Bono Vox slaví 59. narozeniny: Věděli jste, že byl na palubě letadla, kterému za letu upadly dveře?

10. května 2019
Profimedia
Profimedia

Bono Vox se šedesátky, která ho čeká nadcházející rok, nemusel vůbec dočkat a fanoušci U2 už mohli prolévat slzy. Jenom o vlásek totiž unikl možné smrti, když před pěti lety nastoupil do letounu, kterému upadly za letu dveře.

Zpěvák Bono Vox cestoval bez své kapely společně se čtyřmi přáteli soukromým letadlem Learjet 60 D-CGEO z Dublinu do Berlína. Právě v hlavním městě Německa se mělo konat udílení cen za nejlepší výkony v mezinárodních médiích a televizi Bambi Awards 2014.

Ocenění zde měl se svou kapelou přebírat i zpěvák a na programu bylo také koncertní vystoupení. Zatímco Voxovi spoluhráči nakonec cestovali pozdějším spojem, frontman se kvůli schůzce s německým ministrem rozhodl pro dřívější odlet soukromým tryskáčem. A to se mu mohlo stát osudným.

Během letu totiž tryskáči upadly zadní dveře a zřítily se buď do moře, nebo na zemský povrch. Kromě velké rány si cestující v kabině oddělené od části s dveřmi ale ničeho nevšimli a pokračovali v letu až na berlínské letiště.

Tam je po přistání čekal šokující objev – dveře byly i se zavazadly pryč. Ještě děsivější bylo zjištění, že Bono i se svými spolucestujícími byl jen kousek od možné havárie.

Jak uvedl zdroj blízký zpěvákovi, všichni můžou opravdu mluvit o velkém štěstí, že vůbec zůstali naživu, protože v nadmořské výšce, v níž se stroj vyskytoval, mohlo dojít prakticky k čemukoliv.

Zavří­t reklamu