Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Filmové chyby ve sci-fi Ex Machina: Záhadně suché triko i robot s lidskými lýtky

Filmové chyby ve sci-fi Ex Machina: Záhadně suché triko i robot s lidskými lýtky
Zdroj: TV Nova
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ex Machina, režisérská prvotina britského spisovatele a scenáristy Alexe Garlanda, je filmem, kde děj ubíhá tak rychle, že si běžný divák ani nevšimne, jak příběhově a emocionálně prázdné vlastně dílo je. Ex Machina je něco jiného, film založený striktně na rozhovorech tří postav a spoléhající na to, že o nich divák bude přemýšlet.

Petra Járková 5. prosince 2019

Caleb v podání Domhnalla Gleesona měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr.

Záhadně suché tričko

Na začátku filmu, kdy se poprvé potkají Caleb s Nathanem, který právě na terase docvičil, tak v některých záběrech má Nathan zepředu propocené triko a hned v dalších úplně suché. Tyto záběry se různě střídají.

Lidská lýtka

Ve scéně, kde se Ava (Alicia Vikander) poprvé setká s Kjoko (Sonoya Mizuno), je vidět, že má Ava normální lidská lýtka.

Pastva pro oči: Ruské krávy nosí 3D brýle, aby produkovaly více mléka
Mohlo by Vás zajímat:

Pastva pro oči: Ruské krávy nosí 3D brýle, aby produkovaly více mléka

Role šitá na míru

Když psal Alex Garland roli Caleba, od začátku si do ní představoval Domhnalla Gleesona. Znají se z předchozí spolupráce na filmu Dredd.

Význam kódu

Když si Caleb sedne k počítači, začne programovat algoritmus na vyhledávání prvočísel, známý pod názvem Eratosthenovo síto. Kód ve filmu by vyhledal kombinaci 9780199226559, což je ISBN kód pro knihu „Embodiment and the Inner Life: Cognition and Consciousness in the Space of Possible Minds“ od Murraye Shanahana o historii umělé inteligence.

Stejné šaty

V momentě, kdy si Ava (Alicia Vikander) obleče bílé šaty, můžeme vidět, jak prochází okolo svatebního portrétu Margaret Stonborough-Wittgenstein od Gustava Klimta, na kterém má na sobě taktéž bílé šaty.

NA SNÍMKY Z FILMU EX MACHINA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA SCI-FI EX MACHINA SE MŮŽETE PODÍVAT DNES VE 22.05 HODIN NA TV NOVA

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články