Smrt jako z hororu: V Indonésii loví lidi obrovské krajty. Poslední obětí se stala matka čtyř dětí

krajta
Zdroj: Wikimedia Commons, Rushenb, CC BY-SA 2.0

V lesích Indonésie žijí nebezpečná stvoření. Číhají tam i obrovské krajty, které se nebojí pozřít člověka. Obětí jednoho hladového plaza se na počátku června stala také pětačtyřicetiletá žena a matka čtyř dětí Farida.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 21. 06. 2024 16:00

Ženu šel večer hledat její muž. Nelíbilo se mu, že je večer a ještě není doma. V pátrání mu pomáhalo několik dalších sousedů. Brzy objevili neobvykle "baculatou" krajtu, měřící okolo pěti metrů. Když jí rozřízli břicho, čekalo na ně nemilé překvapení.

Uvnitř masivního hada

Matka čtyř dětí, Farida, odešla z vesnice Kalempang v provincii Jižní Sulawesi 6. června večer, aby na místním trhu prodala jídlo. Domů se ale již nevrátila. Její manžel Noni začal tušit, že se něco přihodilo, a tak se jal prohledávat nejbližší okolí, včetně přilehlého lesa. Tam našel její věci. Poblíž odpočívala podezřele nafouklá krajta.

Vesničané, kteří Nonimu pomáhali s pátráním, usoudili, že nejlepší bude hada rozříznout. Uvnitř byla Farida. Její hlava byla ihned vidět po prvním řezu v žaludku. V této chvíli nezbylo nic jiného, než tělo zabalit do přikrývek a odnést zpět do vesnice, kde byla Farida následně pohřbena. Had ženu pravděpodobně kousl nejprve do nohy, pak ji udusil a spolkl. "Navždy mě bude mrzet, že jsem ten den nešel s ní, ochránil bych ji. Je mi líto utrpení, kterým prošla. Je mi líto naší rodiny," řekl zdrcený manžel.

Znepokojující trend

I když jsou takovéto incidenty ještě stále vzácné, mají tendenci se zvyšovat. Od roku 2017 tímto způsobem zemřelo nejméně pět lidí. Krajty mřížkované jsou smrtící lovci, kteří používají své ostré zuby k zachycení kořisti, kterou potom udusí svými velkými těly. Jsou běžné v Indonésii a často číhají na divoká prasata, opice a další velké savce.

Coby nejdelší had na světě patří krajty k hlavním predátorům v indonéských lesích. Mohou dorůst do délky až sedmi metrů, přičemž doposud největší z nich měřil neuvěřitelných deset a půl metrů. Jsou rovněž přirozeně agresivní.

Další tragická setkání

V roce 2017 zaútočila krajta na farmáře ze Západního Sulawesi. O rok později zaživa spořádala čtyřiapadesátiletou ženu. Před dvěma roky přišla o život další žena z provincie Jambi. A had útočil i minulý rok. Obyvatelé čtvrti Tinanggea zabili krajtu, která zrovna škrtila jednoho muže. Bude se počet obětí zvyšovat?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Krajta mřížkovaná
Allthatsinteresting.com: An Enormous Python Just Killed An Indonesian Mother Of Four And Swallowed Her Whole

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články