Šílená chůva Christine Falling: Nejdřív vyhazovala z okna kočky, pak začala vraždit děti

Šílená chůva Christine Falling: Nejdřív vyhazovala z okna kočky, pak začala vraždit děti
Zdroj: Pixabay.com

Je to zřejmě jedna z nejhorších nočních můr každého rodiče: Komu svěřit hlídání svého dítěte? Opravdu toho člověka známe? Co když se z něj vyklube psychopat?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 15. února 2021

Christine Laverne Slaughter se narodila 12. března 1963. O 39 let později byla za vraždy pěti malých dětí a jednoho dospělého odsouzená k doživotnímu vězení. Později požádala o podmínečné propuštění, soud to však zamítl. V roce 2024 to bude moci zkusit znovu…

Geschke Gottfriedová působila jako milá starostlivá žena, ale ve skutečnosti šlo o krutou a necitelnou vražedkyni
Mohlo by Vás zajímat:

Sériová vražedkyně Gesche Gottfriedová: Zabila rodiče, manžela i vlastní děti. Co ji vedlo k tak hrůzným činům?

„Milovnice“ koček

Christine se narodila do velmi nuzných poměrů a neobvyklé rodiny. Jejímu otci Thomasovi bylo v době dívčina narození pětašedesát let, přičemž matce Ann táhlo na sedmnáct. Kvůli nedostatečné výživě se u Christine začala projevovat epilepsie a byla také považována za mentálně postiženou. Úřady se proto rozhodly raději dítě rodičům odebrat. Zbytek dětství a část mládí strávila Christine po pěstounských rodinách. Svou frustraci z toho všeho si začala vybíjet na kočkách. Ráda je shazovala z velkých výšek a sledovala, zda dopadnou na všechny čtyři, anebo zemřou. Říká se přece, že mají až devět životů. Tím vlastně týrání ospravedlňovala. Pokud zvíře shodila méně než devětkrát, mělo by přežít…

Krátký sňatek, dlouhé problémy

Ve čtrnácti letech byla donucena ke sňatku s dvacetiletým Gooberem Fallingem. Manželství bylo plné hádek a vzájemného nepochopení, proto vydrželo pouhých šest týdnů. Po rozvodu Christine vážně onemocněla a během následujících dvou let byla hospitalizována celkem padesátkrát. Trpěla halucinacemi, před očima jí problikávali rudé tečky a do toho měla problémy s menstruací. Bylo to natolik vážné, že jí byl přiznán plný invalidní důchod. Jenomže vyplácená částka nebyla příliš velká, a tak si Christine začala přivydělávat. Bohužel hlídáním dětí.

Mrtvé děti

První obětí šílené chůvy, které kočky již nestačily, se stala dvouletá Cassidy Johnson. V nemocnici jí diagnostikovali menigitidu, která byla způsobena poraněním mozku. O tři dny později holčička zemřela. Už tehdy ošetřující lékař pojal vůči Falling podezření. Dopis pro policii se však během cesty na stanici ztratil. Christine se po vraždě odstěhovala do Lakelandu na Floridě, kde v jejích spárech uvízl čtyřletý Jeffrey Davis. V jeho případě měla být příčinou smrti myokarditida, ale i zde byli lékaři na vážkách. Během chlapcova pohřbu byla Falling požádána, aby pohlídala Jeffreyho bratrance. V její péči ale přežil jen pár hodin, než skonal. Podle oficiálních informací podlehl infekci.

Šílená chůva

Nikdo se nepozastavil nad tím, že u všech zmiňovaných případů byla jedna žena. A k tomu se kromě dětí Christine začala starat také o seniory, samozřejmě se stejným výsledkem. Třeba 77letý William Swindle přežil v její péči pouhý jeden den. Na sklonku roku 1981 usmrtila teprve osmiměsíční Jennifer Daniels, kterou její matka, Christinina nevlastní sestra, nechala se šílenou chůvou v autě, zatímco si šla nakoupit. Během několika minut děvčátko přestalo dýchat. Oficiální verdikt? Syndrom náhlého úmrtí kojenců.

Karla Homolka, bestiální vražedkyně s českými kořeny: Manželovi předhazovala jen dospívající školačky
Mohlo by Vás zajímat:

Karla Homolka, bestiální vražedkyně s českými kořeny: Manželovi předhazovala jen dospívající školačky

Mohly za to hlasy

Smrt desetitýdenního Travise Colemana znamenala pro šílenou chůvu konečnou. Během chlapcovy pitvy lékaři objevili vnitřní zranění, která mohla vzniknout pouze udušením. Christine se pak přiznala jen ke třem vraždám. Prý ji k nim navedly hlasy říkající: „Zab to dítě!

Jelikož nezapírala, vyhnula se tím trestu smrti, doživotnímu vězení však nikoliv. Nyní si svůj trest odpykává v nápravném zařízení Homestead na Floridě.

Sušická bestie Marie Fikáčková: Miminkům v porodnici promačkávala hlavy a lámala ruce. Vadil jí jejich pláč
Mohlo by Vás zajímat:

Sušická bestie Marie Fikáčková: Miminkům v porodnici promačkávala hlavy a lámala ruce. Vadil jí jejich pláč

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Christine Falling
Deadlywomen.fandom.com: Christine Falling

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články