Komedie Dvojníci: Jágr na obraze místo prezidenta, Etzler Kohákovi omylem jednu ubalil

Dvojníci je český film režiséra Jiřího Chlumského. Pojednává o středoškolském učiteli na gymnáziu a zloději, kteří jsou dvojníci a oba v dvojroli hraje Ondřej Sokol.
Zdroj: TV Prima
Dvojníci jsou český film režiséra Jiřího Chlumského. Pojednává o středoškolském učiteli na gymnáziu a zloději, kteří jsou dvojníci a oba v dvojroli hraje Ondřej Sokol. Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují.Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen.Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život.+ 2 fotky+ 3 fotky

Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují a on miluje je. Kvůli dluhům ho má však v hrsti mafie a kolotoč komických situací může začít.

Petra Járková
Petra Járková 09. 02. 2020 16:00

Do cesty se mu totiž připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák. No a těmto dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza.

Neskutečné vedro

Natáčení filmu se odehrávalo v letních měsících za tropických teplot, kdy všichni ze štábu a i někteří herci chodili co nejúsporněji oblečeni. Pouze k mafiánskému bossovi Vytloukalovi a Bobanovi byli kostýmní návrháři zcela neúprosní. Oba herci svorně přiznávají, že to sice nebylo jednoduché, ale že jim odměnou byl krásný pohled na vyletněné půvabné kolegyně ze štábu a samozřejmě skvělý pocit z dobře odvedené práce.

Nadávající kolemjdoucí

Scény na nábřeží se točily v pracovní dny a za plného provozu jak osobní, tak hromadné dopravy, takže si taxikář Bohouš vyslechl sérii šťavnatostí na téma taxikáři a čuňata za volantem od kolemjdoucích a kolemjedoucích.

Facka od Etzlera

Při natáčení před jedním pražským hotelem se Miroslav Etzler v roli amatérského boxera a tělocvikáře Kaliny natolik vložil do role, že Jakubovi Kohákovi v roli Melichara na chvíli opravdu „udělal tmu před očima“, a to tak důkladnou trefou, že Kohák dokonce chvíli odmítal točit tuto scénu znovu.

Fanoušek Sparty

Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je jejím velkým fanouškem.

Jágr prezidentem

Na obrazu prezidenta ve třídě je  vyobrazen hokejista Jaromír Jágr ve stejné póze, jako je klasicky vyfocen prezident Miloš Zeman.

NA SNÍMKY Z FILMU DVOJNÍCI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA ČESKOU KOMEDII DVOJNÍCI SE PODÍVEJTE DNES VEČER OD 20:15 NA PRIMĚ

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články