Fit a krásnátestovánísoutěže

7 způsobů, jak rozeznat pravou kabelku od padělku

7 způsobů, jak rozeznat pravou kabelku od padělku
Zdroj: Vox-cdn.com
+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Není horší útraty měsíčního platu než investice do padělku, co se vydává za luxusní kabelku. Většinu z nás bohužel ani nenapadne, že by nemusela být pravá. Nenechte se napálit a dožadujte se luxusní kabelky, co z vás udělá skutečnou dámu. Podle těchto 7 typických znaků rychle získáte přehled o pravosti tohoto módního doplňku.

Barbara Lorenzová 30. září 2016

1. Všímejte si detailů

Blogspot.com

Blogspot.com

Renomované oděvní domy pečlivě zkoumají každý kus ještě předtím, než ho vyšlou do světa. A takový, který nemá stehy jako přes kopírák nebo z něj trčí nitě, do obchodu nepošlou. Originální kabelka nikdy nemá viditelné nedokonalosti. A pokud vám prodejce bude tvrdit, že jde o výrobní závadu, nevěřte mu – všechny kusy totiž vznikají ručně.

2. Zkontrolujte sponky, zipy a knoflíky

Vox-cdn.com

Většina z nás ověřuje pravost omakáním materiálu. Jen z něj ale nevypozorujete všechno. Pravda se mnohdy ukáže až po zkontrolování zipů, knoflíků a spon. Vykazují náznak oloupání? Chybí na nich název značky nebo číslo? Nebrat! Pro příklad: kabelky značky Hermés na sobě mívají nápis „Hermés Paris made in France“.

3. Osahejte materiál

Blogspot.com

Bez kůže by nebyla řada módních gigantů tím, čím jsou. Jak ale poznat tu, co zdobí kabelky renomovaných návrhářů? Originální kousek bývá ušitý pouze z jemných a vysoce kvalitních materiálů. Hrubou kůži úspěšní výrobci neznají. A pamatujte – originální kabelka od návrháře vždycky drží tvar!

4. Ověřte název značky

Vox-cdn.com

Pokud je na kabelce vytištěno „Chanel“, ještě to nic neznamená. Než vyrazíte na lov luxusní kabelky, podívejte se, jaké barvy a jaký styl písma značka používá i v jaké zemi doplňky vznikají. Autentická kabelka musí mít na sobě název značky typickým fontem i původ výroby. A musí vypadat bezchybně – žádná rozmazaná ani chybějící písmena.

5. Najděte sériové číslo

Vox-cdn.com

Nejdůležitější částí procesu ověřování pravosti kabelky je vyhledání sériového čísla. Je pevně připevněno (přišito apod.) ke kabelce, že se při jeho odstraňování nevyhnete jeho poškození? Dobré znamení! Falešné kousky mívají „jakési“ číslo přilepené lepidlem.

6. Prozkoumejte balení

Amazonaws.com

Luxusní kabelka si žádá luxusní balení. I to je vyrobeno z těch nejkvalitnějších materiálů.

7. Zjistěte, co je pro značku typické

Blogspot.com/1stdibscdn.com

Každá kabelka od módního návrháře je něčím výjimečná. Například originální Prada nikdy nepoužívá kontrastní barvy pro vnějšek a vnitřek kabelky.

Načerpejte informace ještě předtím, než vyrazíte do obchodu. Byla by škoda nalétnout padělku výměnou za kvalitní, nádherný a originální kabelku. Takovou, jež je chloubou opravdové dámy.

Zdroj: Bright Side

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu