perfektně zakouzlit se slušivým zimními outfity.

Spacák čili dlouhý prošívaný kabát

Absolutním ledoborcem a stoprocentně hřejivým kouskem je ale jednoznačně dlouhá bunda či kabát s výplní a prošíváním, který řada lidí nazývá familiárně spacákem. Ať už pocity z jeho vzhledu vnímáte jako kladné či záporné, nelze mu v žádném případě odepřít dokonalou ochranu před chladem. A když budete dobře vybírat, umí být i takový kousek velmi slušivý. Pokud si nepotrpíte na rovné či rozšířené střihy nebo oversize, využijete trendy modely s páskem či projmutou siluetou, štíhlými liniemi rukávů a délkou nesahající až ke kotníkům. Významně výhřevnou funkci plní stejně dokonale jako ty nejnadýchanější a letos nejprotežovanější oversize kousky.

Hřejivý úlet, který milují nejen teenageři

Krátké a ještě kratší prošívané bundy, péřovky a další nadýchané střihy v délce tzv. crop zažívají v aktuální sezoně hotový boom. A zdaleka jim neholdují jen příslušníci nejmladší generace módních nadšenců. Krátká bundička v mnoha ohledech také dovede pěkně zahřát, stačí ji stavět do kombinací s kousky, které kryjí rizikové partie boků a beder a nad zimou máte také vyhráno. Nosit ji můžete třeba k dlouhým úpletovým či svetrovým šatům, nebojte se vrstvit více horních dílů a zkuste pro tentokrát zapomenout na znovu opěvované bokovky. Kalhoty či sukně s vysokým pasem, přiléhavý slušivý rolák či pulovr a péřovka do pasu či výše můžou společně tvořit perfektní zimní outfit, který oceníte v méně mrazivých dnech.

Výběr hřejivých prošívaných kousků na zimní sezonu 2023/2024 podle Lifee.cz najdete v obsáhlé fotogalerii pod článkem.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články