Pavlína Pořízková ukázala šediny a tvrdí: Jediný způsob, jak zastavit stárnutí, je zemřít

Pavlína Pořízková ukázala šediny a tvrdí: Jediný způsob, jak zastavit stárnutí, je zemřít
Zdroj: Showpix
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mluvilo se o ní jako o nejkrásnější ženě světa. A k zahození není ani ve svých 56 letech, které by jí hádal jen málokdo. Česká modelka Pavlína Pořízková nicméně pokusům o udržení věčného mládí příliš nefandí a jestli ji něco štve, pak je to postoj společnosti k ženám po menopauze.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 17. listopadu 2021

„Jasně, z biologického hlediska je to přirozené. Když žena přestane být plodná, stane se neviditelnou. Tak to fungovalo už v dobách jeskynních lidí. Tehdy to ovšem dávalo smysl,“ píše v jednom z mnoha instagramových postů na téma stárnutí.

Pavlína Pořízková oslavuje šediny i vrásky

V tom z minulého týdne zveřejnila svoji fotografii, na níž hrdě odkrývá šediny, a snímek Sarah Jessiky Parker z natáčení nového Sexu ve městě. Obě dámy pojí nejen podobné datum narození, ale i postoj ke stárnutí.

„Kdykoliv vidím v médiích Sarah Jessiku Parker, říkám si ´Ó, díky! Díky!´ Konečně někdo v mém věku, kdo vypadá jako já. Vidím vrásky, rýhy a stříbrné kořínky vlasů a miluji to! Ona je pro mě důkazem, že i ve zralém věku můžeme vypadat skvěle,“ svěřila se Pavlína, která považuje současný kult mládí za velmi přísný. Hlavně tedy k ženám.

Stárnoucí tvář jako spadaný strop

Sarah Jessica Parker správně poznamenala, že když někdo uviděl její foto s moderátorem Andym Cohenem – on tam seděl s hlavou plnou šedin a o poznání více vráskami než Sarah – označil ho za sexy chlapa. Zatímco ji komentovali stylem, že by si měla nechat upravit tvář,“ rozohnila se Pořízková.

Odkazovala přitom na slova nejstarší aktivní supermodelky Carmen Dell’Orefice, která přirovnala kosmetické zákroky k opravě spadaného stropu v obýváku, který přece také nenecháte ležet ladem. „Na tom mě nejvíc nadzvedl fakt, že někdo přirovnává naše stárnoucí tváře ke spadlému stropu. To skoro vypadá, že je na stárnutí něco špatně. U žen. A že je s vaším obličejem něco špatně, když je na něm znát stárnutí. Pokud jste žena,“ líčí Pořízková.

Žádný omlazující prostředek neexistuje, soudí Pořízková

Boj se stárnutím. Omlazení. Anti age. Nic z toho neexistuje. Přesto když se pustíte do hledání na internetu, najdete tam pilulky, lektvary a cvičení, kteréžto údajně zpomalí proces stárnutí. Víte ale, co jediné pomůže zastavit stárnutí? Smrt,“ dodala cynicky bývalá topmodelka.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články