Ověřeno redakcí: 5 dobrých důvodů, proč nosit rtěnku každý den

Ověřeno redakcí: 5 dobrých důvodů, proč nosit rtěnku každý den
Zdroj: PIxabay.com
Sofía Vergara ze seriálu Taková moderní rodinka je přímo pověstná tím, že bez rtěnky nedá ani ránu.Alespoň jemný odstín rtěnky vždy nosí také Eva Longoria ze Zoufalých manželek.Angelinu Jolie „provařil” Jack Black.S maminkou+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Rtěnka k ženě prostě patří. Nosit ji můžete nejen na koncert nebo do divadla, ale i do práce nebo na nákup. Proč byste si nikdy neměla zapomenout namalovat pusu, ať jdete kamkoliv? Přečtěte si 5 dobrých důvodů podle redaktorky Terky, která se rozhodla ověřit vliv pravidelného nošení rtěnky kamkoliv na vlastní kůži.

Tereza Endrštová
Tereza Endrštová 9. července 2020

Na večeři výrazně rudá, do práce jemnější v pastelových tónech. Jedno je ale jisté, rtěnka by váš úsměv měla doprovázet každý den. V redakci pro vás dámská část osazenstva zjistila, co přináší její každodenní nošení. Zde jsou top důvody:

Důvod č. 1: Zlepší vám náladu

Hned první den, kdy se zkrášlíte rtěnkou, budete mít zcela jistě lepší náladu. Není také divu. Nejen, že se správně zvoleným odstínem rtěnky dosáhnete výraznějšího a elegantnějšího vzhledu, ale také díky ní na vás zacílí mnoho obdivných pohledů. To můžeme rozhodně potvrdit!

Důvod č. 2: Nepotřebujete další výrazné líčení

Je známo, že pokud si namalujete rty rtěnkou, neměla byste to přehánět s dalším líčením. Díky rtěnce si tak vystačíte i s decentním zvýrazněním očí řasenkou, trochou pudru a s tvářenkou. Je to nejen jednodušší, ale ušetříte tak spoustu času, takže eliminujete i všechny pozdní příchody kvůli úpravě zevnějšku. Rozhodně souhlasíme!

Tipy na letní líčení: Co udělat pro to, abyste se neroztékala?
Mohlo by Vás zajímat:

Tipy na letní líčení: Co udělat pro to, abyste se neroztékala?

Důvod č. 3: Zvedne vám sebevědomí

elegantně namalovanými rty se začnete chtě nechtě cítit více jako dáma, nemluvě o již zmíněných pohledech. Stačí, abyste správně zvolila odstín rtěnky, tedy pro světlou pleť pastelový a pro čokoládovou pleť klidně výrazně sytý a budete za hvězdu každého večírku, ale třeba i v obchodě nebo při cestě s odpadky. Uvidíte, že benefit v podobě vyššího sebevědomí na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

Důvod č. 4: UV ochrana

V neposlední řadě budou díky rtěnce vaše rty také chráněny před slunečním zářením. Vrstva barvy, kterou na rty nanesete, stačí k tomu, aby je chránila. Kůže vašich úst tak bude nejen krásná, ale i v bezpečí před sluníčkem. Vyzkoušeli jsme a je to tak. Vaše rty tak nebudou příliš vysušené, popraskané, nehrozí ani nepříjemné pocity pálení nebo svědění.

Jaké líčení zvolit pod brýle: Rozhodující je typ dioptrií, tvar obočí a posazení očí
Mohlo by Vás zajímat:

Jaké líčení zvolit pod brýle: Rozhodující je typ dioptrií, tvar obočí a posazení očí

Důvod č. 5: Pravidelná hydratace

Dobře zvolená rtěnka vaše rty nejen chrání, ale také vyživuje. Při výběru rtěnky dbejte na to, aby rty zbytečně nevysušovala a obsahovala navíc i některé prospěšné vitaminy. Důležitý je třeba vitamin E, který přispívá ke zdraví a regeneraci pokožky. Na správném výběru jednoznačně záleží, což můžeme jedině potvrdit.

Na celebrity, které nedají bez rtěnky ani ránu, SE PODÍVEJTE ZDE…

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články