Hodinový manžel plný českých hvězd: Jak se hledal nejhorší bazén vhodný pro natáčení?

Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena.
Zdroj: TV Prima
Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena.Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena.Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena.Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena.+ 6 fotek+ 7 fotek

Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén, ten jim ale zavře hygiena. Pánové tedy vymyslí plán, jak získat peníze na jeho znovuotevření. Jaký bazén byl v době natáčení v nejhorším stavu, a proto ho filmaři do snímku vybrali?

Petra Járková
Petra Járková 6. října 2019

Natáčení české komedie Hodinový manžel provázela celá řada zajímavostí, ale nevyhnuly se mu ani nějaké ty chybičky. Každopádně se jedná o skvěle obsazenou nenáročnou komedii ideální na víkendový večer.

Nesmyslná silnice

Cedule označující číslo silnice 7 ve vzdálenosti 20 km od Brna je nesmysl, protože tato silnice vede z Prahy na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána / Reitzenhain.

Spodní prádlo

Ve scéně, kdy je Bolek Polívka u lékařky, kterou hraje Eva Holubová, se má vysvléct do naha. Je ale vidět, že si nesundal spodní prádlo, a to ani poté, co ho doktorka vyšetřuje.

Amatérský film

Rok před vydáním snímku u nás vznikl v podobný amatérský studentský film se stejným názvem Hodinový manžel.

Neexistující zastávka

Autobusová zastávka vedle restaurace U Gregorů, kde se scházeli hlavní protagonisté filmu, byla pouze kulisa, ve skutečnosti zde autobusy nejezdí.

Dědictví aneb Kurvahošigutntag je česká filmová komedie z roku 1992 režisérky Věry Chytilové s Bolkem Polívkou v hlavní roli.
Mohlo by Vás zajímat:

Dědictví aneb Kurvahošigutntag: Kolik dostala Irenka za roli a jak vznikla legendární nemravná hláška

Nejhorší bazén

Filmaři pro film hledali nejhorší bazén. Opravdu pečlivě projížděli republiku a navštěvovali místní plavecké bazény. Nakonec byl vybrán bazén v Nymburce.

Na jednom místě

Zajímavé je, že se v podstatě celý film natáčel v Nymburce. Pár scén se odehrálo také v Poděbradech a Nízkých Tatrách.

Vodní pólo

Na začátku filmu má v bazénu trénink reálný tým vodního póla, ve kterém hraje synovec Štefana Margity Viktor.

NA SNÍMKY Z FILMU HODINOVÝ MANŽEL SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP REDAKCE: NA KOMEDII HODINOVÝ MANŽEL SE MŮŽETE PODÍVAT DNES VEČER OD 20:15 NA TV PRIMA

 

 

 

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články