Bizarní letecký incident: Toulavá kočka poslala k zemi pilota i letadlo

Bizarní letecký incident: Toulavá kočka poslala k zemi pilota i letadlo
Zdroj: Pixabay

Na počátku tohoto měsíce došlo na mezinárodním letišti v súdánském Chartúmu ke kuriózní situaci. Jedno z letadel se na něj muselo vrátit ani ne hodinu po odletu. Posádka a cestující totiž byli ohrožení čtyřnohým a chlupatým teroristou...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 30. března 2021

Oficiální úřady vydaly po incidentu prohlášení, že vše dopadlo dobře, došlo pouze k nezpřesněnému zranění pilota. Naštvané zvíře si nikdo nevyzvedl, zřejmě to byla potulná kočka.

Dva roky od smrti návrháře Karla Lagerfelda: Miliardy po něm zdědila jeho kočka
Mohlo by Vás zajímat:

Dva roky od smrti návrháře Karla Lagerfelda: Miliardy po něm zdědila jeho kočka

Nečekaný cestující

Podle zpravodajské stanice Fox News mělo jít o standardní čtyřhodinový let společnosti Tarco Aviation z Chartúmu do katarského hlavního města Dauhá. Po zhruba hodině se ale v kokpitu objevil zcela nečekaný pasažér – rozzuřená kočka připravená k okamžitému útoku. Je tak zcela pochopitelné, že pilota pěkně vyděsilo, když se na něj vrhla a poranila ho.

Ač poté za zvířetem běhal celý personál, nebyl schopný kočku chytit. Všechny pokusy selhaly. Kočka se jednoduše dokázala každému vyhnout. Kdo kočku má, ví, že pokud nechtějí byt polapeny, má člověk smůlu. Mají totiž unikátní vlastnost udělat se kluzkými jako ryby. Nezbývalo tak nic jiného než se vrátit na letiště do Chartúmu.

No není to nádhera? Kartouzská kočka je zkrátka krasavice...
Mohlo by Vás zajímat:

Kočka dělá z bytu domov. Jaké plemeno si ale vybrat, aby nebyl celý byt plný chlupů?

Jak se tam dostala?

Letadlo bylo noc před vzletem umístěno v hangáru a tehdy se do něj mohla zcela nepozorovaně dostat kočka. Probudila se zřejmě až po startu a uvědomila si, že něco není v pořádku. Zajímavé je, že si její přítomnosti na palubě všimli až během letu. To by ale odpovídalo druhé výjimečné vlastnosti čtyřnohých mazlíčků, pokud nechtějí, nenajdete je ani za milion let.

Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky
Mohlo by Vás zajímat:

7 zajímavostí o kočkách, díky kterým na ně změníte názor

Létající kočky

Že mají kočky odpor k pilotům, dokazuje i událost z roku 2004. To zase rozčilená šelma zaútočila v letadle na pravidelné lince z Bruselu do Vídně. Proč si ale vybírají zrovna kokpity, není doposud známo. Každopádně oběť svých drápků si volí vždy bezchybně. Jako by věděly, že právě ten muž v uniformě může za to, že nestojí nohama pevně na zemi.

A čtyřnozí ďábli mohou být také pěkně prohnaní. V roce 2019 objevila letištní ochranka na britském ostrově Man kočku schovanou v zavazadle jednoho manželského páru. „Byli jsme úplně v šoku,” řekli její majitelé. „Musela se tam schovat, když jsme doma balili. Během cesty na letiště ani jednou nemňoukla…”

jen to dávají jinak najevo
Mohlo by Vás zajímat:

Všechno, co jste chtěli vědět o kočkách a báli jste se zeptat

Zdroje informací:
Allthatsinteresting.com: Passenger Plane Forced To Make An Emergency Landing In Sudan After Stowaway Cat Attacked Pilot

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články