Patricie (31): Přítel mě vzal na Velikonoce na Moravu. Proběhl výprask, velký trapas a nakonec rozchod

jaro
osvěžení
hydratace
Zdroj: Freepik

Patricie pochází z Prahy a Velikonoce slavila jen výzdobou nebo dobrým jídlem. Pak poznala přítele z Moravy a zažila pořádný výprask a to rovnou několika pomlázkami najednou. Nenechala to jen tak.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 01. 04. 2024 13:00

V životě jsem nedostala pomlázkou a ani ve snu by mě nenapadlo, že po třicítce budu svědkem něčeho tak bizarního. Vlastní přítel mě zradil a pustil na mě bandu moravských kamarádů, kteří ze mě málem vyšlehali duši.

Přítel byl moc fajn, Velikonoce však slavil tradičně

S Ondřejem jsem chodila pár měsíců, bylo nám spolu fajn a pomýšlela jsem na společnou budoucnost. S jeho rodinou jsem se ještě nesetkala, žila až na Moravě. Moc jsem se za ní na Velikonoce těšila, mám ráda venkov i tu pověstnou veselou moravskou náturu. S Ondrou byla velká legrace, vzájemně jsme se škádlili svými přízvuky. Byl to hodný, laskavý člověk – jen trochu moc zaměřený na tradici.

„Jak slavíš Velikonoce?“ ptal se mě jednou a já se mu jala vyprávět, jak moji rodiče na sídlišti neotvírali koledníkům. Já ani sestra bychom to tátovi nikdy neodpustily. Na Velikonoce jsme měli vždy moc pěknou výzdobu, tradiční jídlo a chodili jsme do kostela. Mlácení pomlázkou jsem brala jako něco přízemního.

Ondra se smál, když mě poslouchal. Asi tušil, že u něj doma zažiju poměrně nové zkušenosti. Výprasku jsem se neobávala – jsem přeci dospělá. Nenapadlo mě, že mě Ondra zradí a přivede do rozpaků. Přesně to ale můj přítel udělal, a ještě se u toho smál, až se za břicho popadal.

Návštěva probíhala v pohodě, až na velikonoční pondělí

S Ondrovými příbuznými jsem si sedla, byli to moc fajn lidé. Strávila jsem s nimi příjemné dny a byla bych odjela s pocitem, že patřím do rodiny. Jenomže pak přišlo velikonoční pondělí a kromě kohouta bylo v šest ráno slyšet z venku křik. V klidu jsem se převalila na druhý bok s myšlenkou, ať si místní děcka slaví svátky po svém.

Ondra se protáhl, dal mi pusu a řekl, že jde na toaletu. Nicméně se dlouho nevracel a v domě se ozývaly mužské hlasy. Smích, křik a ječení Ondrovy matky o sestry. To už jsem se posadila s tím, že se mi to nelíbí a jen doufám, že nikdo nejde ke mně do ložnice. Měla jsem na sobě jen kalhotky a miniaturní košilku.

Jenže dveře se rozrazily a v nich stálo několik chlapů s obrovskými pomlázkami. Začala jsem řvát, jako by mě na nože brali. Oni mě vytáhli z postele a začali do mě třískat hlava nehlava. Nestihla jsem si vzít ani kontaktní čočky, takže jsem jen matně zahlédla Ondru. Bavil se vážně královsky. Bylo mu úplně fuk, že jsem téměř odhalená. Neskutečná potupa, na kterou nezapomenu. Když ta banda blbců odešla, nachystala jsem odvetu.

Vzala jsem je všechny hadicí s ledovou vodou

Pánové si vesele popíjeli panáky na dvorku a já vylezla polonahá ven. Naštvanější jsem nebyla nikdy v životě. U domu jsme zahlédla hadici, pustila jsem vodu na plné pecky a namířila ji přímo na chlapy. Všichni dostali pořádný proud ledové vody přímo do obličeje a cigaretky a sklenky jim odlétly z rukou. Jejich výrazy byly k popukání.

Ondřejův obzvlášť, vůbec nechápal, co se děje. Jenže jsem stříkala dál a to i v momentě, kdy vyšla ven jeho máti se zákusky. Dostala také pořádnou dávku, až se svalila k zemi. Ještě během dopoledne jsem stála sbalená na nádraží, Ondrovi jsem dala kopačky. Něco jiného je pěkná tradice, pro kterou bych měla pochopení. A něco jiného je pustit mi do postele chlapy a smát se tomu. Můj partner musí být džentlmen a ne nějaký trouba.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články