Trendy šaty na jaro 2023: Prádlové prvky, nekonečné délky a střihy, které učarují každé postavě

Trendy šaty na jaro 2023: Prádlové prvky, nekonečné délky a střihy, které učarují každé postavě
Zdroj: Oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Mango, 4 299 KčLorena Rae, 1 249 KčNorma Kamali, 6 390 KčZara, 999 Kč+ 36 fotek+ 37 fotek

Základ ženského šatníku. Tento přídomek bez debat ztělesňuje kousek, bez kterého se neobejde žádná z nás. Šaty. Ač se návrháři a módní domy snaží rok co rok přicházet s inovacemi, za každých okolností a bez ohledu na trendy zůstává tento kousek v jakémkoli provedení nejdůležitější složkou vytříbeného stylu.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková07. 05. 2023 09:00

Trendy, kterými se aktuální kolekce nabízející tuto esenci ženství ubírají, jsou tak pro nás především inspirací, jakým směrem se při sestavování aktuálního šatníku vydat. Proč? Abyste patřičně předvedly své trendům nakloněné oko, případně podtrhly svůj nadčasový styl. Všem možnostem jsou aktuální trendy nakloněny a rozhodně je z čeho vybírat.

Kombinace šatů nošených přes kalhoty znovu ožívá

K nejvýraznějším hitům patří z nedávných dob oprášená kombinace šatů nošených přes kalhoty. Není třeba se děsit, začátky 21. století nahrávaly agresivním kombinacím, dnes je na řadě decentní vrstvení. Současné zpracování, které reflektuje kombinované materiály a často sahá po stejné textilii, prezentuje třeba třpytivá kombinace minišatů a přiléhavých kalhot z runway kolekce Valentino.

Inspiraci pro vrstvení hledejte také v kaftanových či košilových šatech a dlouhých tunikách s légou, kterým sekundují široké palazzo kalhoty, to vše z lehoučkých a vzdušných materiálů. Stejně efektně vypadá i zapojení celotransparentních modelů. Ty dodají neokoukaný prvek jindy nudné kombinaci jednoduchého topu a kalhot.

Zapojit ale můžete i džíny a prádlové prvky. Transparentní svrchní díl podtrhne vzájemný mix materiálů. Jen příliš neplýtvejte barvami, tyto kreace nejlépe vyniknou při stylingu tón v tónu či v jednoduchých základních barvách. Na více či méně transparentní šaty se zaměřte i samostatně, jejich kouzlo v létě patřičně vynikne.

Šaty jako druhá kůže i inspirace prádlovými prvky

Dalším z nápadných prvků šatů současnosti je pocit, že jsou vaší druhou kůží. Perfektně přiléhající, bodycon či naopak měkce lehoučké. Důležité je, aby do detailu vynikla silueta. Přehlídka Saint Laurent představila modely lehké jako pavučinka, bodycon variantu seskládanou z hravých provázkových prvků zase můžete okoukat od značky Balmain.

Jedním z velkých hitů, které by neměly uniknout vaší pozornosti, je také jasná inspirace prádlovými prvky. V devadesátkách oblíbené saténové šaty s uzounkými ramínky letos přiznávají sounáležitost s negližé krajkami, můžou je ale zdobit i další prvky, třeba nápadná asymetrie v délce či dekoltu. Takové kousky představil extravagantní designér JW Anderson a najdete je i v jarní vlně inspirace z módního domu Prada.

Sukně až na zem, ale i v mini provedení

Poznávacím znamením aktuálních trendů je i nápadná délka. Vedle nepřehlédnutelných variant sahajících až na zem, viděných například v kolekci Nensi Dojaka pro jaro a léto 2023, které z velkých večerních přeskočily mezi běžné vycházkové kousky, směřují aktuální trendy i na druhý konec škály a zkracují šaty téměř na minimum.

Mini v tomto případě ale nabývají plnějších tvarů – nosí se sklady inspirované tenisovými sukněmi (Loewe), které podtrhují jasně přiznanou linii pasu a doplňují o objem přiléhavé horní partie, krátké modely ale zdobí i volány a jinak přifouknutá silueta sukně či rukávů, která působí žensky a hravě.

Z nesmrtelného denimu si vybere každý

A samozřejmě nemůžeme ve výčtu nejžhavějších módních linií zapomenout na denim. Vyhledávače dokazují, že právě džínové šaty jsou jedním z největších hitů současných dnů. Vyberete si, i když jindy šatům zrovna neholdujete. Nosí se košilová klasika, hranaté tvary vycházející z overalů nebo korzetové kreace pulsující ženskostí. Denim je jednoznačně na novém vrcholu své dlouhé kariéry.

Na přehlídku těch nejžhavějších hitů současnosti se můžete podívat v naší fotogalerii.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články