Pavlína Lubojatzky tři roky poté: Vše, co se mi teď podařilo, bych zvládla i bez MasterChefa

Pavlína Lubojatzky tři roky poté: Vše, co se mi teď podařilo, bych zvládla i bez MasterChefa
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Pavlína Lubojatzky se v roce 2020 zapsala do dějin televizního vysílání v soutěži MasterChef.Pavlína Lubojatzky nakonec v soutěži skončila druhá.Pavlína Lubojatzky je malá vzrůstem, ale velká ve své cílevědomosti.Pavlína Lubojatzky rozdělila před třemi lety celou republiku. Lidem vadilo její nestandardní chování v soutěži.+ 7 fotek+ 8 fotek

Soutěžící kulinářské show MasterChef 2020, Pavlína Lubojatzky (29), zažívala před třemi lety velkou vlnu nenávistných komentářů. Lidem vadilo, jak se v soutěži projevovala. "Nenáviděná Pavlína" dnes v rozhovoru pro Lifee.cz vzpomíná, jak celou situaci řešila, a naznačuje, jakou proměnou prošla. Čemu se věnuje dnes? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 28. 11. 2023 05:00

Marketingová specialistka Pavlína Lubojatzky (29) proslula před třemi lety v kulinářské show MasterChef. Vzbudila divoké emoce u diváků, protože mnohým vadilo její vystupování. Dnes Pavlína čerpá z úspěchu svého Instagramu, vydala samonákladem dvě kuchařky a také pravidelně vaří na TV Nova ve Víkendové Snídani. "Pro mě už je to úplně odžité a vždycky mě strašně překvapí, když to někdo zmíní. Já už jsem dosáhla mnohem větších úspěchů. Nevnímám MasterChefa jako svůj největší úspěch," vysvětluje v našem rozhovoru.

Pavlína Lubojatzky po třech letech

Jak zmiňuje, váží si především dvou svých kuchařek. "Dělali jsme si k těm knihám komplet všechno, což je velmi náročná disciplína. Když se podíváte na běžné kuchařky, bývá to tým třiceti lidí, kteří stojí za jednou knihou," poukazuje Pavlína, které s knihami pomáhal prakticky jen manžel, sestra korektorka a grafička. "Je to velmi náročné, proto mi MasterChef přijde jako procházka růžovým sadem. Člověk v něm nemá vražené své vlastní úspory. Žádné emoce už ve mně MasterChef nevzbuzuje, jsem s tím smířená a vyrovnaná."

Kariéru bych udělala i bez televize

Tři roky od výbušného ročníku kulinářské show už Pavlína není "tou nenáviděnou". Naopak. "Můj život se posunul o hodně dál. Myslím, že většinu toho, co se mi teď podařilo, bych zvládla i bez MasterChefa," míní sebejistě.

Princip soutěže jí nicméně stále přijde atraktivní. "Věřím, že pro plno lidí to může být mnohem rychlejší odrazový můstek. Třeba to nemají položené tak, jako my," říká s odkazem na svého manžela, se kterým pracuje v tandemu. "Budujeme si pevné základy, děláme nonstop nové recepty pro naše sledující, a neděláme to na základě nějaké známosti – že mě lidé znají. To vůbec. Snažíme se do naší práce dávat hlavně hodnotu a kvalitu," říká Pavlína, která se podle všeho nepovažuje za celebritu.

Odborníci na krizovou komunikaci mi nepomohli

Pavlína se jako marketingová specialistka před třemi lety učila intenzivně pracovat s krizovou komunikací. Jak ovšem přiznává, výsledku se tenkrát nedobrala, a to ani za pomoci profesionálů. "Tenkrát jsem byla na schůzce s jednou komunikační agenturou, která mi navrhovala nějaké krizové řešení nebo krizovou komunikaci. Bohužel se mi vůbec nelíbila jejich tónina. Nebyla bych to já," vzpomíná na tehdejší taktiku od specialistů. "Oni navrhovali, abych si z těch hejtů dělala legraci – abych si dělala legraci z komentářů. To nejsem vůbec já."

Nenávistné komentáře jsem nakonec ignorovala

Pavlíně vadil nápad agentury, aby se někomu vysmívala. "Mám strašně ráda srandu a s manželem se doma smějeme nonstop. Ale nerada si dělám srandu z jiných. Přestože jejich názor neberu a není mi blízký, tak to neznamená, že si z těch lidí budu dělat legraci," říká Pavlína, která se nakonec rozhodla nenávistné komentáře ignorovat. "To, co mi řekla blízká rodina a moji známí, jsem samozřejmě reflektovala. Ale myslím, že je důležité nedívat se na to, jaký obraz člověk v televizi má. Důležité je, jaká jste ve skutečnosti. Je strašně příjemné, když mi lidé říkají: „Vy jste tak sympatická a milá!

Tenkrát jsem byla moc slušná a hodná

S odstupem času Pavlína říká, že ji účast v soutěži zdémonizovala v očích veřejnosti. "A změnit to mě stálo hodně času, úsilí, energie a peněz," míní žena, o které před třemi lety mluvila celá republika. Pochopitelně se od té doby změnila. Jak? "Myslím, že jsem byla tenkrát moc hodný a slušný člověk, už jen proto, že jsem se nechtěla jiným vysmívat. To mluví samo za sebe," hodnotí své vystupování. "Teď jsem ještě více uváženější, víc o věcech přemýšlím, a hlavně více přemýšlím, než mluvím. Patří to také k tomu, jak člověk vyspívá. Žena je ve 25 letech úplně jiná než ve 30," říká závěrem.

Pavlína Lubojatzky bude hostem Milušky Bittnerové v pořadu Na kafeečko, na který se můžete těšit už 29. listopadu. 

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články