Čas na čepici: Trendy kousky z kašmíru či vlny vlasům neublíží

25 trendy čepic: Nosí se vlněné, kašmírové, hrubě pletené i hladké, od ceny 299 Kč
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Kašmírová čepice, Zara, 1 399 KčKašmírová čepice, Victoria Beckham, 3 050 KčKašmírová čepice, H&M, 1 329 KčVlněná čepice, Totême, 3 900 Kč+ 20 fotek+ 21 fotek

Už je jejich čas. S prvními sněhovými vločkami ve vlasech a chladným severákem bičujícím naše tváře snadněji podléháme svodům nasadit si čepici, i přes všechna negativa, se kterými je odjakživa spojována. Letos ale patří k stylové nutnosti a stejně, jako skvěle zahřát, dovede doladit jakýkoliv aktuální módní hit.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 30. 11. 2023 08:00

Ničí vlasy, nesluší mi, věčně ji ztrácím. Výmluv, proč jsme ji dosud pravidelně nenosily, najdeme v našem repertoáru celou řadu. Nastal ale čas na všechny zapomenout a ponořit se do nepřeberného množství trendy modelů čepic, bez kterých si zimu letos už nedovedeme představit. Jejich nabídka je totiž tak široká a variabilní, že si na ně tentokrát žádná výmluva nepřijde.

Kašmír, vlna, zkrátka luxus

Nejjednodušším způsobem, jak si pořídit čepici, kterou skutečně budete nosit, je její vyšší pořizovací cena. Ta souvisí především s kvalitním materiálem, obvykle přírodního charakteru. Samozřejmě, že je potřeba také si vybrat barvu a model, který sedne k vašemu celistvému módnímu stylu. Pokud ale do čepice zainvestujete víc, než jste měly původně v plánu, stoprocentně neskončí váš nový módní a praktický (protože hřejivý), kousek někde vzadu ve skříni.

Čepice: Logománie tentokrát povolena

Když už se tedy rozhodnete investovat do čepice, kterou si zaručeně oblíbíte, nebojte se připlatit si za kvalitu z kašmíru nebo vlny. Vzhled luxusnějších kousků inklinuje jak k jednoduchým, elegantním hladkým modelům s vlasem i bez tak k hrubě pleteným "teplejším" čepicím, které můžete nosit ohrnuté nebo jako tzv. beanie. Příchylnost ke konkrétnímu labelu pak můžete vykřičet do světa jasně patrnou cedulkou, která se pyšní některým ze zvučných jmen jako Acne Studios, Ganni nebo Victoria Beckham, jejichž modely patří k nejnošenějším luxusním kouskům současnosti. A i když vám obvykle modely s vykřičenými logy spíše rozmlouváme, tentokrát je vše jinak, tady se k fanklubu vaší oblíbené módní značky hrdě a s klidným módním svědomím doznejte.

Hit vlastní výroby

Stejně jako zahřejí a potěší stylové čepice od zvučných návrhářských jmen i z běžných obchodů, umí splnit účel hřejivého a stylového módního doplňku také ručně pletené nebo háčkované kousky z vlastní tvorby. Neumíte to s háčkem ani jehlicemi? Nevadí, vedle široké nabídky na serverech propagujících rukodělné výrobky nadšených tvůrkyň můžete tvorbu svého vysněného kulicha zadat šikovné kamarádce nebo příbuzné.

Vytvořit čepici přesně podle vašich představ nezabere ani mnoho času, ani příliš materiálu, není potřeba ani příliš mnoho pletařských zkušeností. Výsledek tak může být jedinečným doplňkem, který splňuje jak všechna vaše kritéria nositelnosti a výběru materiálu, tak trendová zadání korelující s highlighty konce roku 2023.

Na krásné modely se podívejte do naší fotogalerie. Jistě v ní najdete tu svou pokrývku hlavy i vy.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články