Oscarový film Královna: Tajemství nejhoršího životního období královny Alžběty II.

Bylo jí pouhých šestadvacet let, když usedla na trůn. Málokdo tehdy věřil, že by žena dokázala úspěšně vládnout.
Zdroj: Instagram
Už za svého života se stala legendou. Helen Mirrenová v roli nejslavnější anglické panovnice.Bylo jí pouhých šestadvacet let, když usedla na trůn. Málokdo tehdy věřil, že by žena dokázala úspěšně vládnout. V zemi, rozpolcené náboženskými nesváry, zemi s vyschlou státní pokladnou, zemi, která poprvé po mnoha stoletích neměla jedinou kontinentální državu, dokázala za dvacet let své vlády položit základy stabilní, prosperující říše, jež se v budoucnu měla stát nejmocnějším impériem světa.  V roce 1579 trápí její rádce jediná věc. Alžběta se až dosud odmítala vdát. A bez manžela nelze mít přímého dědice, následkem čehož vzniká nebezpečí občanské války mezi možnými následníky.+ 6 fotek+ 7 fotek

Píše se 31. srpna 1997 a z Paříže přichází zpráva o smrti lady Diany. Maminka tehdy malých princů Williama a Harryho zemřela při autonehodě. Její vůz ujížděl před paparazzi, kteří ho pronásledovali.

Petra Járková
Petra Járková 07. 09. 2019 16:00

V Buckinghamském paláci se v ten moment zastavil čas. A pro královnu Alžbětu II. započalo podle jejích slov nejhorší životní období. Vypráví o něm film Královna z roku 2006, který můžete dnes večer vidět na televizních obrazovkách.

Co o tomto velkofilmu možná nevíte? Podívejte se na tajemství skrytá za královskými zdmi

Jelikož je řada scén ve filmu složená z dobových záběrů, nevědomky v něm vystupují osobnosti jako Elton John, Nicole Kidman, Tom Cruise či Steven Spielberg.

Helen Mirren v tomto filmu ztvárnila královnu Alžbětu II., pouhý rok předtím si ale zahrála i její maminku v televizním snímku Královna Alžběta.

Film měl premiéru na festivalu v Benátkách. A lidem se líbil natolik, že hlavní protagonisté sklidili pětiminutový potlesk vestoje.

Ze šesti nominací na Oscara film proměnil ve vítězství jen jednu. Zlatou sošku si odnesla Helen Mirren za nejlepší herecký výkon.

Později přibyl i Zlatý glóbus, který kromě Mirren bral i scenárista Peter Morgan.

Skutečná královna Alžběta II. dodnes film neviděla. Odmítla ho zhlédnout, protože se nechce dívat na sebe samotnou, ač v podání herečky, v nejhorším týdnu jejího života.

NA SNÍMKY Z  FILMU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články