Sériová vražedkyně Nannie Dossová: Zabíjela muže ze seznamky, její metody byly drastické

Nannie Doss (4. listopadu 1905 - 2. června 1965) byla americká sériová vražedkyně, která v od dvacátých let do roku 1954 zabila jedenáct lidí. Říkali jí Černá vdova či Zabiják osamělých srdcí. Přes novinové inzeráty si hledala muže, kterým pak brala život. Celkem zabila čtyři své chotě, dvě děti, dvě sestry, matku, vnuka a švagrovou.
Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Někteří sérioví vrazi mají za sebou neuvěřitelně dlouhou a „plodnou“ kariéru. Jsou to ti, kteří dokáží svoji pravou tvář dokonale maskovat, klidně třeba za domácí zástěru panímámy.

Jan Pinkava
Jan Pinkava 14. března 2020

Smrt podle seznamky, tak by se mohla jmenovat detektivka věnovaná Nannie Dossové (1905-1965). Dívku z chudé rodiny donutil její otec vzít si už v šestnácti o dva roky staršího Charlieho Braggse v rodném Blue Mountain ve státě Alabama. Ač si ho vyhlédla sama při svém jediném koníčku – pročítání seznamky v novinách – po šesti letech a čtyřech dcerách se jí manželství začalo zajídat.

Dorothea Puente (9. ledna 1929 - 27. března 2011) byla americká sériová vražedkyně, která v 80. letech provozovala v Sacramentu dům pro seniory a mentálně zaostalé. Brala jim peníze včetně sociálních dávek, ty nepohodlné zabíjela a zakopávala na zahrádce. Prokazatelně zabila devět lidí, dalších šest případů jí nedokázali. "Jsem dobrý člověk," tvrdila o sobě u soudu.
Mohlo by Vás zajímat:

Vražedkyně Dorothea Puenteová: Byla dobrý člověk, jen měla na zahrádce mrtvoly

Manžel má tušení

Vztah byl bohatý na hádky a Charlie se po čase začal bát o život. Definitivně se s ní rozvedl, když jim za podezřelých okolností zemřely současně dvě dcery. Lékař jejich smrt uzavřel jako otravu z jídla a Bragg se stal zároveň jediným manželem Nannie, který vztah s ní přežil, a to zejména proto, že neuzavřel životní pojistku. Nannie začala opět odpovídat na seznamovací inzeráty.

Šestnáct let s Robertem

V roce 1929 se vdala za řemeslníka Roberta F. Harrelsona, za kterého byla vdaná 16 let. Během nich stihla zabít dvě děti své starší dcery Melviny, novorozené vnučce vbodla uchem do hlavy jehlu, vnuka otrávila jedem na krysy, v obou případech ovšem lékaři pravou příčinu smrti nezjistili. A když otrávila i vnuka svého manžela, alkoholik Bob na pohřbu poznamenal: „Teď jsem na řadě já.“

Lizzie Borden na dobovém novinovém snímku z roku 1890.
Mohlo by Vás zajímat:

Lizzie Bordenová, americká vražednice, která vstoupila i do lidových popěvků

Moc špatná whisky

V srpnu 1945 manžel oslavuje kapitulaci Japonska a Nannie mu „ochutí“ drink. Inkasovala pak peníze ze životní pojistky. Třetí manžel, dělník ze Severní Karolíny Arlie J. Lanning, jí „vydržel“ pět let. V roce 1947 zemřel nejprve Arlieho synovec, který s nimi sdílel domácnost, a krátce nato i Arlie, který byl také alkoholik a u něhož koroner usoudil, že to „přehnal s pitím“. Pak umřela ve spánku Arlieho stará matka a ke vší smůle vyhořel jejich (pojištěný) dům.

Chudák Nannie

Okolí paní Lanningovou lituje a tučný šek od pojišťovny jí nikdo nezávidí. Na logickou otázku, jak mohla korpulentní Nannie taková hromada mrtvol procházet, jsou dvě odpovědi. Jednak na americkém venkově bylo ohledávání mrtvol na velice nízké úrovni, často byl koronerem místní právník, který o medicíně věděl méně než nic. Za druhé Nannie vždy měnila působiště, takže o její „smůle“ v předchozích manželstvích nikdo nic netušil…

Toto jsou jedny z největších ženských vražedkyň.
Mohlo by Vás zajímat:

Největší vražedkyně historie. Jakých zvěrstev jsou ženy schopné se dopustit?

Návrat do Alabamy

A tak se Nannie, nikým nerušená, vrátila v září 1952 do Blue Mountain pečovat o nemocnou sestru Dovie, která, světe, div se, její péči přežila jen o pár týdnů. Už koncem roku se v Severní Karolíně díky další seznamce vdala v Jamestownu za Richarda L. Mortona a na okolí udělalo dobrý dojem, když se k nim přistěhovala i její ovdovělá matka Louisa.

První podezření

Jak se dá vytušit, matka zemřela už v lednu 1953 a novomanžel dva měsíce po ní, 19. března 1953. Tady má ale jeho lékař už podezření a požaduje pitvu, s níž ovšem podle zákona musí souhlasit rodina a Nannie souhlas přirozeně nedá. Nebožák ještě ani nevychladl a romantička Nannie už pročítá nové inzeráty v rubrice Osamělá srdce.

Vražedkyně Olga Hepnarová očima psychiatrů. Neměla skončit v léčebně místo v oprátce?
Mohlo by Vás zajímat:

Vražedkyně Olga Hepnarová očima psychiatrů. Neměla skončit v léčebně místo v oprátce?

Reverend jí zlomil vaz

Už v červnu 1953 si v oklahomské Tulse vzala reverenda Samuela Dosse, konečně člověka, který nepil, necizoložil a žil střídmě – jenomže jí zakazoval televizi a četbu nesmyslů. Nejprve byl po konzumaci ranní kávy přijat do nemocnice s infekcí žaludku, a když ho, vyléčeného, propustili, vzala to Nannie už z gruntu. Další otravu už kazatel nepřežil, zemřel 12. října 1954. Ošetřující lékař manželku lstivě přesvědčil, že bez pitvy nedostane peníze ze dvou uzavřených pojistek.

Dávka jako pro koně

Paní Dossová tedy souhlasila. A pitva odhalila takovou dávku arsenu v Samově těle, která by zabila deset lidí. Postupně přiznala vraždy čtyř manželů, vraždy příbuzných a dětí odmítala, i když ji lze na základě důkazů pokládat za usvědčenou z 12 vražd. Stát Oklahoma se soustředil na vraždu Samuela Dosse, za niž ji odsoudil na doživotí. Zemřela ve vězeňské nemocnici v červnu 1965.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články