Popraskané paty létu nesluší. Jak na ně?

Popraskané paty létu nesluší. Jak na ně?
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Trápí vás nevzhledné popraskané paty, které jsou nejen esteticky nevzhledné, ale zároveň i velmi bolestivé? Než se vydáte za kožním lékařem, můžete vyzkoušet pár domácích tipů, jak na ně.

Tereza Endrštová
Tereza Endrštová 16. července 2020

Popraskaná a ztvrdlá kůže na patách může být důsledkem nesprávné péče, ale i projevem zdravotních problémů. Zde je pár tipů, jak na ně vyzrát.

14. Režim v péči o pleť, ve cvičení a v dalších aspektech života, se kterými ani po třicítce nejste spokojené.
Mohlo by Vás zajímat:

Péče o suchou pokožku: Jak ji hydratovat, rozzářit a zbavit nepříjemného ekzému?

Každodenní hydratace a peeling

Nezapomeňte svá chodidla pravidelně mazat hydratačními tělovými mléky nebo speciálními krémy na suchou pokožku nohou. Zkusit můžete také různé hydratační masky na nohy. Zakoupit se dají i hydratační ponožky, které si jednoduše přes noc nasadíte a ráno budete mít krásně hydratovaná chodidla. Pomoci může také pravidelný peeling, který si můžete doma sama vyrobit smícháním kakaa, kokosového oleje a cukru.

Domácí lázeň pro nohy

Svým chodidlům dopřejte také účinnou domácí lázeň. Ta pokožku nohou šetrně ošetří a dodá jí hebkost. Do koupele nasypte sůl, přidejte některý z olejíčků, třeba heřmánkový, konopný, tea tree, nebo levandulový. Lázeň by měla trvat asi dvacet minut. Ztvrdlá kůže změkne, nohy poté seškrabte pemzou nebo škrabkou. Pořadí můžete i prohodit.

Kůži pravidelně seškrabávejte

Zrohovatělou kůži na nohou je třeba odstraňovat alespoň jednou až dvakrát týdně. Vyberte si na to vhodný nástroj, který bude k vaší pokožce šetrný a dokáže ztvrdlou kůži bezpečně a šetrně odstranit. Nevhodný je skalpel, kterým byste se mohla snadno nechtěně poranit.

Trápí vás ztvrdlé a popraskané paty? Dopřejte jim speciální lázeň, pak na ně jděte s pilníkem
Mohlo by Vás zajímat:

Trápí vás ztvrdlé a popraskané paty? Dopřejte jim speciální lázeň, pak na ně jděte s pilníkem

Kdy raději vyhledat odborníka

Zkusila jste už skoro všechno, ale pořád nic nezabírá? Nejspíš je na čase zajít za kožním lékařem nebo dermatologem. Může se totiž jednat o zánět vlivem vniknutí infekce do popraskané kůže. Lékař vám pravděpodobně napíše speciální mast či krém, který vám pomůže s hojením pokožky.

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články