Důstojná smrt díky filantropii: Aukce uměleckých děl pomáhá již osmým rokem

Cesta domů provozuje v Praze Domácí hospic, kde se stará o nevyléčitelně nemocné a umírající. Pomáhá jim tak prožít poslední chvíle co nejpříjemněji.
Zdroj: unsplash.com
Letošní aukce se uskuteční v pondělí 12. listopadu od 19 hodin v hotelu Hilton Praha.Ke koupi zde budou grafiky, malby, kresby, fotografie i pár designových kousků.Odnést si můžete originální umělecké dílo.Investice do umění prostřednictvím benefiční aukce je investicí do společnosti.+ 7 fotek+ 8 fotek

Nezisková organizace Cesta domů se zaměřuje na zdravotní a sociální služby pro ty, kteří se brzy s naším světem rozloučí a jejich rodiny nemají dostatečné finanční zázemí na to, aby se o ně postaraly. Není závislá na žádných politických stranách, konkrétních osobách ani státu a církvi. Finance získávají od obyčejných lidí, firem, dotací a ze sbírkových a benefičních akcí. Jedna z nich se uskuteční toto pondělí v pražském hotelu Hilton.

Beatrice Dandová
Beatrice Dandová 10. listopadu 2018

Lidumilové, tak by se daly nazvat osoby, jejichž snahou je zlepšit kvalitu života ostatních. Právě tito lidé se sejdou 12. listopadu na adrese Pobřežní 1 v Praze. Zde, v hotelu Hilton, bude probíhat benefiční aukce uměleckých děl, která sami výtvarníci organizaci darovali, a to bez nároku na honorář. Celý výtěžek tedy půjde na konto Cesty domů.

Letošní ročník je již osmým pořádaným. Za sedm let se dobročinné aukce zúčastnilo přes 500 dražitelů a samotných dražených děl bylo 1 049. Celková suma, kterou lidé na důstojné dožití přispěli a zároveň si domů odnesli originální umělecké dílo, byla 9 069 530 Kč.

Kromě etablovaných umělců české výtvarné scény, jako jsou Michael Rittstein, Veronika Holcová, Lubomír Typlt, Čestmír Suška nebo František Skála, zde naleznete i studenty uměleckých škol či začínající mladé výtvarníky. Katalog se všemi díly a cenami najdete na webových stránkách organizace.

Junkova tvorba je velmi originální
Mohlo by Vás zajímat:

Junek odhalí na své velkolepé výstavě v Praze nejkontroverznější fotografii ze své tvorby

Přijít se ale můžete podívat i osobně. V pondělí ve dvě hodiny odpoledne si můžete díla prohlédnout a zaregistrovat se do aukce, o půl šesté si poslechnout komentovanou prohlídku a od sedmi hodin pak začne samotná aukce. K dispozici bude 100+1 výtvarné dílo, vybírat můžete z maleb, grafik, kreseb i fotografií. Novinkou v aukci jsou také předměty od českých designérů.

Cesta domů provozuje také dobročinnou kavárnu, a to na adrese Soukenická 15 na Praze 1. I zde můžete přispět na správnou věc, podpořit charitativního ducha a chod hospicu, který spadá pod organizaci. S dobrým pocitem můžete odejít i z obchůdku, kde pracuje velké množství dobrovolníků, kteří prodávají darované věci z druhé ruky.

Fotografie z loňského ročníku naleznete v galerii.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články