Tomáš (26): Mám nejmilejší holku pod sluncem. Aspoň jsem si to myslel do chvíle, než jsem vyslechl její hovor s kamarádkou

zklamání
zloba
nesouhlas
Zdroj: Freepik

Tomáš poznal nejmilejší holku pod sluncem. Na každého byla hodná a všichni ji měli rádi. Jenže pak zjistil, že ve skutečnosti je podlá, zlá a umí i sprostě nadávat.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 02. 04. 2024 13:00

Natálie (23) má nejspíš rozdvojenou osobnost. Poznal jsem ji jako sladkou nevinnou holku. Postupem času ukázala druhou tvář a já byl v šoku z toho, jak uměla být zlá.

Přítelkyně se tvářila jako to nejmilejší stvoření na světě

Natalie je mladší sestrou mého spolužáka z vysoké. Když mi ji představil, hned mě zaujala. Doufal jsem, že bych u ní mohl mít šanci. Nechala se dobývat docela dlouho, než konečně souhlasila s pozváním na schůzku. O to víc jsem o ni stál a připadal si, jako bych obstál v nějakém složitém úkolu. Natálka byla tak milá, že jsem tomu nemohl uvěřit.

Každému jsem ji popisoval jako hodnou holku, která je zároveň opravdu chytrá. Většinou jsem chodil s případy, které to měly přesně naopak. Po pár týdnech chození, kdy už byla „ruka v rukávě“, mě překvapil jeden telefonát. Natálka volala nějaké svojí kamarádce u našich na zahradě a já z okna zaslechl jejich hovor.

Nepoznával jsem hlas přítelkyně, slova, která volila, bych do ní nikdy neřekl. Mluvila o nějaké třetí ženě. „Co si jako myslela, ta kráva? Ať zapomene, že ji ještě někdy někam pozvu. Taková ubožačka,“ pokračovala Natálie a pak se zle zasmála. Když se pak vrátila dovnitř, opět se sladce usmívala, skoro mě z ní mrazilo. Měl jsem už tehdy zpozornět.

Odhalil jsem její skutečnou tvář, která se mi nelíbí

Nebylo to naposledy, kdy jsem se u ní setkal s takovým chováním. Jak jsme se znali déle, uvolnila se a ukázala mi svoje skryté „já“. Vůbec se mi to nelíbilo. Po jednom večírku s přáteli tvrdě kritizovala dva z nich. Měl jsem je rád i přes nějaké nedostatky, Natálie si však nebrala servítky a označila je za „kretény“. Vůbec jí nebylo divné, že s nimi chvíli předtím cukrovala a objímala je na rozloučenou jako nejlepší přátele.

Moje máti dokáže být někdy rýpavá a otravná, to uznávám. Myslel jsem si, že si s Natálkou padly do noty. Pak jsem ale jednou viděl v zrcadle, jak se moje holka zatvářila, když jí moje matka něco vyprávěla. Myslela si, že ji nikdo nevidí. Otočila hlavu na druhou stranu, aby si mohla podat ovoce z mísy. Zakoulela očima a zašklebila se.

Pak se obrátila tváří k mé matce a zeširoka se na ni usmála. Před jejím hereckým výkonem smekám, nicméně mě to dost děsí. Dokáže se takhle přetvařovat před každým, hraje si na nejmilejší osobu pod sluncem – ale jaký k tomu má důvod? Ve skutečnosti lidmi opovrhuje a myslí si o nich to nejhorší. Žít v takové schizofrenii asi není jednoduché.

Moje sestra ji označila za sociopatku

Byl jsem s Natálii tři měsíce a už jsem o našem vztahu silně pochyboval. Ukázalo se, že je to úplně jiná holka, než jsem si myslel, a bylo mi to líto. Moje sestra právě přijížděla na návštěvu z Anglie a já chtěl, aby se ty dvě poznaly. Sestra chvíli studovala psychologii a v lidech se podle mě dost vyzná. Sešli jsme se na večeři, konverzace probíhala podle mě v pohodě.

„Máš celkem namyšlenou ségru,“ řekla mi pak v posteli Natálka. Věřím, že za mými zády bude vyprávět něco mnohem horšího. Následující den mi sestra volala a varovala mě. Tahle slečna, co se usmívá jako sluníčko, může být prý pěkně nebezpečný sociopat. Třeba se plete, nicméně přetvářka je pro mě zásadní „stopka“. Jsem zvědavý, co o mně bude kamarádkám Natálka vyprávět za hrůzy.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Související články

Další články