Kosmetické vychytávky, které šetří peníze i přírodu: Pratelnými tampony a konjakovou houbičkou to teprve začíná

Kosmetické vychytávky, které šetří peníze i přírodu: Pratelnými tampony a konjakovou houbičkou to teprve začíná
Zdroj: Freepik
Zcela přírodní konjaková houbička plná minerálů, vitamínů a antioxidantů, která zastane práci hned za několik kosmetických produktů a k jejímuž použití nepotřebujete víc než vodu. Endles by Econea, 110 Kč. Znovupoužitelné odličovací tampony, které zajistí dokonalé odlíčení i bez použití odličovacího přípravku. Real Techniques, prodejce Notino, 209 Kč. Omyvatelné tyčinky z jemného silikonu, díky kterým budete o krok blíž k zero waste životu. Endles by Econea, 189 Kč. Veganský 100% rozložitelný tuhý šampon s vůní rozmarýnu. Mýdlárna Koukol, 135 Kč + 12 fotek+ 13 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Šetřit, šetřit, šetřit. To je kvůli vysoké inflaci mantra posledních několika měsíců. Věděli jste, že peníze můžete uspořit i díky udržitelné kosmetice? Přinášíme vám několik tipů, za něž vám poděkuje nejen peněženka, ale i naše planeta.

Dana Klementová
Dana Klementová 28. července 2022

Poté, co před několika lety obletěl svět trend udržitelného způsobu života, přestala část společnosti používat plastová brčka, mikrotenové sáčky a ani oblečení z druhé ruky nám najednou nebylo cizí. Vodu jsme si do práce začali nosit ve skleněných lahvích a jídlo z plastového boxu si už téměř nedáváme. Existuje přitom několik tipů, díky nimž můžete být šetrní k přírodě i v oblasti kosmetiky a péče o tělo. 

Tření stehen v létě
Mohlo by Vás zajímat:

Jak si v létě užít sukně a šaty bez bolesti? Tření stehen můžete zabránit pomocí těchto 6 triků

Udržitelnost v kosmetickém průmyslu

Věděli jste, že jeden skutečně kvalitní kosmetický produkt může zastat účinky více prostředků za pár korun? A že jednorázové pomůcky péče o pleť lze snadno nahradit těmi znovupoužitelnými?  

I když nás kosmetické řetězce neustále lákají k nákupu nových a nových produktů, zkuste se občas zamyslet, zda jich v koupelně nemáte už dost, a zda nelze k péči o pleť a tělo začít z hlediska plýtvání přistupovat trochu zodpovědněji.

Úspora vody je základ

Plýtvání vodou je nekonečné téma. Pokud si například kohoutek v koupelně pustíte naplno, již během několika vteřin z něj zbytečně proteče téměř litr vody. Během čištění zubů či odličování pleti proto nezapomínejte tekoucí vodu vypínat

Kosmetička Bára Hasoňová o opalování: Co znamená SPF a kolik krému je třeba aplikovat, abyste byli chránění?
Mohlo by Vás zajímat:

Kosmetička Bára Hasoňová o opalování: Co znamená SPF a kolik krému je třeba aplikovat, abyste byli chránění?

Udržitelné beauty hacks

Co se udržitelnosti v koupelně týče, existuje hned několik moderních beauty hacků, které vám se šetřením peněz i naší planety mohou pomoci. 

Jednou takovou vychytávkou jsou pratelné odličovací tampony, které zbaví pleť make-upu a nečistot i bez použití odličovacího přípravku. Pokud totiž budete každý den čistit pleť pomocí čtyř běžných odličovacích tamponů, ročně se jedná o téměř patnáct set použitých tamponů, které zbytečně zatěžují naši planetu. S pratelnými tampony nevyprodukujete žádný odpad a ještě ušetříte

Stejně skvělé jsou i konjakové houbičky na čištění pleti. Ty jsou vyrobeny z kořene konjaku, takže jsou 100% přírodní a skvěle přitom nahradí všemožné kartáčky a plastové houbičky na čištění pleti. A až vám houbička doslouží, stačí ji pouze zkompostovat. 

Za zmínku stojí i udržitelné a znovupoužitelné tyčinky do uší a na make-up z jemného silikonu. Ty stačí pouze opláchnout a následně opět použít. 

Krásná pleť je pro moderátorku zásadní: Sandra Pospíšilová sází na bukální masáž a vlastní značku kosmetiky
Mohlo by Vás zajímat:

Krásná pleť je pro moderátorku zásadní: Sandra Pospíšilová sází na bukální masáž a vlastní značku kosmetiky

Plastové obaly znovu využijte

Nejvíce odpadu vytvářejí všemožné lahvičky a kelímky od kosmetiky. Tyto obaly přitom mají mnohem delší životnost, než jen do vypotřebování daného produktu. Využijte je proto a opakovaně do nich přípravky doplňujte. Tuto možnost v současnosti nabízí čím dál více obchodů a drogerií.

Nebo si místo malého šamponu objednejte ten ve velkém kanystru a následně ho do malé praktické lahvičky přelévejte. I tak lze předejít vzniku nemalého množství zbytečného odpadu. 

Výběr barvy na vlasy podle barevné typologie: Jaký odstín vám nejlépe půjde k pleti a očím?
Mohlo by Vás zajímat:

Výběr barvy na vlasy podle barevné typologie: Jaký odstín vám nejlépe půjde k pleti a očím?

Vyrobte si kosmetiku doma

Nějakou kosmetiku si můžete vyrobit i sami. Nejčastěji se jedná o nejrůznější masky na vlasy a pokožku, k jejichž přípravě vám postačí suroviny, které máme všichni běžně doma. Na suché vlasy nejlépe funguje maska z medu, olivového oleje a žloutku a na pleť se zase skvěle hodí maska z jogurtu a medu

Pokud si však kosmetiku raději kupujete, dejte přednost pár kvalitním přírodním produktům, které skutečně fungují, před těmi, které nemají žádné velké účinky, byť jsou třeba levnější. 

Vsaďte na tuhé šampony a mýdla

Velmi oblíbené jsou v poslední době tuhé šampony a mýdla. Ty jsou totiž nejen skladné a nevytečou, pokud si je vezmete s sebou na dovolenou, ale současně nevytvářejí žádný odpad a ubývají mnohem pomaleji než klasické tekuté šampony a mýdla, takže vám vydrží skutečně dlouho. 

Inspiraci na udržitelné beauty hacky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. 

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články