Brenda z Beverly Hills 90210 boří mýty o finálním stadiu rakoviny. Stále natáčí a odmítá se bavit o smrti

Brenda z Beverly Hills 90210 boří mýty o finálním stadiu rakoviny. Stále natáčí a odmítá se bavit o smrti
Zdroj: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Americké herečce Shannen Doherty (50) předloni diagnostikovali rakovinu prsu ve čtvrtém stadiu. Mnohé by taková zpráva zdrtila a nebylo by divu. Představitelka Brendy ze seriálu Beverly Hills 90210 se ale rozhodla bojovat. A zatím se jí to daří.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 8. října 2021

Když lékaři herečce roku 2015 oznámili, že má rakovinu prsu, která zasáhla i lymfatické uzliny, zhroutil se jí svět. Ne však na dlouho. Seriálová Brenda se rozhodla, že se nemoci nepoddá. V roce 2016 podstoupila jednostrannou mastektomii a následně ozařování a chemoterapii. „Nejhorší na tom bylo, že jste nevěděli, jak to dopadne. S bolestí se dá vyrovnat, s absencí prsu také. Ale s tím, že nevíte, zda bude léčba úspěšná a zda tu nenecháte své nejbližší, s tím se srovnat nedá,“ svěřila se roku 2017 v rozhovoru pro server etonline.com.

Anička Slováčková v pořadu Na kafeečko
Mohlo by Vás zajímat:

Anička Slováčková promluvila o rakovině: Byla za tím nenávist vůči sobě samé, kterou jsem měla odjakživa

Pořád jede na plný výkon

V témže roce lékaři sympatické brunetce oznámili, že se rakovina dala na ústup. Vyhrálo ale neměla. To se ostatně potvrdilo o necelé tři roky později, kdy Shannen přiznala, že se jí nemoc vrátila a momentálně ji má ve čtvrtém, tedy finálním stadiu, kdy se nekontrolovatelně šíří celým tělem.

Kromě nejlepší kamarádky Anne Marie Kortright a manžela Kurta Iswarienka pomáhá herečce v boji o život především práce. V říjnu by měly mít premiéru hned dva filmy, ve kterých Shannen účinkuje. „Práce mě vždycky naplňovala, ale teď to platí dvojnásob. Spousta lidí, kteří mají rakovinu ve finálním stadiu, si přijde odepsaných. Okolí nevěří, že by ještě mohli pracovat nebo jet na plný výkon, ale to není pravda,“ rozohnila se seriálová Brenda v rozhovoru pro televizní stanici ABC News.

Pití čaje může snížit riziko některých druhů rakoviny, tvrdí britští vědci
Mohlo by Vás zajímat:

Pití čaje může snížit riziko některých druhů rakoviny, tvrdí britští vědci

Seznam věcí, které by chtěla stihnout, si nedělá

Když se dověděla, že se jí nemoc vrátila, byla to pro ni hodně hořká pilulka. I tak ale vidí světlo na konci tunelu. A rozhodně si odmítá dělat seznam věcí, které by chtěla před smrtí stihnout. „To pak skoro vypadá, jako že se chystáte umřít. Takhle já myslet odmítám,“ tvrdí Shannen. Chci pracovat s tím, že ty věci prostě stihnu, a teď ze všech sil bojovat, abych nemoc porazila,“ pravila odhodlaně.

Již dříve herečka přiznala, že přijala rakovinu jako součást svého života. Manžel říká, že kdybyste nevěděli, že jsem nemocná, nepoznali byste to. Nikdy jsem si nestěžovala, nebaví mě o tom mluvit. Je to prostě součást mě samotné,“ krčí rameny.

Andrea Pomeje v pořadu Na kafeečko
Mohlo by Vás zajímat:

Andrea Pomeje otevřeně o zesnulém Jiřím: Rakovinu jsem mu nejdřív nevěřila, byl trochu manipulátor

Zdroje informací:
People.com
ABC News
Wikipedia.org
Etonline.com

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články