Sídlo Franklin: V nejstrašidelnějším domě v Ohiu zemřely 4 děti majitele i jeho manželka a matka. Nikdo neví, co se stalo

hrad Franklin
Zdroj: Wikimedia Commons, Cricchetti, CC BY-SA 3.0

Hrad Franklin, který bychom našli v Clevelandu v Ohiu, nelze minout. Je nápadný svými elegantními věžičkami a červenými okenními rámy. Jednoduše z něho vyzařuje určité kouzlo. Jenomže se s ním pojí velmi temná minulost, která z něho dělá jeden z nejděsivějších domů ve Spojených státech.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 18. 10. 2023 16:00

Sídlo Franklin bylo postaveno v 80. letech 19. století německým přistěhovalcem Hannesem Tiedemannem. Zanedlouho se z něho stalo dějiště mnoha tragédií. Zatímco někteří lidé tvrdí, že šlo o pouhou smůlu, jiní v tom vidí něco zlověstnějšího. Dodnes se prý v hradě zjevuje žena stojicí v okně, je slyšet dětský pláč a dochází k velkým výkyvům teplot.

Hannes Tiedemann: Zrod sídla Franklin

Příběh hradu Franklin začíná zcela nevinně. Za jeho zrodem stál Němec Hannes Tiedemann, který si tímto způsobem splnil svůj americký sen. Peníze na stavbu získal velkoobchodem s potravinami a jako spoluzakladatel Union Banking and Savings Co. Přál si mít dům dostatečně velký pro celou svou rodinu a také pro další přistěhovalce, kterým by tak poskytl dočasný azyl.

Realizací stavby byla pověřena firms Cudell & Richardson, která navrhla působivé čtyřpatrové sídlo s dvaceti pokoji. A právě proto mu začal Tiedemann přezdívat "hrad". Zanedlouho ale došlo k první tragédii. V lednu 1881 mu zemřela patnáctiletá dcera Emma na cukrovku. Brzy ji následovala Tiedemannova matka Wiebke. O pět let později ho opustily další tři děti. A v roce 1895 manželka. Měla nemocná játra. Není tak divu, že dům raději prodal jiné rodině. O třináct let později ho při procházce v parku skolila mrtvice. To byl ale teprve začátek...

Nadpřirozené události na zámku Franklin

O tom, že se na hradě dějí nekalé věci, si lidé začali mezi sebou povídat ve 20. letech minulého století. Když ho opustila rodina, které ho Tiedemann prodal, koupila ho německá nacionálně socialistická společnost, jenž v něm začala nelegálně vyrábět alkohol a ubytovávat německé špiony.

Zprávy o strašení se začaly šířit až v šedesátých letech. V té době se do domu nastěhovala rodina Romanosových. Rodiče šesti dětí doufali, že toto místo přetvoří v úspěšnou restauraci. Místo toho museli prý začít bojovat s duchy. K nadpřirozeným jevům mělo začít docházet hned v den, kdy se nastěhovali. Jejich děti potkaly ve třetím patře plačící dívku v bílém. Jejich matka ale nikoho neviděla.

Brzy poté se začala hradem rozléhat děsivá varhanní hudba a těžké kroky. Pak začalo dětem něco stahovat v noci z postelí přikrývky. A jednou se na zemi probudila i paní domu a zjistila, že vedle ní stojí jakási bytost a nesnesitelně ječí. Místní kněz rodině v roce 1974 doporučil, aby se raději odstěhovala. Poslechla ho. Dalším majitelem se stal Sam Muscatello. I on čelil útokům duchů. Na rozdíl od Romanosových si však domů pozval média. I novináři tak potvrdili, že se tam necítí vůbec dobře.

A tak dům putoval od jednoho majitele k druhému, nic se ale nezměnilo. A tak začali lidé uvažovat nad tím, zda za to nemohl sám Tiedemann. Co když svou rodinu ve skutečnosti vyvraždil a v domě uvěznil duše manželky a dětí?

Ponurá historie Tiedemannova domu

Historici se domnívají, že ponurá historie hradu nemá nic společného s povahou jeho původního majitele. Tiedemann měl být velmi laskavý člověk. Dokonce podporoval různé charitativní akce. Zkazky o vyvraždění rodiny jsou pouhou povídačkou. A tak zůstává i nadále záhadou, proč se v této, turisticky velmi atraktivní destinaci, zdržují duše, které nemohou dojít klidu.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Franklin Castle
Allthatsinteresting.com: The Tragic History Of Franklin Castle, Ohio's Most Haunted Home

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Související články

Další články