Fit a krásnátestovánísoutěže

Dlouho očekávaný horor Řbitov zvířátek: Když si hrajete se smrtí, můžete se spálit

Zdroj:Cinemart

+ 8 fotek+ 9 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Když si hrajete se smrtí, můžete se spálit. Někdy je prostě lepší, když mrtví zůstanou mrtvými. Řbitov zviřátek je adaptací stejnojmenného slavného hororu Stephena Kinga. Ten o této knize prohlásil, že ji považuje za svůj nejděsivější román. Pro fanoušky hororů neexistuje lepší doporučení.

Petra Járková 5. dubna 2019

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko.

Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti.

Thumbnail # Ďáblovy kameny uprostřed Prahy: Tajemné místo na Vyšehradě je opředené tajemstvím
Mohlo by Vás zajímat:

Ďáblovy kameny uprostřed Prahy: Tajemné místo na Vyšehradě je opředené tajemstvím

Když soused Jud Crandall (John Lithgow) najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic.

Kocour se však vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. Jeho návrat spustí lavinu děsivých událostí, které Louisovi a jeho blízkým převrátí život vzhůru nohama. Smrt kocoura totiž nebyla zdaleka posledním úmrtím. Louis se najednou chytá zoufalé naděje, kterou mu nabízí zvířecí hřbitov. I když ho před tím děsivé snové vize varovaly, Louis se rozhodne ještě jednou vyzkoušet jeho sílu. Nemůže totiž jinak.

„Tradičním hororům se spíš vyhýbám, mám rád ty psychologické, což je přesně případ této adaptace,“ říká o Řbitovu zvířátek producent Lorenzo DiBonaventura. „Je to příběh, který se jen snaží odpovědět na otázku: Jak daleko byste zašli, abyste ochránili své dítě? I proto ho King tři roky schovával v šuplíku, než ho vydal. Tak moc se ho bál,“ dodává.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu