Fit a krásnátestovánísoutěže

Britská královna Alžběta II. kupuje přes 600 vánočních dárků. Utratí za ně 900 tisíc korun

Zdroj:Wikimedia Commons, OGL 3, Joel Rouse (Ministry of Defence), nagualdesign

+ 11 fotek+ 12 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Vánoce klepou na dveře a lidé začínají panikařit. Také vám ještě v hlavě běží seznam dárků, které je třeba dokoupit? Pokud už vám dochází fantazie, tak věřte, že třeba britská královna Alžběta II. je na tom daleko hůř. Každý rok totiž nakupuje v průměru více než 600 vánočních dárků.

Kateřina Sobolová 12. prosince 2019

Vánoce jsou pro královnu Alžbětu mimo jiné příležitostí k tomu, aby mohla poděkovat zaměstnancům, kteří se o ni a další členy královské rodiny po celý rok starali. Britská panovnice proto kupuje okolo 620 dárků a většinu z nich osobně rozdává v průběhu prosince. Královna zároveň posílá lidem do celého světa přání, která podepisuje sama. A odhadem jich pošle úctyhodných 750!

Thumbnail # Největší skandály a pikantnosti ze života Alžběty II. Nejdéle vládnoucí královna dnes slaví 93. narozeniny
Mohlo by Vás zajímat:

Největší skandály a pikantnosti ze života Alžběty II. Nejdéle vládnoucí královna dnes slaví 93. narozeniny

Tučný účet

Dárek od královny dostanou všichni – od služebných přes pěšáky až po pomocníky. Alžběta II. si věrné členy personálu pozve do jedné z místností v Buckinghamském paláci, kde se zaměstnanci seřadí a čekají, co si pro ně královna vymyslela.

Pokud se některý ze zaměstnanců nemůže ve stanovený den dostavit, přijde mu dárek domů poštou. Nejedná se přitom o levnou záležitost. Uvádí se, že, částka, kterou královna za dárky utratí, se každoročně pohybuje okolo 30 tisíc liber, v přepočtu tedy více než 900 tisíc korun.

Thumbnail # Oscarový film Královna: Tajemství nejhoršího životního období královny Alžběty II.
Mohlo by Vás zajímat:

Oscarový film Královna: Tajemství nejhoršího životního období královny Alžběty II.

Po dárcích na vánoční pudink

Většinou se jedná o dárky v podobě knižního poukazu nebo kousku porcelánu z obchodů se suvenýry. Královna zároveň všem nezapomene poděkovat za práci, kterou její zaměstnanci během celého roku odvedli. „Královně jsou tiše našeptávána jména všech příjemců stejně tak, jako to v paláci bývá během slavnostních vyhlašování,“ prozradil královnin pomocník.

Po předání dárků si personál může vychutnat tradiční vánoční pudink. V této tradici Alžběta II. pokračuje po vzoru svého otce, krále Jiřího VI., a jejího dědečka – Jiřího V. Královna se ke svým zaměstnancům zkrátka chová s pokorou a vděkem. Kéž by si z ní vzali příklad i jiní zaměstnavatelé.

NA UNIKÁTNÍ SNÍMKY ZE ŽIVOTA ALŽBĚTY II. SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu