Tanya Kach: 10 let musela čelit nechutnému zneužívání a únosu. Otec jí poté řekl, že si za to může sama

Tanya Kach: 10 let musela čelit nechutnému zneužívání a únosu. Otec jí poté řekl, že si za to může sama
Zdroj: Pixabay

Tanya Kach to neměla doma zrovna na růžích ustláno, a tak hledala někoho, komu by na ní opravdu záleželo. Myslela si, že takového člověka našla v osobě osmatřicetiletého hlídače, který pracoval na její škole. A tak se s ním rozhodla utéct. V pouhých 14 letech. To ale byla velká chyba.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 17. 06. 2024 11:00

Muž ji uvěznil ve svém domě v Pensylvánii, kde ji sexuálně zneužíval a vyhrožoval, že pokud to někomu řekne, zabije ji. Takové zacházení musela snášet dlouhých deset let, než se odhodlala sehnat si pomoc.

Problémové dospívání Tanyi Kach

Rodiče Tanyi se rozvedli, když byla ještě malá. Měla zůstat u své matky, ta ale byla většinou mimo domov, takže sociální pracovníci rozhodli, že se přestěhuje do Pensylvánie ke svému otci a jeho přítelkyni. Jenomže Tanya si s jeho partnerkou nerozuměla. Cítila se být opomíjená a nechtěná, což řešila alkoholem, kouřením, marihuanou a útěky z domova.

Ve škole to nebylo o moc lepší. Byla terčem šikany. Často tak raději chodila za školu, jen aby se vyhnula svým trýznitelům. V roce 1995 se seznámila se školním hlídačem Tomem Hosem, který si rychle získal její důvěru. Věděl jak na ni zapůsobit. Ti dva spolu navázali neobvyklé přátelství. Hose ji zasypával různými dárky - šperky, bonbóny, penězmi na cigarety. Také ji přesvědčil, že je jediným člověkem na světě, kterému na ní záleží. To vyústilo až v polibek. Nakonec jí navrhl, ať s ním uteče. Souhlasila. Myslela si, že chce jenom její dobro.

Život v desetiletém vězení

Hose ukryl Tanyu v domě, kde žil se svými rodiči a synem, který byl jen o dva roky mladší než ona. Následující čtyři roky strávila dívka v jeho ložnici ve druhém patře. Dával jí zbytky jídla a naučil, na která vrzající prkna nešlapat. Ulevit si mohla jen do kbelíku a do sprchy mohla jen dvakrát týdně, a to ještě v noci, kdy jeho rodiče spali.

Mezitím ji sexuálně zneužíval. Neustále dívce opakoval, že nemá jinou možnost. Nikdo ji nechce, protože je hloupá, mu jedinému na ní záleží. Pokud se ale pokusí utéct, bude muset zabít ji i její rodinu. Byla vyděšená, takže se mu neodvážila odporovat.

Konečně volná

Když dosáhla Tanya osmnácti let, byl Hose přesvědčený, že má natolik vymytý mozek, že útěk již nepřipadá v úvahu. Začal ji tak představovat rodině a kamarádům jako svou přítelkyni "Nikki Allen". Dovolil jí také zajít si do kostela nebo lahůdkářství. Tam se Tanya velmi brzy spřátelila s velmi milou obsluhou. A právě díky těmto lidem jí došlo, že musí utéct.

Dne 21. března 2006 sdělila svou pravou identitu majiteli obchodu Joeovi Sparicovi. "Pokud půjdete na stránku s pohřešovanými dětmi, uvidíte mou fotku," řekla mu se slzami v očích. Měla štěstí, Joeův syn byl policistou ve výslužbě, který měl kdysi její případ na starosti. Brzy se u Hoseho domu začali rojit policisté. Únosce byl zatčen, Tanya, po deseti letech, konečně volná. "Nikdy nezapomenu na ten pocit," prozradila. "Nasedla jsem do policejního auta, zhluboka se nadechla a pomyslela si: "Je konec. Jsem volná."

Během soudního stání se Hose ke všemu přiznal, zároveň ale tvrdil, že to dělal s nejlepšími úmysly. Tanya mu prý za to často děkovala. Údajně by bez něho skončila na ulici nebo mrtvá. nakonec se jí ale za vše omluvil. Na svobodu byl propuštěn v roce 2022 a registrován jako sexuální delikvent.

Rodinné setkání se pro Tanyu neslo poněkud v hořkém tónu. Otec jí vyčetl, že si za ten únos může prakticky sama. Dodnes spolu nemluví. Tanya se v současnosti věnuje osvětě v oblasti únosů a zneužívání dětí. Snaží se obětem a rodinným příslušníkům vštípit, že není dobré se vzdávat. Vždy existuje naděje, čehož je ona důkazem.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Kidnapping of Tanya Nicole Kach
Allthatsinteresting.com: The Haunting Story Of Tanya Kach, The Milk Carton Kid Who Was Held Captive By Her School's Security Guard

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články