Tajemství krásných vlasů Ivy Kubelkové: Vyživující olej, produkty bez chemie a ikonická žehlička

Moderátorka Iva Kubelková oslavila Den matek se svými dcerami Natálií a Karolínou.Holčičí odpoledne si užívaly v Pop-Up Store Dyson v Metropoli Zličín a věnovaly se péči o vlasy.Iva Kubelková s dcerami vyzkoušela žehličku Airstrait ikonické značky Dyson, která vlasy fouká a žehlí zároveň.Vlasy si upravovaly navzájem...+ 13 fotek+ 14 fotek

Moderátorka Iva Kubelková (47) se pyšní nádhernou lesklou hřívou, stejně jako její dcery Natálie (19) a Karolína (15). Prozradily nám, jakými produkty o vlasy pečují a jací jsou jejich pomocníci při vytváření účesů doma. Jejich tipy uvítá každá žena toužící po krásných a zdravých vlasech.

Markéta Behinová
Markéta Behinová 14. 05. 2024 14:50

S Ivou Kubelkovou a jejími dcerami jsme se potkali v Pop-up Store Dyson na pražském Zličíně. Oslavily tady společně Den matek a holčičí odpoledne věnovaly péči o vlasy. Při této příležitosti nám prozradily zajímavosti o svých hustých kšticích.

U mě to není o žádné extrémní péči. Myslím, že vlasy vám to řeknou samy. Velmi často stav vašich vlasů odpovídá tomu, v jakém stavu je vaše tělo,“ zamýšlí se v našem rozhovoru Iva Kubelková.

Trošku bojuju s tím, že s přibývajícími léty člověku vlasy prostě vypadávají. Když jsem si je žehlila klasickou žehličkou, tak vždycky ztratily objem. Žehlička Airstrait je hezky vyhladí, vyžehlí, ale objem zůstane ve vlasech,“ dodává moderátorka.

Iva Kubelková prozradila, jak pečuje o své vlasy

Ivo, jak slavíte u vás v rodině Den matek?
Velmi zlehka a střídmě. Já své mamince zavolám, popřeju jí a řeknu jí, že ji mám ráda. Myslím, že tohle úplně stačí, když si člověk vzpomene a řekne mamince, že ji má rád.

Prozradí nám dcery, co chystají pro mamku?
Karolína: Velkou pusu, obětí.
Natálie: Jo jo, hlavně ten čas spolu strávený. Hezky v klidu.

Ivo, vy máte vždycky úžasné vlasy, lesklé a krásně upravené. Prozradíte nám svou denní rutinu, jak o vlasy pečujete?
Já se přiznám, že dennodenní rutina u mě moc není. Vlastně možná tím, že jsem si nikdy vlasy nějak extrémně nebarvila a nezatěžovala je, kromě jednoho lehkého ombré období. Možná, že potom to později vlasy člověku trošku vrátí.

Kubelková s dcerami nepoužívají na vlasy chemii

Jaké základní produkty na vlasy používáte?
Snažím se používat šetrné šampóny, žádnou chemii. Dále kondicionér a občas nějaký olej. To máme s Kájou společné, máme rády olej na vlasy. Ale nijak to moc nehrotím, žádná extrémní péče. Myslím, že vlasy vám to řeknou samy. Velmi často to, v jakém stavu jsou, odpovídá tomu, v jakém stavu je vaše tělo. Jak se cítíte, co jíte, jak se hýbete. O tom vlastně vlasy vypovídají.

Děláte si doma sama foukanou?
Ano, dělám si foukanou celý život. A občas i Káje. Natálka už s námi nebydlí, tak si ji dělá sama.

Kolik času vám to tak zabere? Máte třeba různé nástavce, nebo nějaké vychytávky?
Nějaký čas to vezme. Ale samozřejmě tím, jak se zlepšují produkty, tak je to čím dál rychlejší a čím dál příjemnější. Pořídili jsme si domů Dyson fén a máme i kulmu. Dneska jsme si tady vyzkoušely novou žehličku Airstrait, která zároveň vlasy i fouká a je naprosto skvělá. Trošku bojuju s tím, že s přibývajícími léty člověku vlasy prostě vypadávají. Když jsem si žehlila vlasy klasickou žehličkou, tak vždycky ztratily objem. Tahle žehlička je hezky vyhladí, vyžehlí, ale objem ve vlasech zůstane. A jde to samo, člověk u toho nemusí nic vymýšlet.

Natálie Jirásková na vlasy používá ikonickou žehličku

V běžném životě si také upravujete navzájem vlasy, když se chystáte třeba na nějakou společenskou akci?
Ano, občas já Káje, občas ona mně. Učím ji, aby se sama naučila pracovat s kulatým kartáčem, nebo jakým směrem foukat vlasy, aby člověk pak neměl na hlavě ptačí hnízdo a nebyl rozčepýřený. Natálka má trošku jiný druh vlasů. Slušejí jí spíš rovnější, takže si je upravuje svým způsobem, viď…
Natálie: Jojo, já si jedu žehličku nebo Dyson fén, který vlasy rovnou vyčeše a vyfénuje.

Jak je to rychlé, pro ty, kdo tyto přístroje nezná? Kolik času to zabere?
Natálie: Je to hned. Asi za pět minut mám suchou celou hlavu. A s pomocí vybraného nástavce i účes.

Uvažovaly jste někdy, že byste si nechaly ty krásné dlouhé vlasy ostříhat?
Karolína: Akorát bojuju s tím, že bych se nechala ostřihat nakrátko. Mám to tak 50:50. Skoro celý život jsem měla krátké vlasy a ofinu. Teď to mám narostlé.
Natálie: Já už jsem měla mikádo a prošla jsem si různými změnami. Takže teď si je nechám co nejvíc narůst. Potom se budu rozhodovat, co dál.
Iva: Já nemůžu. Mám smlouvy, ve kterých je napsáno, že, že nesmím zásadním způsobem změnit svůj vzhled.

Iva Kubelková svůj účes už roky nesmí měnit

Ale mikádo si na vás možná pamatuju, Ivo?
Jediné období, kdy jsem měla trochu mikádo bylo, když jsem byla těhotná. Měla jsem tenkrát pocit, že potřebuji vlasy trošku zkrátit, aby mi to nezabíralo tolik času. Jinak jsem vždycky měla dlouhé vlasy.

Když na závěr odbočíme od vlasů, tak co jako máma považujete za důležité holkám předat? Co jsou takové ty základní pilíře?
No to bychom tady byly hodinu, že jo, holky? Ne, myslím, že nejdůležitější je, aby se holky naučily poslouchat svůj vnitřní hlas. Na spoustu věcí si člověk musí přijít sám, ta zkušenost je nepřenosná. Mnoho věcí prostě jednoho člověka v životě potká a druhého ne. Těžko se to dá nějak zobecňovat. Ale myslím, že jedna z nejdůležitějších věcí je věřit, když člověku něco uvnitř říká, že to není dobře, tak to poslouchat. A vážit jako žena sama sebe. Nedopustit, abyste měla kolem sebe lidi, kteří si vás neváží, kteří vás shazují a kteří s vámi nechtějí být.

A když se zeptám vašich dcer. Holky, co považujete za to vzácné, co vám maminka předala?
Natálie: Mamka mě naučila přísloví:„důvěřuj, ale prověřuj“. A za tím si vždycky stojím. Snažím se nenamlít si jen tak pusu. A držet se toho v co nejvíc v případech.
Karolína: Mně určitě to samé.
Iva: Kája má ještě spoustu věcí před sebou a já tím pádem čas na nějaké učení a předávání.

Na úpravu vlasů Ivy Kubelkové a jejích dcer pomocí inovativních produktů Dyson se můžete podívat do galerie. 

Související články

Další články