Důstojná smrt díky filantropii: Aukce uměleckých děl pomáhá již osmým rokem

10. listopadu 2018 Beatrice Dandová
unsplash.com
unsplash.com

Nezisková organizace Cesta domů se zaměřuje na zdravotní a sociální služby pro ty, kteří se brzy s naším světem rozloučí a jejich rodiny nemají dostatečné finanční zázemí na to, aby se o ně postaraly. Není závislá na žádných politických stranách, konkrétních osobách ani státu a církvi. Finance získávají od obyčejných lidí, firem, dotací a ze sbírkových a benefičních akcí. Jedna z nich se uskuteční toto pondělí v pražském hotelu Hilton.

Lidumilové, tak by se daly nazvat osoby, jejichž snahou je zlepšit kvalitu života ostatních. Právě tito lidé se sejdou 12. listopadu na adrese Pobřežní 1 v Praze. Zde, v hotelu Hilton, bude probíhat benefiční aukce uměleckých děl, která sami výtvarníci organizaci darovali, a to bez nároku na honorář. Celý výtěžek tedy půjde na konto Cesty domů.

Letošní ročník je již osmým pořádaným. Za sedm let se dobročinné aukce zúčastnilo přes 500 dražitelů a samotných dražených děl bylo 1 049. Celková suma, kterou lidé na důstojné dožití přispěli a zároveň si domů odnesli originální umělecké dílo, byla 9 069 530 Kč.

Kromě etablovaných umělců české výtvarné scény, jako jsou Michael Rittstein, Veronika Holcová, Lubomír Typlt, Čestmír Suška nebo František Skála, zde naleznete i studenty uměleckých škol či začínající mladé výtvarníky. Katalog se všemi díly a cenami najdete na webových stránkách organizace.

Přijít se ale můžete podívat i osobně. V pondělí ve dvě hodiny odpoledne si můžete díla prohlédnout a zaregistrovat se do aukce, o půl šesté si poslechnout komentovanou prohlídku a od sedmi hodin pak začne samotná aukce. K dispozici bude 100+1 výtvarné dílo, vybírat můžete z maleb, grafik, kreseb i fotografií. Novinkou v aukci jsou také předměty od českých designérů.

Cesta domů provozuje také dobročinnou kavárnu, a to na adrese Soukenická 15 na Praze 1. I zde můžete přispět na správnou věc, podpořit charitativního ducha a chod hospicu, který spadá pod organizaci. S dobrým pocitem můžete odejít i z obchůdku, kde pracuje velké množství dobrovolníků, kteří prodávají darované věci z druhé ruky.

Fotografie z loňského ročníku naleznete v galerii.