Přízrak z Černobylu: Jadernou katastrofu měl předpovědět dvoumetrový černý pták

Přízrak z Černobylu: Jadernou katastrofu měl předpovědět dvoumetrový černý pták
Zdroj: Wikimedia Commons/IAEA Imagebank, CC BY-SA 2.0

Na jaderném spadu a nemoci z ozáření je něco obzvláště zákeřného a děsivého. Je to neviditelné, smrtící a okolní oblast přetvoří v neobyvatelnou po celá staletí. Černobylská havárie patří mezi ty úplně nejhorší. Povídá se ale, že se u elektrárny, těsně před nehodou, objevil takzvaný černý pták. Šlo o varování?

Kamil Šivák
Kamil Šivák11. 09. 2023 16:00

Černý pták z Černobylu měl být kryptid, jenž měl být viděn před a po katastrofě v Černobylu v roce 1986. Několik zaměstnanců elektrárny tehdy vypovědělo, že spatřili velkého černého tvora s gigantickými křídly a ohnivýma očima.

Můří muž z Virginie

Pracovníci velínu čtvrtého reaktoru popisovali tvora, jenž nápadně připominal můřího muže z Virginie, který taktéž věští neštěstí. Ale že by si tam jen tak odskočil až z Ameriky? Ten byl viděn od listopadu 1966 do prosince 1967 v Point Pleasant. Poprvé ho měli lidé spatřit poblíž silnice vedoucí k bývalé továrně na munici z druhé světové války.

Pohled na dva metry vysokou okřídlenou bestii s hypnoticky zářícíma očima je vyděsil natolik, že se rozutekli do všech stran. Tvor se měl dokonce rozletět za jedním mužem, který prchal v autě. Jakmile ale přejel hranice města Point Pleasant, stvůra se stáhla.

Jeřáb nebo volavka

Skeptici a odpůrci existence kryptidů tvrdili, že muselo jít o volavku nebo jeřába, jehož přítomnost se vymykala obvyklým migračním vzorcům. Ano, může se stát, že pták začne z nějakého důvodu člověka pronásledovat, neměří ale dva metry a nemá svalnatou postavu. A neobjevuje se na místech budoucích neštěstí. Můří muž byl kupříkladu viděn, jak sedí na mostě Silver Bridge těsně předtím, než se zhroutil a zabil 46 lidí.

Můří muž je v současnosti jakousi celebritou v Point Pleasant. Koná se tam spousta aktivit spojených s jeho postavou. K vidění jsou i jeho sochy a dokonce si můžete koupit pizzu, na níž najdete jeho zobrazení.

Můří muž na dovolené

Jelikož existuje tolik podobností mezi černým ptákem z Černobylu a můřím mužem, někteří lidé vtipkují, že si musel můří muž k jaderné elektrárně odskočit na dovolenou, ale jako naschvál ho tam nečekal odpočinek, ale opět práce s oznamováním neštěstí. Zaměstnanci Černobylu měli navíc po spatření tohoto monstra prožívat děsivé noční můry a dostávat podivné a výhruůžné telefonáty.

Spousta z nich z toho vinila KGB. Věděli snad její agenti, že černý pták věští katastrofu, které nechtěli zabránit, protože jinak by se nesplnil plán? Volali tak lidem, kteří ho viděli, aby drželi jazyk za zuby? Anebo šlo o pouhé halucinace způsobené únavou ve stresově náročné práci?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Černobyl
Historicmystries.com: The Blackbird of Chornobyl: Was it a Warning?

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články