Kamil (53): Po dlouhé době jsem se doopravdy zamiloval. Má to jeden jediný háček

Rodinné příběhy: Po dlouhé době jsem se doopravdy zamiloval. Má to jeden jediný háček
Zdroj: Freepik

Každý by měl mít právo na lásku. Tak se to aspoň říká. Realita je ale trochu jiná. V některých případech se člověk musí ohlížet na okolí a na to, co řekne na jeho nový vztah. Kamil se po velmi dlouhé době zamiloval, jeden fakt mu to ale kazí.

Natálie Volfová
Natálie Volfová06. 12. 2023 10:00

Jsem rozvedený skoro deset let. S manželkou Elenou (55) jsme tak učinili po oboustranné dohodě. Nebyla to ničí vina, prostě jsme si přestali rozumět. Velmi dlouho nás držely pohromadě děti, dceři Aleně je pětadvacet a synovi Kamilovi dvacet.

Každá známost za mnou viděla jen peníze

Nicméně si myslím, že náš rozvod vzali docela dobře. Oba už byli starší, a tak chápali, že když se vytratí láska, není zdravé zůstávat ve vztahu. Elena si brzy našla přítele a já jí ho přál. Její přítel byl fajn a vycházeli jsme spolu normálně. Byl jsem rád, že si rozumí i s dětmi a ony ho berou.

Já ale takové štěstí neměl. Prošel jsme si pár vztahy, ale ani jeden nestál za to. Pokaždé jsem narazil na ženu, která za mnou viděla jen peníze a jako člověka mě vůbec nevnímala. Bylo to opravdu nepříjemné a já byl nakonec rád, že jsem se jich zbavil.

Našel jsem konečně tu pravou

Teprve před pár měsíci jsem našel tu pravou. Markéta (20) je úžasná holka, se kterou si skvěle rozumím. Vůbec nechápu, proč se mnou je, čím jsem ji tak okouzlil. Mohl bych být její táta. Ona se ale rozhodla mě milovat. Vím to, protože to, co zažívám s ní, jsem zatím s žádnou jinou nezažíval.

Jezdíme spolu na dovolené, trávíme spolu všechen možný čas. A přestože si někdy říkám, že mě musí mít plné zuby, tak prý ne. Vždycky ví, co říct, abych se cítil lépe. Například když mám pocit, že jí náš věkový rozdíl musí vadit. Jen si ke mně sedne, přitulí se a řekne tím svým nádherným hlasem, že mě miluje přesně takového, jaký jsem, a že nechce, abych se měnil.

Jak novou přítelkyni přijmou moje děti?

Jsem z ní vážně na větvi, udělal bych pro ni cokoliv a myslím, že Markéta to ví. Jediné, co mi kazí radost, je právě náš věkový rozdíl. Je o pět let mladší než moje dcera a stejně stará jako můj syn. Bojím se, jak náš vztah děti přijmou. Budou si myslet, že je to za čárou, nebo mi budou přát štěstí?

Ještě jsem neměl tu odvahu je představit, moc se bojím jejich reakce. Co když to dopadne špatně a já se budu muset své jediné šance na lásku vzdát kvůli tomu, že děti Markétu nepřijmou?.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články