Táta ji do 19 měsíců zneužíval, ona pak chtěla zabít svého bratra i adoptivní rodiče. Z příběhu malé Beth Thomas mrazí

Mrazivý příběh Beth Thomas: Otec ji 19 měsíců zneužíval, ona pak chtěla zabít adoptivní rodinu
Zdroj: Pixabay

Psycholog šestileté dívky Beth Thomas musel být v pořádném šoku, když mu jednou sdělila, že kdyby měla šanci, bez váhání by zavraždila své rodiče i sourozence. Její adoptivní rodiče Tim a Julie Tennantovi ji tak začali raději na noc zamykat v jejím pokoji, protože se báli, co by jim mohla udělat.

Kamil Šivák
Kamil Šivák01. 12. 2023 11:00

Odkud se to v ní vzalo? Mohl za to její skutečný otec, který dívku neskutečným způsobem zneužíval a týral. To v ní zanechalo hluboké rány, které bylo možné zahojit jen dlouhodobou terapií.

Traumatické dětství Beth Thomas

Najít podrobnosti o narození Beth lze přirovnat k hledání jehly v kupce sena. Předpokládá se, že se narodila kolem roku 1982 ve Spojených státech. Matka zemřela, když jí byl pouhý rok. Zůstala tak, spolu s mladším bratrem Jonathanem, vydána na milost a nemilost hrubému a násilnickému otci.

Ten ji dlouhé měsíce sexuálně zneužíval. A když dceři fyzicky neubližoval, přišlo na řadu zanedbávání. Své choutky ale nesoustředil pouze na Beth, snášet je musel i Jonathan. Sociálka mu je nakonec odebrala v únoru 1984. Novými rodiči se stali manželé Tennantovi. Dlouho se snažili o vlastní potomky, ale neúspěšně. Byli tak šťastní, že u sebe doma mohou přivítat devatenáctiměsíční Beth a sedmiměsíčního Jonathana. Vždyť kdo by nechtěl "zcela zdravé a normální děti"?

Krátce poté ale začala Beth vykazovat psychotické chování. Ještě jako batole umačkala k smrti několik malých ptáčat. Později znásilnila svého bratra. Kromě toho se ho pokusila několikrát zabít, a to údery hlavou o betonovou zem. Neváhala ani vyhrožovat smrtí ubodáním adoptivním rodičům. A aby toho nebylo málo, často se oddávala masturbaci, zejména na veřejných místech. Není tak divu, že ji Tennantovi na noc raději zamykali. Věčně ale nemohli žít ve strachu, a tak ji v šesti letech vzali k psychologovi.

Dítě, které šokovalo Ameriku

Po několika sezeních s psychologem byla Beth diagnostikována velmi vážná porucha, kvůli které nebyla schopna navázat vztah se svými pěstouny. Nejvíce si pamatovala zneužívání, kterého se dopouštěl její otec. Dotýkal se prý její vaginy tak dlouho, dokud nekrvácela. Velmi ji to bolelo. Byl jí pouhý rok.

Úspěšná léčba

Po odborném vyšetření byla Beth od své adoptivní rodiny raději oddělena. Její výchovy se ujal terapeut Connell Watkins, specialista na intenzivní modifikaci chování. Byl na ni extrémně přísný. Musela se ho ptát na svolení, když chtěla jít na toaletu, nebo když se chtěla najíst. A i on ji na noc zamykal.

Postupem času začala vyjadřovat lítost nad tím, jaké trápení způsobila svému bratrovi a náhradním rodičům. Bohužel se k nim ale nevrátila. Ujala se jí jiná žena. Beth se u ní velmi dařilo. Vystudovala koloradskou univerzitu a začala pracovat jako ošetřovatelka. Později se z ní stala zdravotní sestra, specializující se na děti z pěstounských a adoptivních rodin. Platí tak v jejím případě konec dobrý, všechno dobré?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Child of Rage
Allthatsinteresting.com: The Chilling Story Of Beth Thomas, The Six-Year-Old Who Tried To Murder Her Little Brother

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články