Divadlo Spejbla a Hurvínka baví a vzdělává: Jak dopřát dětem i dospělým nezapomenutelný zážitek?

Celá sestava oblíbených dětských loutek
Zdroj: Divadlo Spejbla a Hurvínka
Hurvínkova cesta do TramtárieCelá sestava oblíbených dětských loutekSpejbl a Hurvínek baví děti už několik desítek letKromě pohádek se v divadle můžete nově i vzdělávat+ 1 fotka+ 2 fotky

Vedle již legendárních divadelních představení, která českou loutkovou scénu proslavila po celém světě, nabízí nově Divadlo Spejbla a Hurvínka v rámci svého programu také zážitkové workshopy pro děti školního a předškolního věku a speciální semináře pro učitele. Ty se zaměří především na možnosti využití dramatické výchovy ve výuce. Spolupráci s pedagogy podpoří divadlo také edicí pracovních a metodických listů, které pomohou učitelům dále pracovat se zhlédnutým divadelním představením.

Petra Járková
Petra Járková 18. 02. 2019 18:00

Divadlo Spejbla a Hurvínka se těší již několik desítek let oblibě mezi dětmi nejrůznějšího věku. Toho chce využít, proto školní představení rozšířilo o nabídku zážitkových workshopů pro děti a přichází také s pracovními a metodickými listy pro učitele, pro které jsou připraveny i speciální semináře.

Semináře pro učitele

Semináře určené pro učitele základních škol mají především přiblížit možnosti dramatické výchovy ve výuce a poradit, jak v další práci s dětmi využít výstupů z připravovaných workshopů pro školy, které Divadlo Spejbla a Hurvínka rovněž pořádá. Semináře pomohou především se zpracováním aktuálních témat a problémů, například vztah k přírodě, čtenářská gramotnost, šikana ve školách, potřeba vzdělávání či vztahy v rodině.

Zážitkové workshopy pro školy a mateřské školky

Zatímco připravované semináře cílí především na učitele, zážitkové workshopy Divadla Spejbla a Hurvínka pracují s dětmi, doplňují vybraná představení, na která navazují a prohlubují u malých diváků jejich prožitek. Workshopy trvají zhruba hodinu a vede je v duchu dramatické výchovy odborně vzdělaný lektor. Jsou připravovány jak pro děti ze základních, tak i z mateřských škol. Dětí se v tomto případě ujmou dvě lektorky. V průběhu jarních měsíců je naplánováno celkem sedm termínů workshopů pro školy, každý až pro padesát dětí. Ty budou navazovat na sedm konkrétních představení:

20. března 2019 – Hurvínek v Hajanech

17. dubna 2019 – Hurvínkovo přání

24. dubna 2019 – Pohádky pro Hurvínka

15. května 2019- Hurvínkova Nebesíčka

22. května 2019 – Hurvínkova cesta do Tramtárie

29. května 2019 – Hurvínek mezi osly

12. června 2019 – Jak s Máničkou šili všichni čerti

Workshopy navazují na naše představení a trvají 45-60 minut.

Začátek představení – 10.00

Začátek workshopu – 12.00

Pracovní listy

Setkávání s učiteli nás vedlo k přípravě pracovních a metodických listů, které pomáhají v další práci se zhlédnutým představením. Na jejich přípravě divadlo spolupracuje s pedagogicky vzdělanými odborníky. Pracovní listy jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka nebo mohou být na vyžádání zaslány. Jsou určeny především pro pedagogy, ale využít je mohou také rodiče s dětmi.

„Nejen jako příspěvková organizace hl. města Prahy, ale především jako kulturní instituce, která má vliv na vývoj dětí, cítíme smysl ve spolupráci divadla a školy a vidíme v ní i budoucnost jejich kulturního vyžití,“ doplňuje k připravovaným aktivitám pro školy Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články