Fit a krásnátestovánísoutěže

Bestiální vražedkyně Dana Stodolová má 49: Jak bývalá striptérka mučila ubohé seniory?

Zdroj:Profimedia

+ 1 fotka+ 2 fotka

Jedna z nejbrutálnějších vražedkyň Česka má dnes 49. narozeniny a my se můžeme jen domnívat, co se jí honí hlavou. Dana spolu se svým manželem zabila nejméně osm lidí. Dostali doživotí. Jaký byl její život před manželstvím se Stodolou a kdy se začaly rodit psychické problémy? Osvěžte si neobvyklý případ bestiálního páru, v němž chybovali jak kriminalisté, tak soudní lékaři.

Petra Járková 19. července 2019

Vztahy s muži

Dana Stodolová se sice narodila na Slovensku, ale po rozvodu se odstěhovala do Čech, kde se v roce 1988 seznámila se svým budoucím manželem Jaroslavem. Tenkrát jim to sice ještě spolu nevyšlo, rozešli se, Dana se vdala za někoho jiného a odjela do Kanady, kde se živila jako striptérka.

Životní trauma

V roce 1997 se jí však v Kanadě stala událost, která jí ve velké míře ovlivnila další roky života. Během cesty ze zaměstnání byla údajně znásilněna a utrpěla velké trauma. Od té doby si začala ve velké míře dopřávat léky. Po nějakém čase to její manžel nevydržel a rozvedl se.
Následovalo stěhování se k matce na Kutnohorsko. Tam se dala opět dohromady se Stodolou, jenž byl už v té době čtyřikrát soudně trestaný.

Problémové partnerství

Dvojice, která spolu po chvíli vztahu vstoupila do svazku manželského, byla velmi nestabilní. Stodola pocházel z problémové rodiny a v opilosti jednal velmi agresivně. Do toho Stodolová brala nadměrně prášky a trpěla psychickou poruchou. Ani jednomu se nedařilo najít práci a začali mít problémy s penězi. Dluhy se hromadily a oni začali vymýšlet plán, jak nim přijít.

Šílený plán

Šílený plán, který se údajně zrodil v hlavě Stodolové, zněl takto: Vybrat si za cíl osoby důchodového věku, vytipovat si, kdo z nich má uspořené finance schované doma, a okrást je.

Thumbnail # Nejlepší legendy staré Prahy: Loupežníci číhali v centru, přízraky řádily v hostinci Na Bělohradě
Mohlo by Vás zajímat:

Nejlepší legendy staré Prahy: Loupežníci číhali v centru, přízraky řádily v hostinci Na Bělohradě

První oběť

První obětí byl jejich soused Jaroslav Šanda. Ráno 16. listopadu 2001 si Dana povídala s matkou v kuchyni a tvrdila jí, že Jaroslav ještě spí. Ten ale mezitím vylezl oknem ven z domu a vplížil se na sousedův pozemek. Když pan Šanda odešel do chléva, Stodola v paruce a punčoše natažené přes obličej vnikl do domu. Když se Šanda vrátil, Jaroslav jej povalil na zem a požadoval po něm 40 tisíc korun. Během předání ale důchodce útočníkovi strhl punčochu a ten ve strachu z prozrazení nebohého staříka uškrtil. Tělo uklidil do postele, kolem níž rozmístil zapálené svíčky. Ty způsobily požár, který hrál Stodolovým do karet – Šanda měl totiž kdysi prohlásit, že dům raději zapálí, než aby jej nechal dětem. Navíc došlo k několika pochybením během pitvy. Patolog přehlédl stopy po škrcení a nenahlásil ani poranění hlavy. Vše bylo uzavřeno jako úmrtí bez cizího zavinění a rozjel se tak koloběh krutých vražd.

Kolotoč se roztáčí

Necelé dva týdny poté Stodolovi zavraždili osmašedesátiletou sousedku Růženu Skohoutilovou, která jim odmítla říci, kde schovává peníze. Mrtvola ženy, kterou zahrabali na zahradě, byla nalezena až po půl roce.

Poté bestiální manželé uškrcením usmrtili Antonína a Marii Královy. Jejich smrt nafingovali jako otravu plynem.

Osmasedmdesátiletou Marii Čondlovou následně zavraždila Stodolová sama. U důvěřivé ženy se ubytovala doma v Kardašově Řečici a pobodala ji poté, co se mezi nimi strhl boj o peníze.

Další oběť, Josefa Malinu, pak kvůli pár tisícovkám manželé úderem do hlavy omráčili a po neúspěšném pokusu o oběšení na telefonním drátu ukopali k smrti. A neměli dost.

Vražedné běsnění Stodolových pokračovalo vloupáním do domu dvaadevadesátileté Boženy Cerhákové. Ta bydlela se svou dcerou Helenou, o které si manželé mysleli, že je movitá. V domě byla na návštěvě ještě Boženina druhá dcera Dagmar. Stodolovi všechny ženy spoutali, a když se dozvěděli, kde najdou peníze, pustili se do otřesných činů. Jaroslav uškrtil Dagmar, Boženu udeřil do hlavy a pohodil na postel. Helenu společně s Danou odnesli do koupelny, kde ji také uškrtili. Stodolová oběti navíc podřezala zápěstí, aby to vypadalo, že šlo o vraždu mezi sestrami, po níž Helena spáchala kvůli výčitkám sebevraždu. Božena nakonec celou hrůzu přežila a stala se tak cenným svědkem. Její výpověď přivedla policii ke Stodolovi, podle státní zástupkyně ale nebyl dostatek důkazů pro vznesení obvinění.

Thumbnail # Třicet tisíc mužů a jejich statečný vzkaz Hitlerovi: Výročí všesokolského sletu, který ještě dával naději
Mohlo by Vás zajímat:

Třicet tisíc mužů a jejich statečný vzkaz Hitlerovi: Výročí všesokolského sletu, který ještě dával naději

Spadla klec

K dopadení vražedného dua napomohl až poslední čin, při němž oběť, osmasedmdesáti­letého Josefa Peroutku, zamkli ve sklepě a utekli. Při prchání z domu ale potkali příslušníka policie, jenž si Stodolu pamatoval z vyšetřování podezřelých úmrtí seniorů. Poté, co se Peroutka dostal ze sklepa, celou věc nahlásil. Policista si dal dvě a dvě dohromady a manželé byli okamžitě zatčeni. Jaroslav Stodola se k činům přiznal, dokonce vzal všechny vraždy na sebe, čímž chtěl zachránit manželku. Když na něj však Dana hodila zabití Marie Čondlové, přestal ji krýt.

Co si myslí psychologové

Dle slov psychologů byla hlavním iniciátorem krvavých činů Stodolová, která byla v tomto ohledu velmi podnikavá. Manžel na ní byl závislý a udělal vše, co navrhla. V dubnu roku 2004 byli Stodolovi odsouzeni k doživotnímu vězení. O dva roky později se po vzájemné dohodě rozvedli. Za celou dobu se oba partneři ve výkonu trestu nesetkali, třebaže tu možnost měli.

NA BYDLENÍ ŠÍLENÉHO SÉRIOVÉHO VRAHA SE PODÍVEJTE V GALERII:

Další články

Zavří­t reklamu