Fit a krásnáTestováníSoutěže

Trápí vás akné i v dospělosti? A neděláte náhodou tyto chyby?

Trápí vás akné i v dospělosti? A neděláte náhodou tyto chyby?
Zdroj: Freepik.com
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Akné se nejčastěji objevuje během dospívání. To ale neznamená, že se čas od času neobjeví i během dospělosti. Kromě hormonů a dědičnosti ovlivňuje tvorbu akné také míra stresu, kouření, životní styl, péče o pleť a používaná kosmetika. Co tedy můžeme sami dělat, abychom projevy akné minimalizovali? Jakou kosmetiku použít?

Petra Čermáková 21. ledna 2021

Pupínky na obličeji nejsou příjemné v žádném věku. Zejména v dospělosti mohou signalizovat zdravotní problém. Ještě před tím než zajdete k lékaři, byste si ale měli uvědomit, zda se o svou pleť opravdu řádně staráte, a to nejenom zvenčí, ale i zevnitř.

Péče o problematickou pleť

Pokud se chcete zbavit projevů akné, základem je důkladně vyčištěná pleť. V dokonale čisté pleti totiž není prostředí, ve kterém se daří bakteriím vytvářejícím zánět. Čištění je třeba provádět ráno i večer. Vyhledejte pro svou pleť ten nejvhodnější produkt, odborníci doporučují kvalitní micelární vodu pro aknózní pleť nebo čisticí gel.

Používejte produkty bez alkoholu, ten pleť totiž dráždí a vysušuje. I když to bude znít zvláštně, vysušená pleť má paradoxně tendenci produkovat ještě více mazu.

S tím souvisí hydratace. Ta je pro problematickou pleť důležitá. Vsaďte na mast nebo krém na akné, který urychluje hojení, a navíc pleť hydratuje. Jednou týdne pak použijte peeling, jenž vás zbaví mazu, všech odumřelých buněk a postará se o opravdu hloubkovou péči.

Beauty trendy pro rok 2021: Co se kvůli pandemii změnilo?
Mohlo by Vás zajímat:

Beauty trendy pro rok 2021: Co se kvůli pandemii změnilo?

Co dělat a co naopak nedělat

  • Důležitou roli hraje změna stravy a životního stylu. Pokud bojujete s akné, je zásadní omezit příjem cukrů. Naopak je potřeba přidat více zelené listové zeleniny.
  • Zvyšte svůj příjem vody a dodržujte jej dlouhodobě. Obecně platí, že bychom měli vypít 0,5 litru na každých 15 kilogramů naší hmotnosti. Pokud vážíte například 70 kg, měli byste vypít ideálně 2,3 l tekutin.
  • Používejte produkty vhodné pro problematickou pleť. Jedině ty vám nebudou ucpávat póry, a zvyšovat tak tvorbu akné.
  • A poslední důležitý bod, pupínky nerýpejte a na sílu nevymačkávejte. Jediné, čeho docílíte, bude ještě větší rozšíření zánětu. Navíc si zaděláváte na trvalé jizvy.
  • Pokud budete potřebovat pupínky zamaskovat, zvolte kvalitní korektor. Pomůže vám nedokonalosti zakrýt. Pokud potřebujete sjednotit celou pleť, zvolte krycí make-up pro akné. Ten zamaskuje všechny pupínky i případné jizvy.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články