Petr (25): Kamarádka si vybájila přítele. Zatímco zpočátku to byla docela legrace, teď mi z toho tuhne krev v žilách

zamyšlený
Zdroj: Unsplash

Petr má strach o kamarádku, která uvěřila svým bujným představám. Všechno vzniklo jako neškodný nápad - vymyslet si ideálního partnera.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 04. 02. 2024 19:00

Moje kamarádka Vanessa (22) má podle mě velký problém. Původně jsme si sepsali vlastnosti svých ideálních protějšků, ale ona se do svého imaginárního přítele doopravdy zamilovala. Věří, že existuje, a tráví s ním většinu času.

Začalo to docela nevinně

S Vanessou jsem trávil spoustu času, byla to moje nejlepší kamarádka. Neměli jsme mezi sebou žádné milostné pletky, šlo o čisté přátelství. Svěřovali jsme se jeden druhému a já jí opravdu důvěřoval. Tou dobou jsme byli oba svobodní a občas si posteskli, že není snadné potkat pravou lásku.

I přesto jsme byli rádi, že máme jeden druhého a vzájemně si dodávali sebedůvěru do randění. Vanessu jednou napadlo, že bychom si měli sepsat, jak náš ideální protějšek vypadá a jakou má povahu. Někde slyšela, že si ho nebo ji můžeme tímto přivolat. Neviděl jsem na to nic nebezpečného.

Oba jsme popsali list papíru z obou stran, nebáli jsme se být konkrétní. Upřímně řečeno jsem tomu nevěřil, a tak jsem popsal naprosto dokonalou krasavici s těmi nejlepšími vlastnostmi. Vanessa udělala totéž, musel jsem se smát, když jsem si o jejím vysněném princi četl. Dokonce ho i pojmenovala - Damián.

Najednou na mě Vanessa neměla čas

Začalo se stávat, že kamarádka o Damiánovi mluvila. Vyjmenovávala situace, které by s ním chtěla zažít, nebo vymýšlela, co by její partner řekl, jak by se zachoval, kam by ji pozval na rande. Přidal jsem se k ní a mluvil o své vysněné holce. Byla to součást toho "kouzla", kdy se měl sen stát skutečností.

Já si ale dělal ze všeho spíš legraci, zatímco Vanessa se u toho tvářila dost vážně. Pak už mluvila o Damiánovi, jako by existoval. Nevymýšlela si žádné scénáře, ale rovnou mi tvrdila, že se s Damiánem sešla. Už mi to nepřipadalo moc zábavné, ale nechtěl jsem kamarádku ranit.

Jednou mi dokonce řekla, že se s Damiánem poprvé milovali a bylo to dokonalé. V tu chvíli už jsem měl pocit, že tomu ta holka vážně věří a nemá to v hlavě v pořádku. Vídala se se mnou čím dál méně. Nesmím se prý zlobit, Damián ji chce mít pro sebe. To mi nahnalo opravdu strach.

Zjistila jsem, že kamarádka mluví sama se sebou

Řekl jsem si, že si promluvím s její starší sestrou, než bude pozdě. Ta mi potvrdila, že Vanessa momentálně někoho má a také ji neviděla více než dva týdny. Vysvětlil jsem jí situaci, ale nechtěla mi věřit. Asi si myslela, že na Damiána žárlím. Kladl jsem jí na srdce, aby trvala na seznámení s tím novým objevem. Nikdo z rodiny ho prý zatím neviděl, Vanessa ale sestře poslala jeho fotku.

Když jsem ji spatřil, po zádech mi přejela husí kůže. Vedle Vanessy stojí ve stínu muž s temným výrazem v obličeji. Je tedy skutečný? Zešílel jsem buď já, nebo kamarádka. Nedávno jsem ji sledoval, šla večer po ulici, mluvila si pro sebe a něčemu se smála. Kéž bych tu hru býval včas zastavil.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články