Autor Jamese Bonda přichystal past na nacistu Hesse: Unesl ho díky horoskopu

Autor Jamese Bonda přichystal past na nacistu Hesse: Unesl ho díky horoskopu
Rudolf Hess byl německý nacistický politik. V mládí navštěvoval evangelickou školu.Zdědil rodinný podnik a v obchodech si vedl zdatně.Temné kouzlo okultní společnosti Thule mladého obchodníka Rudolfa Hesse zcela pohltilo.Spolek Thule měl svůj magický znak. Ze starodávných okultních symbolů si nejvíce zamilovali svastiku. Tu pak použila jako svůj znak nacistická Třetí říše.+ 10 fotek+ 11 fotek

Byl pravou rukou Adolfa Hitlera. Důvěřoval astrologům a snažil se pomocí magie zajistit úspěch sobě i Třetí říši. Jako jeden z mála vysoce postavených nacistů byl odpůrcem války proti Velké Británii. Kvůli svým mírovým jednáním a víře v astrologii byl ale britskou tajnou službou unesen. Co ve skutečnosti stálo za zatracením Hitlerova oblíbence Rudolfa Hesse?

Kateřina Niekurzáková
Kateřina Niekurzáková 04. 07. 2019 15:00

Rudolf Hess se narodil 26. dubna 1894 do rodiny bohatého bavorského obchodníka. Své dětství strávil s rodiči v Egyptě, kde navštěvoval německou protestantskou školu. V roce 1908 se jeho rodina vrací do Německa a o šest let později už mladý Rudolf přebírá rodinný podnik Hess & Co. Finančně je za vodou, cosi mu však chybí.

Okultní společnost Thule

Bezprostředně po skončení 1. světové války vstupuje do mnichovské okultistické skupiny Thule, v níž si "správní Němci" léčili svoje zklamání z válečné prohry. Jsou posedlí vírou v germánskou nadřazenost, jenž byla tak - podle nich - odporně zašlapána do země celosvětovým spiknutím Židů a bolševiků. Název společnosti pochází od bájného ostrova Thule, který je podle legend místem, z něhož vzešla árijská rasa. Členové tajného bratrstva vzkřísili runovou symboliku, díky níž znovuobjevili kouzlo svastiky, aby ji později zneužili jakožto znak celé Třetí říše.

Seznámení s Hitlerem

Ve společnosti Thule se scházela řada nacistických špiček, jako byli Dietrich Eckart, Gottfried Feder, Alfered Rosenberg a podle mnohých i samotný Adolf Hitler. Hess je Hitlerem naprosto okouzlen, proto hned v roce 1920 vstupuje do NSDAP. Z okultistického spolu přináší do strany pozdrav "Sieg heil" i magickou průpravu, která má nacistům zaručit úspěch.

Past na falešného mesiáše

Britský okultista a korvetní kapitán Ian Fleming, budoucí autor série knih o Jamesi Bondovi, nechává údajně vypracovat pro důvěřivého Hesse falešnou atrologickou předpověď, podle které by měl 10. května 1941 odletět do Skotska, aby zde vyjednal mír s Británií. Hess se bez větších rozpaků vydává na cestu a vidí sám sebe jakožto mírotvůrce, jenž odstraní válečného štváče Churchilla. Místo audience u královské rodiny je však okamžitě uvězněn v londýnském Toweru.

Pád okultismu

Zmizení Rudolfa Hesse vyvolalo v nacistickém Německu neutuchající paniku a hysterii ohledně zhoubného vlivu okultismu na NSDAP. Gestapo okamžitě rozjelo operaci se jménem "Aktion Hess". Hned v červnu 1941 byl vydán dekret zakazující veřejné provozování veškerých ezoterických disciplín. Většina Hessových spolupracovníků spojených s jeho okultním řáděním byla zatčena a deportována do koncentračního tábora.

Konec Hesse

A samotný Hess? Do konce války byl vězněn na anglickém venkově, pokusil se tu i o sebevraždu. V Norimberském procesu byl obviněn odsouzen za přípravu války na doživotí, které si skutečně odseděl. Zemřel v roce 1987. Jeho smrt je dodnes kontroverzní, nejčastěji uváděná verze je, že se oběsil. Jeho rodina ovšem tvrdí, že ve svém věku toho nebyl schopen, že ho ve skutečnosti zavraždili britští vojáci.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA OSUDY RUDOLFA HESSE!

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Související články

Další články