Rivalky Kate Middleton a Meghan Markle: V lásce se neměly od seznámení, teď navíc Kate dostala nálepku rasistky

Rivalky Kate Middleton a Meghan Markle: V lásce se neměly od seznámení, teď navíc Kate dostala nálepku rasistky
Zdroj: Profimedia
Vztah Kate Middleton a Meghan Markle byl od začátku velmi vlažný...... i když na veřejnosti se snažily působit opačným dojmem. Jejich rozdílné osobnosti je postupně stále více odcizovaly.Kate se podle britského novináře Omida Scobieho chovala k Meghan vlažně i během jejího prvního těhotenství, kdy se manželka prince Harryho potýkala s depresemi a sebevražednými myšlenkami.Jejich vzájemná averze se ještě vystupňovala v únoru 2018 během Royal Foundation Forum. Meghan cítila, že by na něm měla mluvit spíše ona, a ne Kate, která v životě ničeho nedosáhla, zatímco vévodkyně ze Sussexu si musela vše vybojovat sama. Sama sebe navíc považovala za filantropku.+ 3 fotky+ 4 fotky

Ty dvě mohly vytvořit tým snů, místo toho mezi nimi už záhy po seznámení začala klíčit averze, která postupem času jen gradovala. Z Meghan Markle (42) a Kate Middleton (41) se tak staly rivalky, jejichž vzájemné neshody utlumil až odchod manželky prince Harryho (39) z britské královské rodiny. "Meghan cítila, že je to ona, kdo by měl na určitých akcích právo mluvit. Protože Kate se na rozdíl od ní o to, čeho v životě dosáhla, nijak nezasloužila," uvedl zdroj z paláce pro list The Telegraph. 

Tereza Švandová
Tereza Švandová 06. 12. 2023 11:00

Že to mezi Kate a Meghan nebude kdovíjak růžové, signalizovalo už jejich seznámení, které popsal ve své knize Náhradník princ Harry. Mladší ze synů britského krále Karla III. (75) přivedl bratrovi Williamovi a švagrové představit svou novou lásku. Zatímco následník trůnu si s prostořekou Američankou podal ruku, Kate se v tu dobu nacházela na zahradě a uvítat návštěvu se zrovna dvakrát nehrnula.

Podle Meghan Kate nikdy nic sama nedokázala

Meghan v tu chvíli bylo jasné, že je v paláci spíš tolerována, než vítána. A pozornost, která se soustředila na dominantní královský pár, se jí začala brzy zajídat. Znát to bylo například na fóru Královské nadace v únoru 2018, kde se napětí mezi princi a jejich drahými polovičkami dalo krájet.

Meghan se podle zdroje listu The Telegraph nemohla zbavit dojmu, že zatímco Kate se o své postavení ve společnosti nijak nezasloužila a nikdy v životě pořádně nepracovala, ona sama si musela máknout a dělat kariéru, aby se dostala na výsluní.

"Meghan cítila, že Kate nemá na onom fóru co mluvit, protože než přišla do královské rodiny, nebyla v podstatě nikdo. Zatímco Meghan se cítila jako filantropka, která může svým potenciálním urozeným příbuzným vysvětlit, jak se taková charita dělá," uvedl zdroj z paláce. "Podle mě se jí těžko skousával fakt, že Královská nadace skvěle šlape i bez ní."

Kate nechala Meghan během těhotenství na holičkách

K zásadnímu problému mezi oběma ženami pak došlo během Meghanina těhotenství s Archiem. Vévodkyně ze Sussexu při slavném rozhovoru s Oprah Winfrey v roce 2021 přiznala, že v tu dobu trpěla depresemi a uvažovala o sebevraždě. Od manželky jejího švagra se jí přitom podle autora nejnovější skandální knihy o královské rodině Endgame Omida Scobieho (42) podpory nedostalo.

"Člověk by čekal, že se Meghan od Kate, která je ambasadorkou duševního zdraví zejména během těhotenství a prvních let života, dočká pomocné ruky," uvedl Scobie v rozhovoru pro Associated Press. "Jenže Kate zůstávala vůči Meghan netečná a tento vztah jim vydržel dodnes. Co vím, tak spolu normálně nepromluvily už roky," poukázal.

Kate Middleton označena za rasistku

A podle Scobieho se navíc Kate dopustila ještě jednoho přešlapu. Její jméno se spolu se jménem jejího tchána Karla III. objevilo (údajně omylem) v nizozemském překladu knihy s tím, že to byli právě oni, kdo se uchýlil k rasistickým řečem na adresu dosud nenarozeného potomka Meghan a Harryho. S Karlem prý vyjádřili obavu, jakou barvu pleti bude Archie mít. Maminka vévodkyně ze Sussexu je totiž Afroameričanka.

"Palác se nikdy netajil tím, že Meghan a Kate jsou dvě naprosto rozdílné osobnosti, že nikdy nebudou mít nic moc společného, ale že se vzájemně respektují. Já mám nicméně pocit, že jak šel čas, vytratil se i ten respekt," dodal Scobie.

Zdroje informací:
Dailymail.co.uk
Telegraph.co.uk

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články