Neuvěřitelná fakta o kočkách: Umí "starostovat" i probudit člověka z bezvědomí a zachránit mu život

Neuvěřitelná fakta o kočkách: Umí probudit člověka z bezvědomí a zachránit mu život
Zdroj: Unsplash
V šedesátých letech se "chytré" hlavy z CIA snažily proměnit kočku v nenápadného špióna tím, že se jí  do ucha implantoval mikrofon a do spodní části lebky rádiový vysílač. Operaci přežila, ale hned na první misi ji srazil taxík.Drápat, nebo nedrápat. Odstranění drápků sice možné je, ale je to docela brutální zákrok. Jelikož dráp vyrůstá z kosti, musí veterinář uříznout kočce koneček prstu, jako by vám někdo ušmiknul prst po první kloub. Takže určitě drápat a komu to vadí, ať si kočku nepořizuje. Je to její přirozenost.Jedna žena z Kalifornie je snad nejlepší kočičí mámou na světě. Má mít doma až 1000 dětí...tedy kočiček.V argentinském městě Misiones se v roce 2008 udála zvláštní věc. Skupina divokých koček se tam starala o malého chlapce. V noci ho hřály svými těly, ve dne nosily zbytky jídla. Když se k němu přiblížili policisté, hrozivě na ně syčely.+ 1 fotka+ 2 fotky

Nejoblíbenějšími a nejčastějšími domácími mazlíčky jsou jednoznačně psi. Na tlapky jim ale šlapou na druhém místě kočky, které umí být také loajální a milující. Zábavné jsou jen občas, když se jim chce. Bodejť by ne, když prospí až 70 % života. Jaká další, mnohdy bizarní fakta ještě vědci o kočkách zjistili?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 14. 05. 2024 11:00

Pokud byste chtěli "kočkopsa", můžete si pořídit savanovou kočku. Jsou mnohem větší než jiné kočky a mají povahu podobnou té psí. Následují své páníčky, je možné je naučit chodit na vodítku a také dokáží aportovat. A milují vodu.

Kocour starostou

Představte si, že ve městě Talkeetny na Aljašce byl 15 let starostou kocour Stubbs. Lidé ho zvolili v demokratických volbách, tudíž musel být jejich výsledek respektován. Proč k tomu vůbec došlo? Starousedlíci chtěli někoho, kdo nebude zvyšovat daně a s nikým nebude mít žádný konflikt.

Vlastně to dává smysl. Kočičí mozek je z 90 % podobný lidskému. Lidé a malé šelmy mají téměř totožné části mozku, které ovládají emoce. A když už jsme u toho..."Kočičí lidé" jsou spíše introverti. Muži mají ale díky kočkám větší štěstí v lásce, ženám se totiž jeví jako citlivější. Majitelé těchto chlupatých mazlíčku mají také častěji vysokoškolské vzdělání, a když se jich zeptáte, který člen "Brouků" je jim nejbližší, ve většině případů označí George Harrisona.

Pověrám se kočky nevyhnuly

Španělsko-židovský folklór praví, že Adamova první manželka Lillith se stala černou upíří kočkou, jenž pila krev ze spících dětí. To zřejmě vzniklo kvůli pověře, že když kočka spí s miminkem, udusí ho a "vysaje" mu dech.

To je ale v rozporu s faktem, že kočka vrní jako dieselový motor na volnoběh. To je asi 26 zapředení za sekundu. To není tak úplně nejlepší prostředí na klidný spánek. Nevyhráli byste ale ani při pořízení morčete, králika, veverky, lemura, slona anebo gorily. Také předou.

Energetický drink kočkám nedávejte

Bez pravidelného přísunu taurinu by kočka oslepla. Tuto aminokyselinu si většina zvířat produkuje sama, kočky ji ale vyžadují ve své stravě. Raději ale svému mazlíčkovi nelijte do misky energetický nápoj, sypte raději kvalitní granule.

Kromě taurinu chlupáčům prospívá i mléko. Je to sice pro ně hotová ambrózie, jenomže pozor, nesnáší laktózu. S růstem přestávají vytvářet enzym, který mléko rozkládá a kočky ho neumějí trávit. Ty dárečky po vypití nevhodného mléka určitě nechcete. A do třetice všeho dobrého - kočka se dokáže, na rozdíl od většiny ostatních druhů, rehydratovat pitím mořské vody.

Na další úžasné zajímavosti o kočkách se podívejte do naší galerie.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Kočka
Factinate.com: Paw-some Facts About Cats

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články