Petr Janda prozradil, jak se po osmdesátce udržuje v kondici: Třikrát týdně hraju tenis, před koncertem nevečeřím

Petr Janda prozradil, jak se po osmdesátce udržuje v kondici: Třikrát týdně hraju tenis, před koncertem nevečeřím
Zdroj: Herminapress
Petr Janda má 81 let a jeho kapela Olympic letos slaví šedesátiny - to si žádá oslavu.Petr Janda na letošním předávání cen Český slavík s manželkou Alicí.Petr Janda se na Českém slavíku rovněž setkal se svou dcerou Martou a jejím manželem Miroslavem Vernerem.Petr Janda, Marta Verner a její manžel Miroslav Verner.+ 13 fotek+ 14 fotek

Osmdesátník Petr Janda (81) se chystá 18. prosince pokořit O2 arenu s kapelou Olympic, která letos slaví šedesátiny. V exkluzivním rozhovoru pro Lifee.cz prozrazuje, v jaké je před koncertem kondici, a jaké má před podobně náročným vystoupením zvyklosti. Jak se kapela za šedesát let proměnila? A jakou fyzickou změnu pociťuje za ty roky samotný Janda?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 18. 12. 2023 05:00

Zpěvák Petr Janda (81) je pětinásobným otcem a v kondici se jistě udržuje také zásluhou své o 40 let mladší ženy Alice. Šedesát let Olympiku tak podle něj uběhlo jako voda. Přesto pociťuje, že se za ty roky fyzicky proměnil. "Určitě jsem těžší, než jsem býval, to ano. Ale bojuji s tím, byť ne nějak zásadně. Pořád mi to hrozně vadí. Nejím moc, jenže to tělo už tolik nepotřebuje," postěžoval si v našem rozhovoru frontman kapely Olympic, který kvůli štíhlé linii hraje třikrát do týdne tenis. "Znát to bohužel není," dodává sebekriticky.

Na koncert v O2 areně se ale Petr Janda těší, protože ve svých jednaosmdesáti letech se cítí být v dobré kondici. "Ten koncert bude určitě v pohodě. Fyzicky to skvěle vydržím a v podstatě nemám žádný problém," vzkazuje prostřednictvím Lifee.cz fanouškům, kteří si pražskou oslavu narozenin Olympiku nenechají ujít.

Petr Janda slaví šedesátiny Olympiku

Na co se mohou návštěvníci koncertu těšit 18. prosince v O2 areně?
Bude to opravdu velký koncert, který jsme ještě v životě neudělali. Doufám, že celá show bude mít světové parametry. Bude tam hodně efektů, hodně obrazového materiálu, který se bude promítat na pěti LEDkách. Ten koncert už umíme, protože to hrajeme po celý rok po různých městech v Česku a na Slovensku. Nebude tam placená televize, jen naše soukromá, takže to bude velmi uvolněné a bez stresu. Chybět nebude spousta zajímavých hostů a máme také moc hezké kostýmy.

Přibližte nám tedy, co hezkého budete mít na sobě?
Máme speciální kostýmy, které jsou obohacené o kamínky z Preciosy. Ty jsou ručně lepené jak na tričku, tak na saku i na kalhotách. Myslím, že v tom vypadáme opravdu hezky.

Mění se za těch šedesát let pocit, se kterým jdete na pódium?
Nevím, jak u koho v kapele, ale já osobně se na pódium vždycky strašně těším. Na tento konkrétní koncert už se těším rok.

Je to stejné také po fyzické stránce, nebo jsou tam už nějaké limity?
Ne, zatím je to pořád dobré. Třikrát týdně hraji po dvou hodinách tenis, takže ten koncert bude určitě v pohodě. Fyzicky to skvěle vydržím a v podstatě nemám žádný problém.

Před koncertem zásadně nevečeřím

Máte těsně před koncertem nějakou speciální nebo jinou životosprávu?
To právě nemám. Jen s tím rozdílem, že před koncertem nevečeřím. Jen si něco zobnu. Kluci z kapely si večeři dají, ale já jenom malinko ochutnám. Je to z toho důvodu, že se mi dělá špatně od žaludku, když začnu zpívat po jídle.

Jak se po těch letech změnili kluci z kapely?
Jediný souputník, který to se mnou táhne nejdéle, přesněji od roku 1976, je náš baskytarista Milan Broum. A ten se cítí pořád dobře. Jinak jsou tam s námi mladší kluci kolem padesátky a ti nemají žádný problém vystupovat.

Jak vnímáte svoji vlastní fyzickou proměnu? Vy před šedesáti lety versus teď?
Určitě jsem těžší, než jsem býval, to ano. Ale bojuji s tím, byť ne nějak zásadně. Pořád mi to hrozně vadí. Nejím moc, jenže to tělo už tolik nepotřebuje.

Říkáte, že sportujete – tenis musí být dobrý výdej energie.
Ale tím to stejně nevyběhám! Hrával jsem tenis jednou týdně, později jsem přitvrdil a posledních sedm let ho hrajeme třikrát týdně. Znát to bohužel není.

Uslyšíme v O2 areně také nové písničky?
Jen nepatrně, z většiny to jsou známé písničky a hity. Vždyť je to oslava šedesátin, proto těch novinek tolik nezazní. Doufám, že publikum si s námi zazpívá jako na předešlých koncertech.

Petra Jandu i jeho velmi rozvětvenou rodinu zkoukněte v naší fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články