Fit a krásnátestovánísoutěže

Sára (31): Přítel mě uhodil, místo rozchodu jsem mu odpustila. Co si o tom myslí odborník?

Sára (31): Přítel mě uhodil, místo rozchodu jsem mu odpustila. Co si o tom myslí odborník?

Zdroj:pixabay

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jste ve vztahu spokojení, ale najednou se stane něco nečekaného, co vás vykolejí a zboří všechny krásné představy o lásce. Partner vás uhodí a váš vztah to rázem změní. Agrese nesmí nikomu jen tak projít. Sára dostala od svého přítele facku. Jak jí s tímto problémem poradí psycholog Tomáš Morávek?

Markéta Bartošíková 14. února 2020

S Davidem jsme si padli do noty na mém narozeninovém večírku. I když byl starší, byla mezi námi zvláštní chemie. David se rád bavil a já s ním.  Nic mu nedělalo problém, a i když má jen učňák, rozuměli jsme si. Vždycky na něj bylo spolehnutí, dokázali jsme se na všem domluvit. Pak se ale začaly dít věci, které mne znepokojovaly.

Thumbnail # Dita (39): Manžel mě podvedl s nejlepší kamarádkou. Co poradí psycholog?
Mohlo by Vás zajímat:

Dita (39): Manžel mě podvedl s nejlepší kamarádkou. Co poradí psycholog?

Král večírků

Možná byl David nevybouřený, co já vím. Ale každý víkend trávil na večírcích. A mě už to přestávalo bavit. Chtěla jsem náš společný volný čas trávit i jinak. David se mi začal vysmívat, že se neumím odvázat a bavit. Uměla jsem, ale naše představy o trávení volného času se rozcházely.

Vášeň byla pryč!

Postupem času mi hlavou probleskovaly myšlenky typu: ,,Nejsi dost přitažlivá a zábavná.“ Začala jsem o sobě pochybovat a David mi to příliš neulehčoval. Čím dál víc mě shazoval a provokoval, dokonce i před svými kamarády.  Vášeň se z našeho vztahu pomalu vytrácela a já byla jako tělo bez duše.

Thumbnail # Kristýna (38): Tchyně se nám pořád plete do života, pověsila se nám na krk. Psycholog radí
Mohlo by Vás zajímat:

Kristýna (38): Tchyně se nám pořád plete do života, pověsila se nám na krk. Psycholog radí

Dostala jsem facku

O jedné sobotě jsme byli s přáteli na večírku. David už byl veselý a chtěl tancovat. Já ho odmítla, načež reagoval velmi agresivně a před ostatními kamarády mi dal facku. Stála jsem jako opařená, dostavil se šok. Vzápětí jsem utekla! Druhý den stál ve dveřích s kytkou v ruce a omlouval se mi. Ale tím to neskončilo. Kdykoliv máme nějaké neshody, připomene mi tuto situaci s výrokem, že jsem ho vlastně vyprovokovala a jeho reakce byla v pořádku. Což mě děsí a nechci ani pomyslet na to, co se může stát příště. A jak by mohl zase reagovat.

NÁZOR ODBORNÍKA: Co radí Sáře psycholog Tomáš Morávek?

,,Každý z nás má právo udělat chybu. Ale některé prohřešky v chování jsou natolik varovné a důležité, že není dobré je podceňovat. V našem příběhu dal muž své přítelkyni facku. Pokud by se to stalo v opilosti, je to stejně závažné jako za střízlivého stavu. Možná by se David mohl hluboce a upřímně omluvit a přijmout taková opatření, aby se to nikdy neopakovalo. Například přestat pít alkohol a jít si své vnitřní problémy řešit k psychologovi. Pak by mohl dostat ještě jednu šanci. Pokud ale k celému incidentu zaujme postoj ‚je to tvoje chyba‘, pak nezbývá, než Sáře jednoznačně doporučit ukončit vztah s Davidem a najít si jiného partnera. Pokud to neudělá, vystavuje se vědomě riziku, že se to stane opakovaně. Nepodléhej sebeklamu, Sáro, a jdi hledat štěstí jinam, zní v kostce má rada.“

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu